August Sabbe

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Kasutaja avatar
moosivaras
Huviline
Postitusi: 147
Liitunud: N Jaan 05, 2006 12:13 am

August Sabbe

Postitus Postitas moosivaras »

Nii August Sabbe ( sündis 1.09.1909 Võrumaal Paidra kylas) oli siis kõige viimane metsavend, keda elusalt ei saadudki kätte, hukkus ta arreteerimise käigus Võhandu jõel 28.09.1978. siinkohal tooks välja mõned lingid August Sabbega seoses:

http://kultuur.elu.ee/ke482_august_sabbe.htm

http://www.epl.ee/artikkel_39207.html?P ... 9cb601be8f

http://www.rk.ee/metsavennad/juhid/sabbe.html

mitte et te neid linke ei teaks, vaid lihtsalt nyyd said need ka kirja pandud ja need kes otsida ei viitsi saavad neid siit võtta.
Viimati muutis moosivaras, L Aug 18, 2007 9:37 pm, muudetud 2 korda kokku.
"Sõja ajal seadused vaikivad."
"Kuni eksisteerivad suurriigid, on sõda vältimatu."
"Kui ihkad rahu, siis valmistu sõjaks."
"Sõda on poliitika jätkamine teiste vahenditega."
"Kiireim viis sõja lõpetamiseks on selle kaotamine."
Kasutaja avatar
Kuperjanov
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:46 pm

Postitus Postitas Kuperjanov »

Ühes raamatus või kuskil olen näinud pilti, mis August Sabbe´st tehtud hetk enne arreteerimist. Selle pildi peal oli ta Võhandu jõe peal kala püüdmas koos KGB agendiga. Agent olid väitnud, et ta on kalamees ja August oli teda uskunud. Pildi peal kükitavad nii Sabbe kui ka agent ning mingi teine agent oli vist võsast pilti teinud. Mõned allikad väidavad, et need olid miilitsad aga olid ikka vist agendid. Ei tahaks küll kildu visata aga selle pildi peal nägi Sabbe välja nagu Benny Hill, naeratus oli täpselt nagu temal :D :lol:
Vabadus on habras aare, mida oleme valmis kindlalt kaitsma!
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Siin see pilt on ...

Pilt

Sabbe kõrval kükitab SORVVO inspektor Neeme Taavel. Fotokat hoidis KGB ohvitser Ervin Oras.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Koht, kus hargnesid 28 (27). septembri traagilised sündmused ...

Pilt

Pilt

Pilt
kaapekakk
Huviline
Postitusi: 236
Liitunud: L Sept 09, 2006 6:05 pm

Postitus Postitas kaapekakk »

ta haakis end mingi võhandu põhjas olnud puunoti külge ja läks vaba mehena vaba surma.
Mürsik
Kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: R Sept 08, 2006 8:43 am
Asukoht: VIRUMAA

Postitus Postitas Mürsik »

Lugesin siin ja kohe kuidagi ei saa asjadest aru...August Sabbet peetakse viimaseks metsavennaks?????...........samas teine teema räägib, et Alfred Käärmann elab veel...too polnudki metsavend ve??? :oops:
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Mõlemad nad olid vahvad metsavennad :wink:. Sabbe üks viimastest, kes oli metsas. Käärmann üks nendest, kes on elus.
Mürsik
Kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: R Sept 08, 2006 8:43 am
Asukoht: VIRUMAA

Postitus Postitas Mürsik »

Selge....vist.
kaapekakk
Huviline
Postitusi: 236
Liitunud: L Sept 09, 2006 6:05 pm

Postitus Postitas kaapekakk »

kusjuures keegi olevat metsas ühte punkri sisse kukkunud ja seal olevat 80datest kohvipakk olnud. nii et Sabbe ei pruukinud viimane aktiivne metsavend olla.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Sabbe ei pruukinud viimane aktiivne metsavend olla.
Seda arvan minagi. :roll:
Sabbe üks viimastest, kes oli metsas.
Enda varjajaid oli tolles episoodis kindlasti rohkem, neid keda nõukogude reziimil ei õnnestunudki tabada. Sabbe puhul võib aga kindlalt väita, et ta oli viimane, kes langes võitluses.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: August Sabbe

Postitus Postitas Kriuks »

Võrumaa muuseumis säilitatav isand Sabbe püstol (CZ 7,65 mm "Pistole Modell 27. Kal.7,65", VK_4416 Aj1419), mida August ebaõnnestunult püüdis 27.09.78 Võhandu ääres Taaveli ja Orase vastu kasutada ...
Manused
sabbe1.JPG
sabbe1.JPG (50.4 KiB) Vaadatud 28962 korda
sabbe2.JPG
sabbe2.JPG (53.62 KiB) Vaadatud 28962 korda
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: August Sabbe

Postitus Postitas gruppen »

Super! Ma ei teadnud, et see olemas on aga nüüd ma tean, kus see loodetavasti uue aasta alguses on :P 8)
Kasutaja avatar
Manurhin
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: P Sept 23, 2007 8:21 pm
Asukoht: Tartu

Re: August Sabbe

Postitus Postitas Manurhin »

Kas on kindel, et just see konkreetne püstol oli Sabbe käes? Ja kas on teada ka asjaolud, miks püstoli kasutamine ebaõnnestus? Ma olen kusagilt kuulnud versiooni, et Sabbe relv olnud juba kaua aega hooldamata ja roostes, mistõttu sealt ka pauku ei tulnud. Pildilolev näikse aga igati töökorras olevat (kui deaktiveerimist mitte arvestada).
Garrett ACE 250
Die Fahne Hoch!
oliver
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: K Okt 05, 2011 2:54 pm

Re: August Sabbe

Postitus Postitas oliver »

Ja iga Saaremaa mees vannub et Kuressaare muuseumis oleva nagaani on kunagi miilits just temalt ära võtnud...
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: August Sabbe

Postitus Postitas gruppen »

Nojah siis. Kahjuks siin asjad natukene venivad, mitte minust sõltuvalt, seoses sama püstoli käiva taustinfoga, kuid närimiseks pähkel, mis küll otseti peaks eraldi teema alla käima.
Kelle sõrmus võiks too olla manuses?
Kas me usaldame minu sõna, et see kuulus Helmut Valdmaale?
Või mind mitte teades - kes ma olen ja millega tegelen - võiks selle koheselt kuulutada valeks väiteks, tänu sellelesamale faktile?
Või peaks asja uurima ennem?
Mida arvame? :)

See mida me näeme ja mida meie mõistus tõrgub esmapilgul uskumast - võib siiski tõde olla ja ka vastupidiselt. Kõik oleneb kontrollimisvõimalusest ja allikate usaldusväärsusest/rohkusest ning võrdlusmaterjalist...
Manused
s6rmus üles rindeleht.jpg
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”