Tasumise arved saksa fašistidele

Paberikraam, mis seotud Eesti meestega territoriaal- ja laskurkorpuses ...
Vasta
Shiim
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: P Mär 04, 2007 2:27 pm

Tasumise arved saksa fašistidele

Postitus Postitas Shiim »

Väljavõte sellenimelisest vihikukesest - üks arve. Piltide kvaliteet on kahjuks sama ilge kui asi ise - vabandan, aga ümber pildistada enam ei saa. Üksuseks on 249. laskurdiviisi 921. laskurpolk.

Pilt

Pilt
Siit lehelt üks iseloomulik lause: "Kui eestlane tahab elada, peab sakslane surema!" Juttu on ka Katõnist kui ühest sakslaste veretööst.


Pilt
Katsusin ümber kirjutada:

Mina Laanman, Rudolf Jaani poeg Punaarmee võitleja, tunnen metsikut viha ja kättemaksu tungi kõige selle eest, mida nad korda on saatnud minu ja mu perekonna kallal.
Viies teadmata kuhu mu naise, lapse ja ema röövides ja lõhkudes kõik mu varanduse.
Tõotan kui snaiperlaskur igale vastutulevale sakslasele põrutada oma snaiperpüssist otse silmnäkku ja täidan auga oma lubadust eelseisvais lahinguis.

14. märts 1945. a.


Pilt
Ei tea, kas jäi tasumata, aga kiirelt sirvides ei näinud nendel lehtedel ühtegi märget.
Kasutaja avatar
johnbull
Kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: K Aug 15, 2007 9:37 pm
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas johnbull »

paistab et arve jäänud avamata võibolla sai ise kellegi käest vastu silmnägu :shock: ja eks see ajuväänamine on ajast aega käinud ja kohalikke üksteise vastu ässitatud
[size=85]KES AJAKULGEMISELUGU EI MÄLETA ELAB TULEVIKUTA[/size][size=50][color=#400080][/color][/size]
Kasutaja avatar
valloon
Huviline
Postitusi: 469
Liitunud: K Juun 13, 2007 1:24 pm
Asukoht: Laisholm

Postitus Postitas valloon »

Jube papper :(
Arbeit Macht Frei
Kasutaja avatar
devoteekas
Kasutaja
Postitusi: 61
Liitunud: N Nov 30, 2006 6:43 pm

Postitus Postitas devoteekas »

No siin on tegemist juba raskeloomulise haigusega!
Kui isa joob maha hobuse, joob poeg vankri takkajärgi.
Stuka-s
Kasutaja
Postitusi: 50
Liitunud: K Juun 08, 2011 4:33 pm

Re: Tasumise arved saksa fašistidele

Postitus Postitas Stuka-s »

Otse silmnäkku kohe.
Päris haige,aga eks see oli tüüpiline värk sellel ajal.
Muidugi on teadmata,kuhu need naised ja lapsed viidi,ning mis varandusega tehti.
Vasta

Mine “Fotod & Dokumendid/Photos & Documents”