Viisnurk

Arutlused sõjaaegsetest Punaarmee au- ja eraldusmärkidest ...
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Viisnurk

Postitus Postitas ppp »

Hallooo!
Enesekindlus on vaieldamatult kiiduväärne omadus, aga kui seda saab põhjendamatult liiga palju, siis ei ole see enam hea ja tõeni ei vii.... Mina isiklikult foorumlast Plönni ei tunne, vb on tegu ala asjatundjaga ja objektiivse spetsialistiga, aga lugenud eelnevalt seda Mosini tääkide teemat ja ka antud viisnurga arutelu, siis tekib kahtlus, et lihtsalt lahmitakse Plönni poolt umbes ja suvaliselt. Antud teemas on selge, et tegu on kas alumiiniumi või tsingisulamist valmistatud viisnurgaga. Inimene, kes külastab sageli vanametalli kokkuostupunkte ärilisel eesmärgil, teeb kergesti vahet antud sulamitel. Kui tekib kahtlus, siis lihtsaim variant selgust saada on vasevitrioli (CuSo4) lahusega materjali niisutada, tsingisulami korral värvub materjal kiirest mustaks.
Tõesti, antud viisnurga reversi poolel on näha kollase metalli jälgi, aga minu arusaamise kohalt on need seotud kinnitusklambri jootmise protsessiga. Kinnitusklambri alune poorne pinnas annab ka ilmselt mingi vastuse antud viisnurga materjali kohta...kuigi tsingisulam voolab vormi paremini, kui alumiinium, siiski kaldun arvama, et tegu on tsingisulamiga. Samas jääb arusaamatuks, millega siis kinnitusklamber on viisnurga külge joodetud, tsingisulamite sulamistemperatuur on tunduvalt madalam, kui vasesulamite baasil valmistatud jootematerjalidel. Või on kinnitusklamber juba detaili valamise käigus külge lisatud?
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 721
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: Viisnurk

Postitus Postitas Plönn »

uscha kirjutas: P Apr 24, 2022 8:15 pm
Plönn kirjutas: P Apr 24, 2022 7:22 pm Viimati näidatu okupantide täht on siiski korrudeerunud vask :)
Ei vask pole kindlasti, on üdini mingi hallikas metallisulam.
Ei, Taavi, pole varianti :D

Kollaks toon reversil on ju selgelt eristatav :wink:

Lihtsalt venkudel muud variatsiooni polnudki. ( mustmetall või vask ja vasetatud raudplekk)
( Võta nt kasvõi noa otsaga ja kraabi pisut seda reversi külge, küll näed et erksam kollane välja tuleb :wink: )

( PPP foorumlasega ma isegi autellu ei lasku, kus tegelane arutleb visuaalsusest lähtuvalt metallide koostist :lol: :lol: , ilmselt selle mehe kogus pole ühtegi vene mütsimärkigi ega ka metallieristamisega mingit kokkupuudet )
Ja kuidas täägid siia puutuvad ? Oli ju selgelt öeldud et need esitletud on vene torketäägid, moditud, eksperimentaal jne mis algupäraselt kõik on Mosini täägid ometi :wink:
https://worldbayonets.com/Bayonet_Ident ... 2.html#svt )

Ja Taavile ,et leida tõde oma tärnikesele :
https://forum.ww2.ru/index.php?showtopic=4622753&page=4
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8125
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Viisnurk

Postitus Postitas uscha »

Plönn kirjutas: L Apr 30, 2022 9:20 pm Ja Taavile ,et leida tõde oma tärnikesele :
https://forum.ww2.ru/index.php?showtopic=4622753&page=4
Tänud lingi eest! Leidsin sealt postituse, mis juhatas täpselt sellist tüüpi tähekeste TEEMA juurde nagu siia postitasin.

Tuleb välja, et peale vask, vasetatud raudplekk ja mustmetall mütsimärk-viisnurkade oli olemas ka tsink viisnurki ja see minu oma ongi üks sellistest.
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 721
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: Viisnurk

Postitus Postitas Plönn »

Võta heaks, Taavi :D

Kuid nagu ma juba ennist ka ütlesin , siis VENELASTEL oli vaid vask, vasetatud mustmetallplekk ja kergalumiiniumsulam :wink:
mainisin vististi ka varianti et see pole , võimalik, ka vene enda toode :wink:
Ja nii ka tsingi kohta siis öeldi , mida ma algselt ütlesin: venelastel tsinkvarianti ei eksisteeri :wink: :Послевоенное изготовление. Скорее всего, Германия. :D

SAKSA , ..reparatsioon :)
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”