Allohvitser Martin Kaur (1919-1994)

Tuntud ja tundmata Eesti sõjamehed ...
Vasta
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Allohvitser Martin Kaur (1919-1994)

Postitus Postitas Wiking-Estland »

Tere!

Kirjutan siia ühe oma tuttava soovil. Ta sooviks teada saada, kas on midagi teada allohvitser Martin Kauri sõjateest. Suri Eestis. Lastele midagi oma sõduripõlvest ei rääkinud. Ütles, et oli tagalarott ja rindel ei käinud. Kirjutas see naisterahvas mulle nii:

"omal ajal, kui oleks võinud küsida, oli see teema tabu (isa ei lastud kooriga väljamaale esinemagi, et saksa sõjaväes oli olnud) ja nyyd juba ammu laulab ta taevases kooris, nii et rohkem ma kahjuks ei tea.Kui ma laps olin, siis mängis (ja laulis ka kaasa, saksa keeles)viiulil meile ikka Lily-Marleeni hilisemal ajal ei taibanudki ma pärida, ütles ikka, et oli tagalarott ja rinnet pole nuusutanudki"

Mingi lindiliist tal rinnas on?
Ja oleks tore teada, kas oma lastele ka tõtt räägiti! :)
Allohvitser Martin Kaur.jpg
Kui saab midagi teada, oleksin tänulik!
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Allohvitser Martin Kaur (1919-1994)

Postitus Postitas uscha »

Wiking-Estland kirjutas:... oli tagalarott ja rinnet pole nuusutanudki.
Kahlten selles väites.
Rinnas on 2. klassi Sõjateeneteristi ja Talvelahingud Idas medali lindilõiked, taskul Must Haavatumärk.
Varrukaotsal on näha Spiess'i paeled, mis tähendab et tegemist oli kompanii veltveebliga.
Auastmelt SS Oberscharführer.
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Allohvitser Martin Kaur (1919-1994)

Postitus Postitas Wiking-Estland »

Aijah, haavatumärki ma ei pannudki tähele:)
simmmonika7
Kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: L Juun 24, 2023 8:10 pm

Re: Allohvitser Martin Kaur (1919-1994)

Postitus Postitas simmmonika7 »

Tere! Olen Martin Kauri poja tütar ja otsin infot, sest mul ei olnud au temaga tuttavaks saada. Kas keegi oskab soovitada- kust võiks rohkem leida infot saksa sõjaväes olnud inimeste kohta? Ehk teab keegi kedagi kellega saaks veel rääkida ajaloost ja saksa sõjaväes olnutest?
Ette juba tänades kui keegi veel Martin Kaurist minu vanaisast oskaks mulle rääkida.
lauri
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: P Okt 27, 2013 6:53 pm

Re: Allohvitser Martin Kaur (1919-1994)

Postitus Postitas lauri »

Alustada võiks Riigiarhiivist kas leidub tema toimik (kui suutis oma saksa sõjaväes olemise maha vaikida siis võib juhtuda et ei olegi aga tavaliselt jäid kõik suuremal või vähemal määral venelaste hammasrataste vahele). Kas viibis ka vanglas või koguni Siberis?
Üldharivas mõttes saksa sõjaväes teeninute kohta võiks siinse foorumi läbi lehitseda, palju huvitavat infot.
Edu ajalooradade avastamisel!
Kasutaja avatar
otofoto
Veteran
Postitusi: 1992
Liitunud: R Sept 23, 2005 11:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Allohvitser Martin Kaur (1919-1994)

Postitus Postitas otofoto »

simmmonika7 kirjutas: L Juun 24, 2023 10:01 pm Tere! Olen Martin Kauri poja tütar ja otsin infot, sest mul ei olnud au temaga tuttavaks saada. Kas keegi oskab soovitada- kust võiks rohkem leida infot saksa sõjaväes olnud inimeste kohta? Ehk teab keegi kedagi kellega saaks veel rääkida ajaloost ja saksa sõjaväes olnutest?
Ette juba tänades kui keegi veel Martin Kaurist minu vanaisast oskaks mulle rääkida.

KAUR, Martin, m, s. 18.12.1919. Saksa sõjaväes. [ERA.R165.1.95a,160; ERA.R-165.1.184]

https://ais.ra.ee/et/description-unit/v ... 0701228307
https://ais.ra.ee/et/description-unit/v ... 0705210563

REBASOV Aleksander Madis (1890) Toimiku vahel on paar pilti sarnaste isikutega aga ei julge väita , et on samad
ERAF.129sm.1.359-2.25.29.jpg
ERAF.129sm.1.359-2.25.28.jpg
.
https://ais.ra.ee/et/description-unit/v ... 0704713101
Fotod eestlastest II maailmasõjas, kõik pakkumised teretulnud!
http://www.facebook.com/pages/Otofoto/1 ... 85?sk=info
Vasta

Mine “Isikud/People”