KURTNA laadast

Teemad, mis seotud muuseumite ja näitustega ning militaarteemaliste üritustega nii Eestis kui ka mujal maailmas ...
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1633
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

KURTNA laadast

Postitus Postitas Borja »

Tahan muljetada tänasest KURTNA laadast.
Kohe sissejuhatuseks - minu kui militaarfänni jaoks on sest saanud täiesti mõttetu üritus. Põhjendused:

1) ise olen täägikoguja. Kas teist või isegi kolmandat laata järjest on korraldajad kauplejatel keelanud igasuguse täägimüügi.. Balti juhtiv täägidiiler Riiast ei tule seepärast enam teist laata järjest kohale, paari Tallinna diileriga võin ma linnaski kohtuda ega pea seepärast sinna kolkasse sõitma.. Ja muid üksikuid täägileide ka praktiliselt sealt laadalt enam ei leia - finita..

2) natsa huvitun ka faleristikast. No saksa märgindust näeb seal laadal veel vaid paaril müüjal ja see on ka kõige üldlevinum asi, mis huvi ei paku.. Üldselt on faleristid selle laada juba aastaid tagasi maha jätnud - miks, ei tea..

3) mõtsin siis laadal vähemalt koduõlutki saada - s_ttagi.. tuiasin ja tuiasin niikaua, kui kuulsin ühelt kaljamüüjalt, et laadakorraldajad keelanud koduõllede müügi konkreetselt ära (aga SAKU sodi pakuti vabalt)..

Mul lõpetuseks lihtne küsimus - mis krd käsen-keelan-poon-jalasen jaburad füürerid on selle asja korralduse etteotsa saanud? Kas selliseid minumoodi pettunuid on veel - võib-olla ma panen paska siin?

Veel tähelepanek - aastatetagused soomlaste ja venelaste hordid ostjatena on tänaseks sealt laadalt praktiliselt kadunud.. Kohtab veel vaid Läti müüjaid aga kauaks neidki....... :lol:

Finally - see tänane jäi vist minu viimaseks KURTNA laadaks (või igatahes lähiaastad jätan kindlasti vahele) :mrgreen:
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas labidamees »

Sama siin...viimast ja tõepoolest viimast korda käisin möödunud sügisel ning ainsateks ostudeks burger ja tass kohvi.Panustada tasub väiksematele üritustele,sel aastal üllatas Lavassaare vanavara laat.See on muidugi ainult minu nägemus Kurtna tilulilulipsti üritusest ja ei pretendeeri mingilgi moel absoluutsele tõele. :)

Ps.Tuttav laadaparisnik helistas hetk tagasi ja oli samas vägagi rahul.Hästi olid täna müünud saksamaalt toodud tänapäevased õllekannud,väikesed secondhandi kausikesed,vaasid ja lastejoped.Hea hinnaga läksid ka Rootsi armee pruunid poolsaapad,mida juba juunikuust saadik võib Pärnu täikalt piiramata koguses osta 10.- euri paar.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas Raudrist »

Lasin ka lootusel end taas kord ära petta. Tahtsin paremat, kuid läks nagu alati. Jääb ka ilmselt viimaseks korraks.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
Baldhur88
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: L Dets 12, 2009 1:50 pm
Asukoht: Pernau

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas Baldhur88 »

Käia võib, nagu traditsiooni mõttes, aga sõjateema koha pealt täiesti mõtetu.
lauri
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: P Okt 27, 2013 6:53 pm

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas lauri »

Korraldajana Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto ütleb vast kõik ära. Kuna külm- ja tulirelvadega on varemalt olnud ekstsesse siis seepärast on nimetet asjad antud laadal ka keelatud.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas funker »

Hakkab ehk Rindeleht ise siis vastavat laata organiseerima?
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas Raudrist »

Eks neid laatasid on niigi palju. Lihtsalt üks ka mitte-motohuvilistele palju toredaid elamusi pakkunud koht on siis ilmselt pöördumas tagasi oma lätete juurde. Nende õigus valida ja otsustada.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas plekkpea »

Seitsmestes uudistes ütles ennist, et tegelevad muu vanavaramüüjate eemaletõrjumisega. Samas nägin vestides tegelasi, kes kirjutasid igal letil müüdava kauba kohta infot paberile, et järgmisel aastal mitte kauplemiskohta anda? Lauslollus, teind siis platsid eraldi, et paremal emmid ja vasakul haubitsad. Ise ei ostnud midagi ja enam ei lähe kah.
10 ploomi=3 õuna, 1pirn. 6 ploomi, 1 õun= 1 pirn. Mitu ploomi kaalub 1 pirn?
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas labidamees »

lauri kirjutas:Korraldajana Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto ütleb vast kõik ära. Kuna külm- ja tulirelvadega on varemalt olnud ekstsesse siis seepärast on nimetet asjad antud laadal ka keelatud.
Lihtsam on alati asju,tegevusi keelata kui neid kontrollida ja reguleerida.Ei käi mitte ainult laada kohta.
Kasutaja avatar
Frundsberg
Huviline
Postitusi: 754
Liitunud: P Juul 23, 2006 6:40 pm

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas Frundsberg »

Nõus. Militaarhuvilisel pole seal enam suurt midagi teha ja seda juba tegelikult paar aastat. Kel huvi, käivad Lätis Ükskülas.

Aga positiivse poole pealt - ilm oli ju väga ilus!
Palun alati pakkuda NSDAP varase perioodi parteimärke.
Kasutaja avatar
desert eagle
Huviline
Postitusi: 608
Liitunud: P Juul 16, 2006 2:28 pm
Asukoht: Tartu.

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas desert eagle »

Tänase laada parim pärl oli kaupmees kes müüs nõuka aegset paska ja küsis selle eest veel nii hullu hinda et kauba kohta pärinud soomlased hakkasid isegi sajatama! :D
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas ivalO »

Mina mõlgutasin eelkõnelejatega sama mõtet, et järgmine aasta enam kohale ei lähe.
Ostsin 1. euroga 25 mm. nööbi, millega saigi sümboolne punkt pandud!
Eks iga asi saa kord otsa.
sabel
Kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: N Nov 20, 2014 3:13 pm

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas sabel »

Peale miltaari,keelasid korraldajad-mõttehiiglased ka meemüügi.
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas speedsta »

Mis sa kurdad, osta parem puutini tasse või linnuvilesid :)
aivar74
Huviline
Postitusi: 326
Liitunud: T Dets 04, 2007 5:20 pm

Re: KURTNA laadast

Postitus Postitas aivar74 »

Tääke ning mürske-miine pole,kuna politsei tegi unic-motole kui korraldajale selgeks,et kui nii jätkub siis luba laada korraldamiseks ei saa.
Algusest peale on klubi eesmärk olnud laata korraldades viia kokku mootarrataste ja muu vanatehnika restaureerimisega tegelevaid inimesi,mee ja õlle müük ei ole isegi mitte teisejärguline.
Ma ise olen laadaga väga rahul,ka sõbrad restaureerijad on rahul,õnneks on laadal osalemine vabatahtlik ja mee,õlle ning muu sellise müümiseks ei olegi see õige koht,sest ruumi on vähe ja mõnedele tehnikaosade müüjatele tuleb ära öelda,sest plats on väike.
Loodetavasti said nüüd kõik aru miks on asjad nii nagu nad on.
Parimat!
Vasta

Mine “Muuseumid, Näitused & Üritused/Museums, Exhibitions & Events”