Abi vaja kena asja iluraviks

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1640
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Abi vaja kena asja iluraviks

Postitus Postitas Borja »

Kena komplektne soome Mossini tääk m/35 tuli sisse :)

Tera suht korralik, kogu muu metall pindmise rooste all, puidust põsed hävinud, originaalkruvid-nupud olemas aga kinni roostetanud. Et täpselt selline tääk ühesõnaga, mida tasub restaureerida 8)

Ja palungi nõu siis, mida ja kuidas selle pindmise rooste vastu teha? Et ka kruvid-nupud lahti saaks :roll:

Pilt

Pilt
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
sturman
Huviline
Postitusi: 498
Liitunud: P Mär 23, 2008 5:15 pm
Asukoht: võrumaa,antsla

Postitus Postitas sturman »

ise olen kruvid ja mutrid tääkidel lahti saanud wd-40-ga või piduriõli,ainult seisma peab natsi.olen leotanud ka petroolis ja lahti olen kõik saanud.ilus asi-jõudu.suvel leidsin sellise karulast,kaks tääki kõrvuti aga seisukord ikka tükk maad viletsam.
Kasutaja avatar
ruusserg
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 20, 2006 4:52 pm
Asukoht: saaremaa

Postitus Postitas ruusserg »

täägi põskede materjal selline kirju , arvatavasti karjala kask .
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Kasutaja
Postitusi: 63
Liitunud: N Okt 15, 2009 10:21 pm
Asukoht: Teises kohas

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Kruvide lahtisaamiseks petrooli,wd40 vms. Kindlasti on vaja ka korraliku kruvikeerajat, et mitte kruvipäid tuharasse keerata(Seda mis asi on korralik kruvikeeraja, saad tead mõne vanakooli metallimehe käest) Muidugi annab ka tänapäevaseid ise tjuunida korralikult haakuvaks.
Nupu ajad peale leotamist kruustangide vahel liikuma, ja alles siis keerad lahti(teisele poole paned suurema võtmepadruni, et lukusti saaks vabalt küljepealt välja tulla)

Puhastamine on igaühe oma maitseasi. Mina kasutaks elektolüüsi(pesusooda lahuses, see ei ole nii ränk, kui tavaline sooda või sool) Pärast passiveerimine ja vajadusel mustamine.

EDIT:
Elektrolüüs muudab tavaliselt rooste nii pehmeks, et väljavõtmise järgselt saab ka kõik kruvid nupud (leotamata) liikuma.
Mul pole midagi mõistlikku öelda.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Abi vaja kena asja iluraviks

Postitus Postitas funker »

Borja kirjutas:Kena komplektne soome Mossini tääk m/35 tuli sisse :)

Tera suht korralik, kogu muu metall pindmise rooste all, puidust põsed hävinud, originaalkruvid-nupud olemas aga kinni roostetanud. Et täpselt selline tääk ühesõnaga, mida tasub restaureerida 8)

Ja palungi nõu siis, mida ja kuidas selle pindmise rooste vastu teha? Et ka kruvid-nupud lahti saaks :roll:
WD40 on küll mainitud, aga viitaks vahendile üldisemalt, teistel tootjatel on ka.

http://en.wikipedia.org/wiki/Penetrating_oil

Seal lõpus on link ühele võrdlustabelile.

Samuti enne lahtikeeramist võib proovida kruvile/mutrile anda väikse vopsu läbi puuklotsi.
sturman
Huviline
Postitusi: 498
Liitunud: P Mär 23, 2008 5:15 pm
Asukoht: võrumaa,antsla

Postitus Postitas sturman »

vot,see vopsu andmine läks täitsa meelest.mul on selleks tammepuust klots,ülejäänud puumaterjal jääb nõks pehmeks.
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1453
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

Ma teeks vaid MoS2 roostemuunduritega, segatud grafiitmäärdega, mis muidugi teeb protsessi määrduvumaks, kuid pole asja mida liikuma ei saa. Lased peale, kalts peale ja täiega kalts ka kokku, kilekotti ja las nii seisab paar nädalat. Liigutamist jah pead kergelt "kõksima" alul, kuid mitte nii küvasti, et metall viga saab. Pärast saad piduripesuga kogu jama maha pesta.
Pindmist roostest olen lahti siiani saanud karukeelega, samas väga hea abivahend alumiiniumi puhastamiseks, kuid kindlasti ei sobi pisematele asjadele, kus kirjed või muu säärane staff. Kuskilt lugesin, et alumiini keeta õunakoorevees!? Eks millaski teen katse ära.
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1640
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Borja »

Palju tänu kõigile, kes siia kiirjutanud on :P

Head nõu rohkem kui küllaga kohe. Ise ma metallitöös eriti kodus ei ole, katsun kõik siinsoovitatu läbi seedida, siis hangin vajamineva ja asun tasa ja targu asja kallale 8)
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1640
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Abi vaja kena asja iluraviks

Postitus Postitas Borja »

majakavaht kirjutas:
Borja kirjutas:Kena komplektne soome Mossini tääk m/35 tuli sisse :)

Tera suht korralik, kogu muu metall pindmise rooste all, puidust põsed hävinud, originaalkruvid-nupud olemas aga kinni roostetanud. Et täpselt selline tääk ühesõnaga, mida tasub restaureerida 8)

Ja palungi nõu siis, mida ja kuidas selle pindmise rooste vastu teha? Et ka kruvid-nupud lahti saaks :roll:
WD40 on küll mainitud, aga viitaks vahendile üldisemalt, teistel tootjatel on ka.

http://en.wikipedia.org/wiki/Penetrating_oil

Seal lõpus on link ühele võrdlustabelile.

Samuti enne lahtikeeramist võib proovida kruvile/mutrile anda väikse vopsu läbi puuklotsi.
Kas keegi oskab soovitada, kust Eestis saab hankida seda WD40-t ja analoogilisi tooteid?

Et (ausalt öeldes) pole nagu märganud tööriistapoodides ja ehitusmarketites?
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2140
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Re: Abi vaja kena asja iluraviks

Postitus Postitas LoCo »

Borja kirjutas:Kas keegi oskab soovitada, kust Eestis saab hankida seda WD40-t ja analoogilisi tooteid?

Et (ausalt öeldes) pole nagu märganud tööriistapoodides ja ehitusmarketites?
Googelda "universaalõli WD40". Minuarust müüakse igal pool :roll: Kui ehituspoodides pole, siis vaata autopoodidesse.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Postitus Postitas funker »

Breakfree CLP on näiteks seal:

http://www.tacticalshooting.ee/ee-relva ... 32-76-21-0

WD-40 on aga näiteks elfaelektroonikas.
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1640
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Borja »

Jawohl,

WD40 olemas aga kuidas teda nüüd täägiga suhestada?
Täpsemini, kuidas ikka pulverisaatorpudelikeses vahendiga roostes tääki mõjutada??
Et detaile paluks - niisama vahendi pealelaskmine ei paista nagu tääki teps üldse mitte mõjutavat???

Sorry aga ei ole lolle küsimusi - on mitte piisavalt põhjalikud vastused :roll:
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1453
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

Lase aga uhkelt nupule peale, võib ka kaltsutüki ümber keerata ja sellegi kokku lasta. Las seisab ja liguneb. Pärast saad kogu sodi piduripesuga maha pesta. Esmalt võid proovida vanade näpitsatega, mis aegadest kinni kiilunud.
Kasutaja avatar
Feeliks_Jalgraud
Kasutaja
Postitusi: 63
Liitunud: N Okt 15, 2009 10:21 pm
Asukoht: Teises kohas

Postitus Postitas Feeliks_Jalgraud »

Üleöö ja iseenesest ei juhtu midagi.

Vahel on tulnud isegi mitu kuud leotada.
Aga ma need leotamised jätan võimalusel üldse ära. Asi lüüsi ja tehtud. -Tuleb kõik lahti nagu nõiaväel.
Mul pole midagi mõistlikku öelda.
Kasutaja avatar
sigalahe
Huviline
Postitusi: 215
Liitunud: R Mär 07, 2008 7:49 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sigalahe »

Borja kirjutas:Jawohl,

WD40 olemas aga kuidas teda nüüd täägiga suhestada?
Täpsemini, kuidas ikka pulverisaatorpudelikeses vahendiga roostes tääki mõjutada??
Et detaile paluks - niisama vahendi pealelaskmine ei paista nagu tääki teps üldse mitte mõjutavat???

Sorry aga ei ole lolle küsimusi - on mitte piisavalt põhjalikud vastused :roll:
lase nupule peale ,keera kalts ümber,leota ka see märjaks ja kuivamise aurustumise vältimiseks paki kogu krempel õhukese toidukile sisse tihedalt kokku.ja las seisab siis mingi aeg.
www.ehitaja.page.tl
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”