Tundmatud kohad Pärnus

Fotod, välipost, dokumendid, ajakirjad ja ajalehed 2. Maailmasõja perioodist ...
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Tundmatud kohad Pärnus

Postitus Postitas Kriuks »

Riputan siia mõned ülesvõtted sõjaaegsest Pärnust ( pildid olen saanud kamraadidelt meie foorumist ). Olen püüdnud nähtavaid kohti/hooneid tuvastada tänases Pärnus, kuid tulutult. Ehk oskab keegi pärnakast ( või Pärnut tundev ) foorumikaaslane mind selles asjas aidata :roll:.

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Alumine

Postitus Postitas kortik »

Alumine pilt on ju küllaltki spetsiifiline-pikk valge hoone, ilustuste ja tagaplaanil oleva kaarja akna või isegi uksega. Seda peaks kohalikud aborigeenid, just vanem kontingent ehk ikkagi teadma? Ja sama maja poole paremal poolel imelik stend või kuulutuste tahvel.? Vähemalt meenutab sllist asja.Järsku mingi kino, klubi või muu kultuuriasutus?Või isegi kiriklik asutus. Mnjah, need muidugi vaid minu luululised oletused....
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
grahv
Huviline
Postitusi: 673
Liitunud: N Mär 09, 2006 8:38 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas grahv »

Teise pildipeal oleva maja kohta on mul üks mõte a ma pean seda enne kkontrollima. Selle eest võin ma vabalt öelda mis marki auto on esimesel pildil meeste selja taga. Opel Kapitän ja nelja uksega sedaan, samasugune nagu mul kuuriall ootab minu rikastumist
http://www.zone.ee/grahv
Kasutaja avatar
andres35
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 13, 2006 10:58 pm

Postitus Postitas andres35 »

kaks ülemist on äkki endine Pärnu Kutsekool Pargi tänav 1 aga kindel ma pole viimane on vist kuskil Rüütli tänava kandis tehtud seal on selliseid seina ornamendid
nüüd on mul ka huvi et käin lahtiste silmadega ringi Pärnus
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

kaks ülemist on äkki endine Pärnu Kutsekool Pargi tänav 1
Vot seal ma küll veel vaatamas pole käinud :oops:. Aga lähen kindlasti ... Igaljuhul tänud!
Kasutaja avatar
andres35
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 13, 2006 10:58 pm

Postitus Postitas andres35 »

osad linnakodanikud arvasid, et esimesed kaks pilti võivad olla Pärnu Sütevaka Gmn. hoone Kuninga tn. kuna seal oli olnud sõjaajal mingi staap ja alumine võib olla tehtud Pärnus Tallinna väravate juures(taga paistab midagi sellist ja see maja kah sarnaneb natuke seal olevaga)
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

ja alumine võib olla tehtud Pärnus Tallinna väravate juures
... ning kinnipeetute kolonn on liikumas Vallikääru tantsupeole või tulundusõhtule 8). Sellele viitab ka stendil olev kirje, mis näitab, et Cafe on juba päris lähedal ... :wink:.

Kui nüüd aga natuke tõsisemalt siis kipun arvama, et Tallinna väravaid me sellel pildil ei näe. Ja seoses ülemiste fotodega olen nüüdseks käinud nii Pargi tänaval, kui ka Humanitaar Gümnaasiumi juures ning seal ma selliseid kohti ei leidnud. Järgmine plaan on külastada isand Olaf Esna't, kes teadjamehena peaks suutma siiski otsitavad hooned tuvastada :roll:.
Kasutaja avatar
andres35
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 13, 2006 10:58 pm

Postitus Postitas andres35 »

kuule aga äkki on tegu Pärnu sõjaväeosa vastas oleva kahe korruselise hoonega mulle tundub et isegi samad uksed on ees :D
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

kuule aga äkki on tegu Pärnu sõjaväeosa vastas oleva kahe korruselise hoonega mulle tundub et isegi samad uksed on ees

Ei ole kahjuks. Kontrollitud juba varakevadel 8).
Kasutaja avatar
andres35
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 13, 2006 10:58 pm

Postitus Postitas andres35 »

tegu võib olla ka siis endise Port Arturi hoonega ( praegu pole enam suurt midagi järgi ) sellel on ühel küljel veel säilinud sellised aknad jne... ah :?
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

tegu võib olla ka siis endise Port Arturi hoonega
Ka seal on kontrollimas käidud ...

Pilt

... samas see PA versioon on jätkuvalt õhus :roll:. Siseküljest, mis pärast tulekahju maha võeti, vaated puuduvad ...
ictta
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: E Sept 04, 2006 9:53 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas ictta »

tere. see vangidega pilt võib olla tehtud vee tn vana kohtu kõrval. hoonetset alles kohus ja teiste asemel on kunagine kino Kiir.
http://www.album.ee/?o=292241857
http://www.album.ee/?o=292241860
kas seda vangidega pilti parema kvaliteediga pole?
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

kas seda vangidega pilti parema kvaliteediga pole?
Ei ole kahjuks :(. Nähtav foto on minuteada võetud sellest raamatust: http://www.apollo.ee/product.php/0309022
ictta
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: E Sept 04, 2006 9:53 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas ictta »

mis foto sealt võetud on?
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Ikka see sama vangidega ( mida Sa ka ise küsisid :roll: ).
Vasta

Mine “Paberimajandus/Documents”