Fotod ja otsinguküsimus

Kõik, mis seotud Eesti Vabadussõja teemaga ...
Vasta
Eduard W
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: T Juun 12, 2018 9:01 pm

Fotod ja otsinguküsimus

Postitus Postitas Eduard W »

Oleksin tänulik kui nende fotode põhjal saaks vihjeid mis väeosa vms võiks tegemist olla. Ning igasugused viited lingid, kust midagi otsida oleksid samuti abiks. Nimelt pole õnnestunud siiani teada saada ega ka dokumentaalselt kinnitust leida, kus ja millises väeosas minu vanaisa vabadussõja läbis. Tean et ta osales algusest lõpuni ning võttis osa ka Võnnu lahingust. Väidetavalt (100% kindlust pole) mingi soomusrongi koosseisus, kuid seni pole õnnestunud ühegi soomusrongiga seotud foto pealt ega ka arhiividokumentidesst teda leida. Sünniaasta oli tal 1888 ehk otseselt ajateenijana ta seal ei osalenud. Ja hetkel peale nende kolme foto ja vabadussõja medali mingeid pidepunkte pole.

Eraldi küsimus on see grupipilt mille üks liige paistab olevat hoopis valgete hulgast.
Pilt 3.jpg
Pilt 2.jpg
Pilt 1.jpg
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8175
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Fotod ja otsinguküsimus

Postitus Postitas uscha »

Eduard W kirjutas: T Apr 30, 2024 12:35 am Eraldi küsimus on see grupipilt mille üks liige paistab olevat hoopis valgete hulgast.
Nendel fotodel ei ole kahjuks mingit viidet väeosale ega väeliigile - pole ühtegi õlakumärki, varrukalinti ega -embleemi. Grupifotol peate Põhjakorpuse / Loodearmee meheks ilmselt seda parempoolset, kellel teistsugune mütsimärk? Ta on ka Eesti Rahvaväe sõdur aga kui teistel meestel on 1919. aasta märtsis kasutusele võetud ovaalne mütsimärk siis temal on veel eelmine variant, mis tuli kasutusele juba 1918. aasta lõpul.

SIIA olete ilmselt juba vaadanud?
foorum.rindeleht.ee
Eduard W
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: T Juun 12, 2018 9:01 pm

Re: Fotod ja otsinguküsimus

Postitus Postitas Eduard W »

Vaatasin. Ei ole väga abi. Olen rahvusarhiivi omajagu läbi kamminud ja isegi nendele ametliku päringu saatnud. Vastus oli lühidalt selline et Tartumaalt pärit meeste eestiaegsed sõjaväe teenistuslehed ei ole säilinud. Ning et edasine otsimine on liiga ajakulukas, et arhiiv seda praegusel hetkel teha saaks. Sügavama huvi korral saab vabadussõjaaegsete materjalidega ise põhjalikumalt edasi töötada uurimissaalis Tallinnas.

Hetkel olen ainult ühe pidepunkti leidnud - soomusrong nr.4. kuid ka RA kinnitusel pole see minu vanaisa, kelle sünniaeg oli 1888 vaid 1900 sünniaja ja isanimega Mihkel isik.

https://www.ra.ee/dgs/browser.php?tid=3 ... 65bb16c6c3

rida 218. ja real viide soomusrongile 4.
Kasutaja avatar
otofoto
Veteran
Postitusi: 1998
Liitunud: R Sept 23, 2005 11:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Fotod ja otsinguküsimus

Postitus Postitas otofoto »

Kas te uurimistoimikutega olete tutvunud?

ERAF.129SM.1.12084-1
ERAF.129SM.1.12084-2
Fotod eestlastest II maailmasõjas, kõik pakkumised teretulnud!
http://www.facebook.com/pages/Otofoto/1 ... 85?sk=info
Eduard W
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: T Juun 12, 2018 9:01 pm

Re: Fotod ja otsinguküsimus

Postitus Postitas Eduard W »

On need toimukud ka digis saadaval? RA ei taha sellise koodiga midagi otsingus välja anda.
Kasutaja avatar
otofoto
Veteran
Postitusi: 1998
Liitunud: R Sept 23, 2005 11:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Fotod ja otsinguküsimus

Postitus Postitas otofoto »

Fotod eestlastest II maailmasõjas, kõik pakkumised teretulnud!
http://www.facebook.com/pages/Otofoto/1 ... 85?sk=info
oliver
Huviline
Postitusi: 617
Liitunud: K Okt 05, 2011 2:54 pm

Re: Fotod ja otsinguküsimus

Postitus Postitas oliver »

Mulle see parempoolne mees millegipärast seostub oma tumedama näo ja presentkuue tõttu mingite mehhanismide või kütmisega, miks mitte nt. vedurijuht vms.
Kasutaja avatar
muhumetsad
Huviline
Postitusi: 805
Liitunud: P Sept 14, 2014 9:47 am

Re: Fotod ja otsinguküsimus

Postitus Postitas muhumetsad »

oliver kirjutas: T Apr 30, 2024 3:33 pm Mulle see parempoolne mees millegipärast seostub oma tumedama näo ja presentkuue tõttu mingite mehhanismide või kütmisega, miks mitte nt. vedurijuht vms.
Toetan seda mõtet ! Käed on ikka päris tumedad .
Pudelid ja kaardid on peamised
Vasta

Mine “Vabadussõda 1918 - 1920/Estonian Liberation War 1918 - 1920”