Eesti 1941

Eestiga ja Eesti üksustega seotud lahingud ...
Vasta
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas speedsta »

Sama sündmus, tagumine auto:

Pilt
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas divine »

Õhkulastud Särevere piirituse- ja kondentspiima vabrikute hooned. Tänaseni alles vasakul servas olev maja, korsten (tehti mõne aasta eest lühemaks, kuna ots kiskus ohtlikult kiiva), otse ees asuv hobusetall. Selja taga Türi, otse ees maantee Viljandisse.
Manused
Särevere412.JPG
Särevere412.JPG (55.15 KiB) Vaadatud 13867 korda
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas speedsta »

Aga kui sellest kohast Türi suunas edasi vurada, mis hoone varemed jäävad paremat kätt jõe ääres?
Kasutaja avatar
otofoto
Veteran
Postitusi: 2007
Liitunud: R Sept 23, 2005 11:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas otofoto »

divine kirjutas:Õhkulastud Särevere piirituse- ja kondentspiima vabrikute hooned. Tänaseni alles vasakul servas olev maja, korsten (tehti mõne aasta eest lühemaks, kuna ots kiskus ohtlikult kiiva), otse ees asuv hobusetall. Selja taga Türi, otse ees maantee Viljandisse.
Antud grupp fotosid hetkel müügis ostas!
http://www.osta.ee/index.php?fuseaction ... d=17799059
Fotod eestlastest II maailmasõjas, kõik pakkumised teretulnud!
http://www.facebook.com/pages/Otofoto/1 ... 85?sk=info
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas divine »

speedsta kirjutas:Aga kui sellest kohast Türi suunas edasi vurada, mis hoone varemed jäävad paremat kätt jõe ääres?
Omaaegne Särevere villa- ja saeveski. Kaheksakümnendatel ehitati hoone taas üles ja vist jõuti ka sisustada poiste tööõpetuse pesaks, aga üsna pea oli tuli jälle jaol ja täna siis pilt kurb- müürid ja lagunenud tammidesüsteem.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas divine »

speedsta kirjutas:Aga kui sellest kohast Türi suunas edasi vurada, mis hoone varemed jäävad paremat kätt jõe ääres?
Teisel skännitud lehel pilt, kus faasan peal, ongi võetud samadel varemil. Üle tee näha olevad tööliste barakid tänagi täies elujõus: http://www.wehrmacht.pri.ee/foorum/phpB ... =T%C3%BCri
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Surm
Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: T Mär 25, 2008 2:32 pm

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas Surm »

Särevere piirituse- ja kondentspiima vabrikute hoonete alused laod peaks veel terved olema ja ka suletud kõik need aastad või teab keegi midagi targemat rääkida?
Ise olen igasugu legende kuulnud küll KL ladudest, peosaalidest jms.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8223
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas ivalO »

TTs.jpg
Kusagil sadama piirkonnas.
Plangu peal kiri, aga välja mitte ei loe.
R1.jpg
R1.jpg (166.99 KiB) Vaadatud 13666 korda
Need kaks fotot tehtud arvatavalt 28. august 1941.
Esimesel vaekoda, mis hilisemas pommirünnakus hävis.
R0.jpg
R0.jpg (161.18 KiB) Vaadatud 13666 korda
Teisel fotol peaks figureerima keegi eriti kõva mees, et isegi tuletõrjujad kulpi taovad!
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas divine »

Surm kirjutas:Särevere piirituse- ja kondentspiima vabrikute hoonete alused laod peaks veel terved olema ja ka suletud kõik need aastad või teab keegi midagi targemat rääkida?
Ise olen igasugu legende kuulnud küll KL ladudest, peosaalidest jms.
Lapsena ka kuulsin jutte mingitest keldritest. Kui õieti mäletan, siis olla miski luuk olnud umbes korstna jalami joonel jõe kaldas, paraku ei meenu absoluutselt, kas seda fakti ka vaid juttudest mäletan või koguni oma silmaga seda uudistanud olen. Samas seda säilinud keldrite juttu ma väga tõsiselt ei võtaks. Küll on teeristilt vaadates korstna taga säilinud omaaegse tehasehoone betoonist valatud põrand, kaheksakümnendatel oli selle kohale ehitatud mingi hiigelsuur punaseks värvitud puusara. Samuti on mul kuri kahtlus, et pikk madal hoone, kus vahepeal tegutses (äkki praegugi?) tegutses kauplus, on samuti vabrikute kompleksi kuulunud. Kuskil mul olemas üks ennesõjaaegne foto vabrikust täies hiilguses, kui leian, lisan.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Surm
Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: T Mär 25, 2008 2:32 pm

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas Surm »

Sealt korstna juurest keegi olevat üritanud sisse saada jah, öösel oli kaevatud ja jõuti ka kuskile, kas äkki oli see katel mille kaudu sisse taheti minna aga katla luugist/uksest enam edasi ei saadud vms.
Kuulnud ka veel juttu el.liini posti püstitamisest mis kukkus mitu head meetrit lihtsalt maa sisse.

Kui see betoonpõrand veel säilinud on võib ju eeldad, et see mis seal all asub on ka veel säilinud.
Kasutaja avatar
Parabellum
Huviline
Postitusi: 696
Liitunud: L Sept 26, 2009 10:49 am
Asukoht: Reval

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas Parabellum »

Surm kirjutas:Sealt korstna juurest keegi olevat üritanud sisse saada jah, öösel oli kaevatud ja jõuti ka kuskile, kas äkki oli see katel mille kaudu sisse taheti minna aga katla luugist/uksest enam edasi ei saadud vms.
Kuulnud ka veel juttu el.liini posti püstitamisest mis kukkus mitu head meetrit lihtsalt maa sisse.

Kui see betoonpõrand veel säilinud on võib ju eeldad, et see mis seal all asub on ka veel säilinud.
Türil elanuna arvan,et tegemist on folklooriga a-la igas rabas oma tank.Kui seal on midagi olnud,siis on see ka ammu-ilma laiali tassitud ja kinni aetud.
"Si vis pacem,para bellum."
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas ppp »

Türil elavana on mul kindlad andmed, et seal keldrites on sakslased veel praegu sees, vaiksetel öödel on kuulda kolistamist, saksa keelset vandumist ja aeg - ajalt justkui käivitatakse mingit suuremat mootorit, hääle järgi bensiinil töötavat... :roll: (aga need sakslased seal keldris peaks olema Eesti 1944 teema).
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8223
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas ivalO »

No nii!
Irooniameestele siis niipalju, et täna võeti Särevere keldritest välja mitukümmend Arisaka vintpüssi, Arsenali püstolkuulipildujaid ja mitu Madsenit. Lisaks relvadele leiti keldrist hulgaliselt laskemoona, erinevat sõjavarustust ja mitusada liitrit piiritust.
Avatud on ainult esimesed kaks ruumi.
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas labidamees »

Avatud on ainult esimesed kaks ruumi.
Tagumistes ruumides elan mina koos perega.Seda ma mõtlesin,et mis kilkamine,ähkimine ja orgasmiline ohkimine mul seal esimestes ruumides käib...
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: EESTI 1941

Postitus Postitas divine »

ivalO kirjutas: Irooniameestele siis niipalju, et täna võeti Särevere keldritest välja mitukümmend Arisaka vintpüssi, Arsenali püstolkuulipildujaid ja mitu Madsenit. Lisaks relvadele leiti keldrist hulgaliselt laskemoona, erinevat sõjavarustust ja mitusada liitrit piiritust.
Oi jopt :x Klikeaegsed tukid las minna, aga miks mu lauluõli ära võeti??? Leian, et sellises riigis on võimatu elada!
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Vasta

Mine “Üksused & Lahingud/Units & Battles”