Elektrolüüsiga puhastamine

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
jrgen20
Huviline
Postitusi: 573
Liitunud: E Nov 14, 2005 2:33 pm
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas jrgen20 »

Sooviks ka teada kus kohast saaks osta CRC Rust Removerit?
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Minuteada müüvad seda nii keemia-, kui suuremad ehitusmaterjalide poed. ESPAK jne.
tlpWFG
Kasutaja
Postitusi: 59
Liitunud: E Dets 05, 2005 1:17 pm
Asukoht: Virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Mitte ei saa aru :? Kui mul on näiteks Mosini lukk(väga roostes) , kas ma pean enne koha, mille ma ühendan juhtmega, täiesti roostest puhastama, või kuidas?
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
tlpWFG
Kasutaja
Postitusi: 59
Liitunud: E Dets 05, 2005 1:17 pm
Asukoht: Virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

tlpWFG kirjutas:Mitte ei saa aru :? Kui mul on näiteks Mosini lukk(väga roostes) , kas ma pean enne koha, mille ma ühendan juhtmega, täiesti roostest puhastama, või kuidas?
Töötab, ja täiesti jõuliselt, alt juba puhast metalli paistab :D Kurat, olen õnnelik kohe. :D
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Ise pole spets, aga kõrva taha jäänud, et mida väiksem vool - seda parem tulemus. Vastupidiselt protsess kiirem, samas lõppresultaat halvem!
tlpWFG
Kasutaja
Postitusi: 59
Liitunud: E Dets 05, 2005 1:17 pm
Asukoht: Virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Mina teen asja 4,6 V telefonilaadijaga ja töötab.
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
tlpWFG
Kasutaja
Postitusi: 59
Liitunud: E Dets 05, 2005 1:17 pm
Asukoht: Virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

speedsta kirjutas:Kunagi hakkasin ühte hästi roostes ja kinnipaakunud sopaga miinipilduja miini saba puhastama. Appi võtsin: akulaadija (12v), juhtmed, pang, soolalahus, metallvarras. Miini saba uputasin lahusesse, ennem ühendasin selle külge ühe juhtme, teise juhtme külge panin alumiiinum varda. Seda ma nüüd täpselt ei mäleta, kuidas + ja - ühendadtud said. Seda peaks keegi täpsustama nüüd. Igaljuhul aparaadi vooluvõrku ühendades hakkas mulisemine suhteliselt ruttu pihta. Algus sai poolused valesti ühendatud ja alumiinum varras kahanes tundidega :D räpaseks vahuks veepinnale. Aga pärast, kui kõik jällegi õigesti ühendatud sai, nägin ka paari päeva pärast tulemust. Saba sai suhteliselt puhtaks, ainult mõnes nurgas oli veel kinnipaakunud roostet. Samas muutus kunagi päris paks plekk suhteliselt õhukeseks. Kindlasti oli sellele kaasa aidanud ka varasem roostetamine. Paremate asjade puhastmisel peaks elektrolüüsiga ette vaatama, pärast ei pruugi enam midagi alles olla.
Lahuse sees on soovitatud kasutada ka seebikivi, ise pole katsetanud.
Kurat, kui ma nüüd eelpool toodud lingist ja oma katse tulemusest õigesti aru saan, siis peabki ju pluss juhtmega ühendatud asjapulk kahanema?Minul ta vähemalt nii on ja asi sai õige puhas.Kui puhastatav asi plussiga ühendada, siis hakkab ju seda sööma? :roll:
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
jrgen20
Huviline
Postitusi: 573
Liitunud: E Nov 14, 2005 2:33 pm
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas jrgen20 »

Nii peakski olema nagu lingil olevas õpetuses - plussi külge siis varras, polt mis iganes ja miinuse külge puhastatav ese. Homme proovin ise ka järgi.
Kasutaja avatar
zyndapp666
Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: E Juul 03, 2006 9:40 pm

Postitus Postitas zyndapp666 »

kavatsen ka uuel nädalal proovida, miinusjuhe siis puhastatava eseme külge ja plussi külge roostevaba varras. Aga kas soolaks sobib tavaline söögisool või midagi erilist...? :roll:
militaarmootorrattur
tlpWFG
Kasutaja
Postitusi: 59
Liitunud: E Dets 05, 2005 1:17 pm
Asukoht: Virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Tavaline söögisool njah, mina kasutan peenet, lahustub kiiremini :D
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
Kasutaja avatar
zyndapp666
Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: E Juul 03, 2006 9:40 pm

Postitus Postitas zyndapp666 »

Aitäh!
Teen kindlasti proovi ja panen ehk mõne pildi kah. Igaksjuhuks kavatsen prooviks kasutada mittemilitaarseid asju aga siiski...
militaarmootorrattur
jrgen20
Huviline
Postitusi: 573
Liitunud: E Nov 14, 2005 2:33 pm
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas jrgen20 »

Nii tekkis ka endal paar küsimust. Nädalavahetusel proovisin siis selle imeasja järgi. Ohvriks langes üks K98 rihmakinnitusklamber. Vooluallikaks oli üks vana telekamängu adapter, kõrvaliseks esemeks oli tavaline traktori polt. Lahuse tegin liitrile vett 3 spl täit soola (soola koguse võiks keegi täpsustada kuna ei teadnud ka ise kui palju seda panna!) igatahes elle lahusega hakkas koheselt nö keema. Pärast ca 30 min leotamis (adapter hakkas liiga tuliseks minema) tormasin kohe voolava vee alla ning hõõrusin plastik harjastega harjaga. Osa roostest tõsti tuli ka ära (tuli tükkidena kuna katse ese oli tugeva roostekihi all ning kohati ka läbi söönud). Ilmselgelt oli aeg liiga lühike kuid kõik kes kahtlevad proovimises soovitan soojalt!

Endal ka mõned küsimused veel.

1. Soola kogus vee liitrite suhtes?
2. Kas õliselt esemelt tuleb enne elektrolüüti õli maha saada?
TROLL
Kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: E Aug 07, 2006 7:27 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas TROLL »

Väikese vahepalana tsitaat ühest puhastamisõpetusest, kus kirjutajal kogemata e- ja i-täht vahetusse läksid:
.. aga kindlasti puhasta nii laager kui võll kihistunud saastast (sobib peeretus, kehvemal puhul viin)
kaapekakk
Huviline
Postitusi: 236
Liitunud: L Sept 09, 2006 6:05 pm

Postitus Postitas kaapekakk »

ega kange peeruga saab ka rooste vms vastu
tlpWFG
Kasutaja
Postitusi: 59
Liitunud: E Dets 05, 2005 1:17 pm
Asukoht: Virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Enda kole-kole hädise Mosini luku sain enamvähem puhtaks, 1 öö hoidsin teise töös, rooste jäi küll peale, kuid kui oli ära kuivanud, siis nii kui kätt võtsid hakkas roostetükke pudenema ja nüüd on kohe ilus vaadata teist :wink: Enda lahuse tegin küll silmajärgi ja kas soola hulgal suuremakaliibrilist tähtsust on, ei tea. Vee elektrijuhtivus peaks nagu idee järgi paremaks muutuma, võibolla aitab ka puhastusprotsessile paremini kaasa, võta sa näpust. :roll:
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”