K: Kuuli otsa värvid

Kõik, mis puudutab padruneid, mürske, miine jne.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Tänud
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Paukpadrunist...

Postitus Postitas kortik »

Teenistuses olles on võimalus paukmoonaga lahingut pidada küll ja küll. Ise aga olen liiga laisk , et oma "maimukest" puhastada, pärast seda, kui olen ta paukmoonaga nõgiseks lasknud. Aga muidu olen tõesti kuulnud, et paukmoon on defitsiitne kaup. Kamraad Soadf rõõmustas, et pauk maksab 25 krooni, miski aeg tagasi sai veel 17-18 krooniga kätte. On kaupmehed ikka erilised külakurnajad küll. Eks ma hoian olemasolevat moona kui silmatera.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

Vene vindi moon sama kallis.
Kasutaja avatar
TheShadow49
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: N Jaan 04, 2007 1:03 am
Asukoht: Muhu-Pärnu

Postitus Postitas TheShadow49 »

Noor kirjutas:Ma loodan, et juttu on ikka vene moonast.

Roheline - Trasseeriv
Kollane - Täpsemalt mõõdetud püssirohi (raskem kuul?) snaiprile
Must - Soomustläbistav (suurem ja tugevam südamik)
Punane - Lõhkekuul (vanematel midagi lööknõelasarnast sees, uuemaid ei tea, peaks olema keelaud)
Punane-must - Soomustläbistav süüde. Sees tugevam südamik, eesotsas veidi süütesegu

Üks imevärv veel mida näinud - Must - Roheline (7,62x39) pidavat olema summutiga laskmiseks. Tavalisest tunduvalt pikem kuul ja püssirohtu vähem (kineetiline energia mingil määral säilib raske kuuli abil ja väiksem kogus püssirohtu - kergem summutis gaase hajutada).

Vabandust, kui jutt väga segane, väsimus peal :x
Tänud vastus täitsa ammendav :) kuid höbedase otsaga on ikka veel probleeme :?
Parim kaitse on rünnak
Kasutaja avatar
wolf
Kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: T Okt 11, 2005 10:25 am
Asukoht: tartu

Postitus Postitas wolf »

Tänapäeval jahipoodides müüakse vana 7,92 moona 8x57 JMS moona nimetuse all. Hinnaks u.-22-23 krooni tk. Mõeldud on need jahipidamiseks ja seega täpsem, kui tavaline lahingmoon. Kuid keegi ei keela idarindel jahti pidada :lol: .Ise ostsin hiljuti oma P38-le moona, 4 eeku tk saab poest kätte. Kui lasta vanad kestad täita, peaks saama odavamalt. Üks kest peab 3-5 lasku vastu, rohkem pole soovitatav kasutada. See jutt on tänapäeva kestade kohta, sõja-aegsete kohta ei oska õelda.
Vasta

Mine “Laskemoon/Ammunition”