Käiseembleem

Kardad, et on koopia? Postita siia!
Otsid kinnitust eseme originaalsuse kohta? Postita samuti siia!
Vasta
spore
Kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: T Jaan 18, 2011 10:49 am

Käiseembleem

Postitus Postitas spore »

Tervist

Millega tegu ja kas originaal?

Pilt
Pilt
Viimati muutis spore, K Aug 14, 2013 6:20 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas Kriuks »

Kui mul nüüd õieti meeles on, siis pärineb ese sõjajärgsel perioodil USA armee koosseisus opereerinud eestlaste repertuaarist. Tahaks uskuda, et originaal - neid vast ikka keegi kopeerida pole viitsinud ...
spore
Kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: T Jaan 18, 2011 10:49 am

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas spore »

Jah, eks seda infot ma teadsin isegi, kuid mõtlesin, et ehk keegi oskab täpsemini selgitada telgitagust. Siingi lehel olen seda näinud, arvatavasti kollektsioonide all. Aga kas keegi oskab linkida mingisuguse inforikkama lehe, kus kirjas täpsem teave?
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas tonu »

Mina teda samas sõjajärgseks ei peaks, vähemalt vahipataljonil oli teistsugune http://www.hot.ee/vaikal/vahi.htm
spore
Kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: T Jaan 18, 2011 10:49 am

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas spore »

See vahipataljon on erinev, jah.

Netist leidsin selle lingi :

http://www.usmilitariaforum.com/forums/ ... ard-group/

Peaks siis olema ingliskeelselt Labor Service guard patch. Siin on teisigi kilpe:

Pilt

Kas see Labor Service guard patch kuulus 4221. Eesti Vahikompaniile? Või tegu on mõne muu üksusega?
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas tonu »

spore
Kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: T Jaan 18, 2011 10:49 am

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas spore »

?
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas Raudrist »

Mul pole küll millegagi võrrelda, kuid oleksin äärmiselt skeptiline originaalsuse suhtes. Neid on aastate vältel massiliselt müügis olnud. Ei usu, et nii haruldasi asju hulgi saada on.
Kui aga otse mõne välis-eestlase käest, siis võib asjal jumet olla.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas tonu »

sama siinpool. Ka eelpool lingil müügisolev 4229 näeb originaaliga suht teistnägu välja
Manused
4229.jpg
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas Kriuks »

Raudrist kirjutas:Mul pole küll millegagi võrrelda, kuid oleksin äärmiselt skeptiline originaalsuse suhtes. Neid on aastate vältel massiliselt müügis olnud. Ei usu, et nii haruldasi asju hulgi saada on.
Ei julge vastu vaielda. :roll: Kui nüüd edasi mõelda, siis võiks tõesti arvata, et USA embleeminduse kogujaid võib maailmas olla kordades rohkem kui WH, W-ϟϟ jne tegelasi ning seega võiks käsitletava embleemi taastootmine olla isegi suht rentaabel üritus ...

PS. Vahepeal meenus, et Gymnastik Strasse'l on võrdlusmaterjal ju täiesti olemas ja edastasin pildid omanikule seisukoha võtmiseks ...
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas Kriuks »

Vahepeal meenus, et Gymnastik Strasse'l on võrdlusmaterjal ju täiesti olemas ja edastasin pildid omanikule seisukoha võtmiseks ...
Võrdlusmaterjali omanikult selline vastus: Ei oska muud arvata kui seda, et ka originaale peaks olema võimatu müüa hinnaga, mis inspireeriks koopiaid tegema.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas Raudrist »

Kriuks kirjutas:
Vahepeal meenus, et Gymnastik Strasse'l on võrdlusmaterjal ju täiesti olemas ja edastasin pildid omanikule seisukoha võtmiseks ...
Võrdlusmaterjali omanikult selline vastus: Ei oska muud arvata kui seda, et ka originaale peaks olema võimatu müüa hinnaga, mis inspireeriks koopiaid tegema.

Küllap pole võrdlusmaterjali omanik kursis, kui lihtsaid asju võltsitakse. Müüa sada odavat võltsingut on hoopis riskivabam, kui müüa üks kallis asi.
Mina ei usu, et need kilbid, mida 5-10 dollariga müüakse, originaalid on.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas Kriuks »

Võrdluseks kaks otse veteranidelt tulnud erimit ...
Estonia(n) 1.JPG
Estonia(n) 2.JPG
Kõrvale oli panna ka teema alagatuseks saanud ja teistest oma värskusega selgelt eristuva ühiku suguvend, mis meenutuste järgi kunagi soetatud noorepoolselt diilerilt ja kellel neid toona oli pakkuda lausa mitu :roll: ... Seega peaksid huvilised väga tõsiselt mõtlema kmr Raudristi poolt eelpool kirjutatule ...
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas tonu »

Ja mis mind häiriski oli see ESTONIA tikkimis kvaliteet. Tänapäeva koduõmblusmasinad on ka võimelised nii tikkima ja tõenäoliselt paremgi veel.Aga vabandan tõesti kui eksin.Orikas on ikka tööstuslikult etem.
Proovin uurida kas minu onust on miskit üle lombi teemakohast säilind. Tema kandis ka seda sümboolikat.
Kasutaja avatar
Noor
Veteran
Postitusi: 1206
Liitunud: R Nov 03, 2006 12:51 pm
Asukoht: Euroopa

Re: Käiseembleem

Postitus Postitas Noor »

Elavdame vana teemat.

Ja olemas oli ka selline kena tikitud emblem :wink:

Pilt

Pilt
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Vasta

Mine “Originaal & Koopia/Authentic & Fake”