Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Teemad, mis seotud eestlastega Esimeses maailmasõjas
Vasta
bitcoin
Kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: R Juun 07, 2019 4:36 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas bitcoin »

Tere kõigile .Olen siin uus inimene ja oleks vaja profide abi kuidas saaks siis uurida kellele oli antud välja Eestis konkreetselt see Georgi Rist 4 jark numbriga - 671262 ???
On uuritud venemaal see number foorumitel ja venemaal arhviide andmebaas näitas et on antud välja välismaal,kuna oli leitud Eestis talus siis arvata võib et ikkagi on antud Eestlasele.
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Patrikejevil on see number keset tühjust: https://numismat.ru/gkimages/book/tom10.pdf - ei ole teada.

Mul on tabel, kus on kirjas seni teadaolevad eestlastele antud ristid - ka seal seda numbrit ei ole. Aga selles nimekirjas on u 400 nime (3000st), kellele on teadaolevalt rist antud, aga pole teada kes, kus, millal, miks ja mis numbriga. Võibolla talu ajalugu uurides tuleks omanik välja?
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas funker »

671262 on vahepeal mitu korda müügis olnud.

https://www.osta.ee/georgi-rist-nr-6712 ... 47533.html
https://www.osta.ee/georgi-rist-nr-6712 ... 22923.html

Kett on muidugi jõhker! :)
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Wiking-Estland »

bitcoin kirjutas:Tere kõigile .Olen siin uus inimene ja oleks vaja profide abi kuidas saaks siis uurida kellele oli antud välja Eestis konkreetselt see Georgi Rist 4 jark numbriga - 671262 ???
On uuritud venemaal see number foorumitel ja venemaal arhviide andmebaas näitas et on antud välja välismaal,kuna oli leitud Eestis talus siis arvata võib et ikkagi on antud Eestlasele.
Tere.

Uurisin Venemaalt.Ka uusimates täiendatud nimekirjades pole selle numbri määratlust ja ka lähedal pole ühtki määratletud numbrit.
Kõik riikliku Kapiitli poolt väljaantud ristid anti välja siiski Venemaal. Vb Te mõtlesite VÄLISMAALASELE?
Aga ka sel juhul ei saa keegi seda väita, sest lihtsalt andmeid pole! (Praegu veel, sest töö arhiivides käib veel täie hooga).
Aga rist ise on väga kena!
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Venepoeg »

uscha kirjutas:Teema kolmandal leheküljel on juttu ühest Ekker'i nimelisest nelja Georgi risti kavalerist ja ajalehe väljalõige Theodor Ekker'ist, keda on autasustatud 13 aurahaga.
Lisatud on pilt Friedrich-Heinrich Ekker'ist, kes oli samuti nelja Georgi risti kavaler. Kas oligi kaks Ekker'i nimelist nelja Georgi risti kavaleri või teema teisel lehel olev Theodor on valesti tuvastatud?
Valesti tuvastatud. On see sama Friedrich-Heinrich Ekker.
Olen Venelane, pole Nõukogude.
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Wiking-Estland »

Johannes Juhani poeg Põldmaa (Zähmann) sünd. Simuna khlk. Avanduse 09.10.1888
srnd. 24.12.1960 Simuna kalmistu

Meie (ellotchka) andmebaasis praegu:
Seemann Juhan Juhan GR.4 929095 L Gv Petrogradski polk

Ju selle järgi:
929095 СЕЕМАН Юган Юганович — Л.гв. Петроградский полк, 7 рота, ефрейтор. За отличие в бою 15.07.1916 при штурме высоты 93.1 у колонии Курган, когда под сильным ружейным, пулеметным и бомбометным огнем, ручными гранатами и ножницами проделал проход в проволочных заграждениях и провел по нему свою атакующую роту. Имеет медаль 4 ст. № 1168926 за бой 7.09.1916 у д. Шельвов.


Veel viide:
http://www.ra.ee/ilmasoda/index.php/sol ... VtLQBmUxnj

Mu naise sugulane :)
Ja järgmine pilt tema pojast: Richard Gustav Põldmaa. (Vb. on Otofoto sellest huvitatud. Pilt Geni.com-st.
Manused
Johannes Zähmann.jpg
Richard Gustav Põldmaa 30.11.1908-04.012.1968.jpg
Richard Gustav Põldmaa 30.11.1908-04.012.1968.jpg (43.41 KiB) Vaadatud 23580 korda
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Jah, nimekuju järgi ei oleks küll kuidagi neid kahte kokku viinud.

Huvitav, et Simuna kandis saadi neid Georgi riste hästi palju. Meil on hetkel 515 sellist nime, kellel on nii konkreetne risti number, väeosa kui ka sünnidaatumid ja sünnikoht teada. Kogu nimekirjas on 2900 nime ja neist 1500 on ligikaudne elu- või sünnikoht teada.

Aga jah, Tallinnas saadi 24 risti, Haljalas, Kadrinas, Simunas ja Vaivaras 15 risti, mujal sutsu vähem. Statistika on moonutatud nagu alati, sest Virumaa kohta on säilinud natuke teenistuslehti ja seetõttu on nime ja risti kokkuviimine lihtsam.
kurvits
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: T Juul 14, 2020 1:39 am

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas kurvits »

Tere,vabandan aga kas keegi oskab öelda kust saaks otsida infot edasi,riigi arhiivist tuli teatis et minu vanaisa August Kurvits sünd 1887 või 1889 (sünni aaastaga segased lood eksisteerib erinevatel andmetel tal kaks erinevat sünni aastat(pärit peravallast tartumaalt .
Oli georgi risti kavaleer 3 ja 4 järk
Teatakse rääkida veel autasustamisest Tsaritina linna all.vist oli ratsa väes.
Aga arhiivis rohkem infot pole kuna mingid arhiivid 2 maailma sõjas hävinud.
Kust võiks infot leida
Ette tänades.
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Kahjuks August Kurvitsa ristide kohta ei ole siiani ühtki vihjet ette tulnud.

Ma ei tea täpselt, millisest August Kurvitsast võib jutt olla, aga näiteks Perakülast Miina poeg August teenis 2. Amuuritaguses piirivalve ratsapolgus ja sai Stanislavski linna all 1916 vigastada: https://gwar.mil.ru/heroes/chelovek_gospital197942/ (ladinakeelne diagnoos). Sel hetkel oli ta reamees ja ilmselt riste veel ei kandnud. Sõja lõpu poole toimunud autasustamistest on tõesti alles vaid kaootilised andmed. https://numismat.ru/gkcatalogs.shtml - seal olevad andmed on kõik läbi lapatud ja Kurvitsa nimi ei oleks ilmselt kahe silma vahele jäänud (meil on David, Jul ja Rudolf nimekirjas). Ma siis panen Augusti ka.
kurvits
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: T Juul 14, 2020 1:39 am

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas kurvits »

Tänan sellest samast Augustist on jutt,aga kust võiks leida täpsemad andmed georgi risti kohta.
Ette tänades.
kurvits
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: T Juul 14, 2020 1:39 am

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas kurvits »

Küsiks veel targemate inimeste käest ,et äkki sama sündmuse eest saigi need georgi ristid,sest kaotas käe ,oli küll küljes aga ei liikunud.
Kas selline võimalus on?
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Kas on kindel, et need olid ristid, mitte Georgi medalid? Medaleid jagati tihti raskelt haavatasaanutele. Ja kas need ristid on säilinud? Risti taga on number, selle järgi saaks rohkem oletada. Igal juhul kahte risti ühe asja eest ei antud. Muidugi võisid olla järjestikused lahingud, et ühe eest tehti esildis ja juba tuli uus mats peale.
kurvits
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: T Juul 14, 2020 1:39 am

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas kurvits »

Ei ole säilinud,sain nendest ültse teada rahvus arhiivi päringu vastusest,aga nendel rohkem infot selle kohta pole,ainult et aastatel 1914-1918 saanud 2 georgi risti 3 ja 4 järk .aga see on ka kõik nende andmetel.
mihkel13
Kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: N Okt 14, 2021 1:04 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas mihkel13 »

Lk 11 kirjas oleva August Aasamaa (Peekmann) pilt siis
on parempoolne mees, vasakpoolne kahjuks tundmatu
Pilt
Manused
Aasamaa August 020 a (paremal) kaaslasega.jpg
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas uscha »

ellotshka kirjutas: R Apr 28, 2017 10:48 pm Ja siin on teadaolevad 2. järgud. Ma arvan, et ma olen poolautomaatselt suht tiheda rehaga neid nimekirju kamminud.

[*]Lamson Andres Jakov Tarvastu 316347 90391 21334 410. 15. Siberi kütipolk
Viljandi Muuseum, VM VMF 424:541 F
Manused
vmvmf424_0541_pisipilt.jpg
foorum.rindeleht.ee
Vasta

Mine “Esimene Maailmasõda 1914 - 1918/First World War 1914 - 1918”