Ratsarügemendi ohvitseri vöörihma pannal ...

Vabadussõja algusest kuni 2. Maailmasõjani kasutusel olnud riietus & varustus ...
Vasta
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Ratsarügemendi ohvitseri vöörihma pannal ...

Postitus Postitas uscha »

Pannal on oma tegumoelt nagu tavaline EW ohvitseri esindusvöö pannal aga kõik seni nähtud pandlad on olnud kuldsed - see on esimene hõbedane, mis mulle kätte on juhtunud. Hõbedakiht on kindlasti omaaegne ja on välistatud, et keegi hiljem oleks seda värvinud või mingi kihiga katnud. Mina oskaksin sellist hõbedavärvi pannalt seostada ainult Ratsarügemendiga ja minu arvates võiks sobida komplekti sellist tüüpi vormikuuega nagu Elmar Roo SIIN ülesvõttel kannab. 1936. aastal välja antud vormikirjeldusest ma mingit teavet sellise pandla olemasolu kohta ei leidnud aga see tähenda midagi, sest võidi kasutusele võtta ka peale 1936. aastat. On kellelgi näidata ülesvõtteid 1930-ndate II poole Ratsarügemendi ohvitseridest, kus oleks seljas samasuguse lõikega kuub nagu viidatud Roo pildil ning lisaks ümmarguse pandlaga vöörihm? Huvitav, kas sellisel pandlal pidi olema ka vöörihm kuldse tikandi asemel hoopis hõbedase tikandiga?
Manused
pannal_1.jpg
pannal_2.jpg
pannal_3.jpg
pannal_4.jpg
foorum.rindeleht.ee
veiko palm
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: T Juul 26, 2022 5:45 pm

Re: Ratsarügemendi ohvitseri vöörihma pannal ...

Postitus Postitas veiko palm »

Just Digarist lugesin 1939.a. vormikirjelduse väljaannet ning seal tõesti öeldi, et ratsaväe vormil on metallivärviks hõbe. Ise ühtegi oma silmaga näinud pole.
Vasta

Mine “Riietus & Varustus/Clothing & Equipment”