Kollane kiiver.

Sõduri individuaalne varustus - alates sidemepakikesest ja lõpetades seljakotiga ...
Vasta
RVO
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: T Aug 15, 2006 10:54 pm
Asukoht: Pärnumaa

Kollane kiiver.

Postitus Postitas RVO »

Olen enamjaolt kindel, et kiivril paistva kollase värvi näol on tegu külamehe humoorika nägemusega saksa poti "õigest" värvist aga väike kahtlus närib hinge, et tegu võib olla hoopis kollaseks tõmmanud talvekamoga. Seestpoolt on igaljuhul kerge rooste, tolmu ja linnusita kihi all säilinud enamus algset feldgrau värvi ja seda paistakse kumavat ka helgemate kohtade pealt kollase alt, või sealt kust see maha on kulunud. Paluks siinsete spetsialistide arvamust siis teaks edasi talitada, et kas läheb rooste eemaldamiseks või tuleb enne atsetooniga kollane maha leotada.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Viimati muutis RVO, P Dets 28, 2008 1:25 am, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Kas kiiver juba mingist leotisest läbi käinud? Ise pesin ühte kollakat potti cillitiga, tulemuseks oli valge camo.
uudishimulik
Veteran
Postitusi: 1191
Liitunud: T Nov 07, 2006 2:35 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas uudishimulik »

lihtsalt ei saa komenteerimata jätta (kas kasutati ka kiivritel kruntvärvi?)millegipärast minu jaoks halli sügisesse üks kõige ilusam asi(olgu ta siis värvitud enne või pärast) :D :D :D
RVO
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: T Aug 15, 2006 10:54 pm
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas RVO »

Kiiver täiesti puhastamata ja omas praeguses mahlas ligunend vähemalt 10 viimast aastat, eelnev minevik teadmata. Kruntvärvi küsimusest ei saanud hästi aru aga kiivri algsest põhitoonist erinevat kruntvärvi kindlasti ei kasutatud, kui antud kiivril neid punakaspruune plärakaid mõtled, siis see on rooste.
uudishimulik
Veteran
Postitusi: 1191
Liitunud: T Nov 07, 2006 2:35 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas uudishimulik »

Tänud.
RVO
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: T Aug 15, 2006 10:54 pm
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas RVO »

Eks siis millalgi alustan puhastamisega, eks siis selgub kas tegemist hea või veel parema pööninguleiuga :D
Kasutaja avatar
Tarts
Huviline
Postitusi: 638
Liitunud: L Okt 14, 2006 10:16 pm
Asukoht: Estland

Postitus Postitas Tarts »

Usun et tegu väga hea pööninguleiuga sul !
Tundub olevat ilus sõjaaegne kamo.
Aga ole selle puhastamisega VÄGA ettevaatlik kuna see kamo on sealt kerge kaduma. 10-15 minti jahedat oblikhappe segu ja siis õrnalt lapiga pesta ja kui vaja siis korda seda toimingut.Ja ära unusta kiivrit kohe peale hapendamist ja pesemist neutraliseerida !!! 8)
RVO
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: T Aug 15, 2006 10:54 pm
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas RVO »

Tänud! Eks ma ettevaatlikult proovin teda puhastada, pekki seda kiivrit on suht raske keerata ainuke asi, et voodrivõrusid ei tahaks eemaldama hakata, sest arvatavasti murduvad neetide klemmid ära ja tõmban võrude pääle enne kerget happepesu paksult tavotti. Aga esialgu läks kiiver mõneks ajaks õli alla - pole hetkel lihtsalt aega pläänima hakata :)
Kasutaja avatar
Tarts
Huviline
Postitusi: 638
Liitunud: L Okt 14, 2006 10:16 pm
Asukoht: Estland

Postitus Postitas Tarts »

Õli ei olnud muidugi ennem puhastamist hää lahendus kuna hape teatavasti läbi õli oma tööd ei tee. Peaksid ennem hapendamist kiivri ettevaatlikult bensiiniga puhtaks pesema , nii et seda kamo kuidagi sulatama ei hakka.
RVO
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: T Aug 15, 2006 10:54 pm
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas RVO »

Seniste kogemuste põhjal ei tohiks tavaline lakibensiin värvipinda mitte kuidagi mõjutama.
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 720
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re:

Postitus Postitas Plönn »

uudishimulik kirjutas:lihtsalt ei saa komenteerimata jätta (kas kasutati ka kiivritel kruntvärvi?)millegipärast minu jaoks halli sügisesse üks kõige ilusam asi(olgu ta siis värvitud enne või pärast) :D :D :D
Krunditi kindlasti :) , kas just aga kõiki mudeleid ja alati :) , kuid valdavalt sellist punakas-valget krunti olen vähemalt mina neilt kätte saanud, kui puhastamisel liigset agarust üles näidatud sai :D
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
Vasta

Mine “Varustus/Equipment”