36. Politseipataljoni velskri mälestuste kommentaarid ...

Jutud, mida on rääkinud Saksa poolel võidelnud isad, vanaisad, vanaonud jne ...
Vasta
oliver
Huviline
Postitusi: 617
Liitunud: K Okt 05, 2011 2:54 pm

36. Politseipataljoni velskri mälestuste kommentaarid ...

Postitus Postitas oliver »

Kõik aiaviljad juba lähevad siin odavamaks. Tomat mis maksis ennem 1 Rmk - sedasama vitamiini runnakat saime eila juba saksa neidudelt 1 kg. 3 rublaga. Pidime ennem mitu korda küsima, et kõrvu uskuda. Tütarlaps tõi siis lõpuks ühe vana vene paberrublase ja ütles, et “vaata eesti poiss, kolm sarnast!”. Ka kurgid on alanenud hinnalt poole peale. Hapusid kurke saime siin juba 5 tk. 1 marga eest.
Ruunakas on ilmselt runnakas, murdesõna koorega keedetud kartuli kohta mida siin autori poolt kasutatakse tomati kohta.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8161
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: 36. Politseipataljoni velskri mälestused ...

Postitus Postitas uscha »

oliver kirjutas: R Dets 29, 2023 4:57 pm Ruunakas on ilmselt runnakas, murdesõna koorega keedetud kartuli kohta mida siin autori poolt kasutatakse tomati kohta.
Tänan, muutsin seal postituses ära.
Tõstan mõne aja pärast need kommentaarid siit vahelt omaette teemasse.
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8161
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: 36. Politseipataljoni velskri mälestuste kommentaarid ...

Postitus Postitas uscha »

Kompanii lühim mees on aga õige musta minevikuga Kuressaare ärimees ja vana tantsuõpetaja Kägu ehk poiste keeles Kukulind.
Kas nende vihjete peale Kukulinnu eesnime ei õnnestu välja selgitada?
foorum.rindeleht.ee
skulmars
Huviline
Postitusi: 536
Liitunud: T Veebr 06, 2007 12:16 pm

Re: 36. Politseipataljoni velskri mälestuste kommentaarid ...

Postitus Postitas skulmars »

Screenshot 2024-02-18 at 17.11.31.png
Tartu Ülikooli üliõpilaste seast teda ma ei leia - on kuskil tema kooliteest rohkem infot?
https://www.ra.ee/apps/andmed/index.php/site/aaut
http://sakala.ee/kogume-pärandit
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8161
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: 36. Politseipataljoni velskri mälestuste kommentaarid ...

Postitus Postitas uscha »

skulmars kirjutas: P Veebr 18, 2024 5:13 pm Tartu Ülikooli üliõpilaste seast teda ma ei leia - on kuskil tema kooliteest rohkem infot?
Ennesõjaaegse ja sõjaaegse koolitee kohta mul teave puudub aga 1947. aastas märtsis oma sõjaaegsele pruudile kirjutades seletab lühidalt mõningaid sündmusi alates 1945. aasta I poolest. Õpingute kohta kirjutab seal järgmist:

"Ja siis asutati üks balti laager ja olin “Alt-Garge” laagri arstiks ja haigla juhatajaks 7 kuud. Raske oli, sest ma ei oska ju leedu ja läti keelt ja 1500 inimest olid ka veidi palju, aga läbi tulin ja praegu on mul üle mitme laagri väga hea tohtri kuulsus …
Ja siis algasid ülikoolid. Sinna minu vanuses enam ei alata algkoolidega, siis läksin Düsseldorfi ja säälses Mediz. Akadeemias andsin ära eksamid kuni füüsikumini s.t. kuni 6-da semestrini! Ja veel veidi juurde, nii et sain õppima 8-dale semestrile!!! Muidugi sain siis Hamburgist kohe ka kinnituse ja nüüd olen siis sääl õppinud juba 8-da, 9-da ja 10-da semestri!!! 12. märtsil sain säält siia – kõik “praktikantenscheinid” taskus, loengud kuulatud (milleks tuli iga päev 12-13 tundi ilma söömata koolis olla ja kodus hiljem õppida) ja luba “riigieksamile” minekuks olemas. Seda lähen siis tegema järgmisel semestril ja see on enam nii vormi asi. Tegelikult on praegu Elmiku Arnol, Rummal j.p.t. ka riigieksam tegemata, aga kõik on doktorid! …
"
foorum.rindeleht.ee
skulmars
Huviline
Postitusi: 536
Liitunud: T Veebr 06, 2007 12:16 pm

Re: 36. Politseipataljoni velskri mälestuste kommentaarid ...

Postitus Postitas skulmars »

Tuhnisin veel, ei leidnud Tarmo Mägi (ega Alberti kohta enne 1936 aastat) Tartu Ülikooli arhiividest midagi.

paar artiklit, mis ette jäid
Untitled.png
http://sakala.ee/kogume-pärandit
Vasta

Mine “Memuaarid/Memoirs”