Soomusrong "Kapten Irw"

Kõik, mis seotud Eesti Vabadussõja teemaga ...
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Postitus Postitas funker »

Igal juhul näita (kuid enne küsi luba :).
soesilm
Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: K Dets 23, 2009 11:45 pm

Postitus Postitas soesilm »

No ei saa ma hakkama nende fotode laadimisega. Panen siis lingi.
Originaalid on parema kvaliteediga. Ja kõik vagunid pole Kapten IRW-lt. Meeste pildid siiski.
http://album.ee/node/21877265/50211589

Lisaks on fotosid vagunitest: Wambola, Kalew, Rummu Jüri ja veel erinevad IRWe omad.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Pildid toredad. Siiski vist kõik juba avaldatud.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
metssiga
Huviline
Postitusi: 150
Liitunud: N Mai 01, 2008 2:58 pm

Postitus Postitas metssiga »

Vbl on avaldatud, aga vähemalt mulle tuli see viimane - mehed "Onu Tomi" katusel - küll täitsa uus ette. Ja see on hea pilt!
Estoloog
Huviline
Postitusi: 412
Liitunud: N Mär 09, 2006 12:32 pm

Postitus Postitas Estoloog »

album.ee-s pildile hiire parema klahviga klikk, mine Omadused, sealt kopeeri siia kopipeistiga esimene rida Asukoht ja pane ette Pilt

Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt


Pilt
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

Kas sellele eelviimasele fotole on midagi taha ka kirjutatud?
Pilt on tehtud 1919. aasta jaanuaris ja fotol on Laiarööpmelise soomusrongi nr. 1 dessantmeeskonna kuulipildurid aga ehk on Sinu pildile taha kirjutatud ka täpne kuupäev või koht?

Ega kuulipildujast vasakul olev mees äkki Jüri Ratassepp ei ole?
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

Uurisin veel selle eelviimase pildi kohta ja tegu on ilmselt Soomusrongi nr. 1 dessantroodu I rühma meestega ning pilt peaks olema tehtud 20. jaanuari paiku 1919 Elva kandis.
foorum.rindeleht.ee
soesilm
Kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: K Dets 23, 2009 11:45 pm

Postitus Postitas soesilm »

Kahjuks pole piltidel miskit taha kirjutatud. Kodanik Ratasepa kohta ei oska samuti miskit öelda.
Kasutaja avatar
Kriegsmarine
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: P Jaan 20, 2008 4:16 pm
Asukoht: Mohn / Öesel

Re: Soomusrong "Kapten Irw"

Postitus Postitas Kriegsmarine »

Võidukat Püha kamraadidele.
Kas keegi teab Kapten Irw'e sünnipaiga aadressi Viljandis?
Kasutaja avatar
ruusserg
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: K Dets 20, 2006 4:52 pm
Asukoht: saaremaa

Re: Soomusrong "Kapten Irw"

Postitus Postitas ruusserg »

Saarte Hääles hakkas ilmuma järjejutt Melanie Laid`la mälestustest , kui ta teenis soomusrong nr.1-el . Mälestused ilmusid esmakordselt ajakirjas Sõdur 1938 aastal . Jutu taasilmumisega tähistatakse 125 aasta möödumist Soomusrongi Mari sünnist Saaremaal Kaarma vallas Mändjala külas .
Katzik
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: E Juul 20, 2015 12:46 pm

Re: Soomusrong "Kapten Irw"

Postitus Postitas Katzik »

Tere, Ma ei tea kas see teema on veel aktiivne, aga kuna mu vana-vanaisa oli samuti vabadussõjas "Kapten Irw"i peal ja leidsin portsu tema pilte, siis hakkasin nende kohta natuke huvi tundma ja uurima ning oh mis imet, kui avastasin et needsamad pildid on juba osad sisse skännitud! Algul vaatasin, et oi, kellelgi on samasugused pildid, aga kui nüüd lähemalt pilte uurisin,siis avastasin, et tegu ongi nendesamade minu vana-vanaisa piltidega :) Ju siis keegi on neid minu vanaisa käest laenanud ja sisse skänninud. Osadele piltidele on ka nimed taha kirjutatud. Näiteks kõige esimesel fotol vasakult teine valge karvase puhvaikaga ongi minu vana-vanaisa Igor Pukk Pöidelt, Saaremaalt.
Katzik
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: E Juul 20, 2015 12:46 pm

Re: Soomusrong "Kapten Irw"

Postitus Postitas Katzik »

Ja veel seoses selle kõige esimese pildiga. Kas sellel pildil paremalt teine mees ninaaluste väikeste vuntsidega võib olla sama mees kes on http://www.rindeleht.ee/foorum/phpBB2/v ... php?t=6051 siit arutelust kolmanda pildi peal vasakut teine? Sest seal on kirjas et tema nimi on A.Laats. Ja kuna ta väga meenutab mu mehe vana-vanaisa, siis tekkis hasart teada saada, ega minu ja tema esivanemad ei ole mitte koos soomusrongi peal olnud. Aga kui tegu on siiski ühe ja sama mehega nendelt piltidel,t siis ilmselt ei ole ikka tegu mu mehe esivanemaga.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Soomusrong "Kapten Irw"

Postitus Postitas uscha »

Näod on küll sarnased aga tegemist ei ole ühe ja sama mehega.
Teema esimesel fotol on laiarööpmelise soomusrongi nr. 1 ehk "Kapten Irw" sõdurid ja teises teemas olev "vunts" Laats on alamleitnant Artur Johannes Laats, kes teenis Vabadussõja ajal hoopis 1. jalaväepolgus ning 7. jalaväepolgus. Vahepeal jõudis olla mingi asjapulk ka Rahumäe vangilaagris.
foorum.rindeleht.ee
Katzik
Kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: E Juul 20, 2015 12:46 pm

Re: Soomusrong "Kapten Irw"

Postitus Postitas Katzik »

Tere, veel üks küsimus. Kas oskate näiteks vormide põhjal öelda, kas sellel fotol on samuti tegu "Kapten Irw"i meestega?
https://picasaweb.google.com/lh/photo/A ... directlink
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2133
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Re: Soomusrong "Kapten Irw"

Postitus Postitas LoCo »

Katzik kirjutas:Tere, veel üks küsimus. Kas oskate näiteks vormide põhjal öelda, kas sellel fotol on samuti tegu "Kapten Irw"i meestega?
https://picasaweb.google.com/lh/photo/A ... directlink
Ei, need on Narvas asunud 1. Jalaväerügemendi ajateenijad, ca. 1926-36.a.
Vasta

Mine “Vabadussõda 1918 - 1920/Estonian Liberation War 1918 - 1920”