Enne ja pärast.

Nõuandeid, kuidas esemeid korralikult taastada ja säilitada ...
Vasta
Kasutaja avatar
endel
Huviline
Postitusi: 165
Liitunud: R Sept 16, 2005 10:28 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas endel »

Nuh, ega uudishimulik ju tegelikult väga mööda ei pannud, eestlane harjund tavaliselt läbi lillede kõnelema. Uudishimulikule tuleb tema otsekohesus andeks anda, ikkagi mägirahvaste veri (kõnetamisel tuleb olla ettevaatlik) :lol:

Värvi segamisel ei saagi täpset tooni (va. erandid kinnitavad...) erinevates kohtades segatud värv tuleb erinev ja isegi samas kohas segatud uus partii ei pruugi sama olla. Lisaks veel originaalvärvidega võrdlemisel on viimasele mõjunud valgus oma 60 aastat ja värvikaardiga kõrvutades ei ole mitte sama koodiga.

Speedsta kohvri häda on see, et värv on läikiv (valguse mõju silmale hoopis teine), matt tooniga oleks olukord märksa parem. Kirjasid peale kandes ei ole vajalik hoolikalt limpida, vaid näuhh peale panna - kel seal sõja ajal oli aega maalida... Muidugi viisakamad kirjad on tehtud siiditrüki väljanägemisega :shock:

Speedstale veel, et see mu näidatud kast on puhta must, pildil taeva valgusest vähe sinakas .
Ostan 2. maailmasõja aegseid laskemoonakaste, -konteinereid, -korve ja -topse. Võivad olla puidust, metallist, papist, bakeliidist või punutud. Seisukord ei ole oluline.
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas speedsta »

Kaikaga mööda lahrvi kulubki vahelduseks ära, tunne õigem, sest midagi kiiduväärset ju pole :) Värvist veel niipalju, et tegelikult on kast karukeelega üsna rahuldavalt matistatud. Läigib seetõttu, et taevataat on märjaks kastnud ja fotoka välk ka lisaks. Eks siis katsetab seda 7021 ehk panzergraud kah, toormaterjali õnneks jagub, enamikel värv selline, et kahju ka pole.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas divine »

Vaatan, et mitmel mehel nüüd žabloonid valmis, kas seda "Oben"-kirja kuidagi arvutisse ei annaks nikerdada? Mul siin üks pirakas kast, mis juba jupp aega seda kirja nuttes palub.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
uudishimulik
Veteran
Postitusi: 1192
Liitunud: T Nov 07, 2006 2:35 pm
Asukoht: Tartu

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas uudishimulik »

Vabandan kui natuke liiale läksin. :oops: Kirjade korralik vanutamine annaks lõptulemusele palju juurde.Praegu näit. käepide ja säravvalged kirjad ei lähe mitte omavahel kokku. :D
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas speedsta »

divine kirjutas:Vaatan, et mitmel mehel nüüd žabloonid valmis, kas seda "Oben"-kirja kuidagi arvutisse ei annaks nikerdada? Mul siin üks pirakas kast, mis juba jupp aega seda kirja nuttes palub.
Räägi mulle kirja mõõtudest jms strateegilistest andmetest, kas tahad terved tähed või nö pooleks lõigatud (saada ps), korraldan ära.
uudishimulik kirjutas:Vabandan kui natuke liiale läksin. :oops: Kirjade korralik vanutamine annaks lõptulemusele palju juurde.Praegu näit. käepide ja säravvalged kirjad ei lähe mitte omavahel kokku. :D
Ei läinud liiale, kõik OK 8) Vanutamiseks polnud aega, pidi kohe lahingusse minema.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas funker »

divine kirjutas:Vaatan, et mitmel mehel nüüd žabloonid valmis, kas seda "Oben"-kirja kuidagi arvutisse ei annaks nikerdada? Mul siin üks pirakas kast, mis juba jupp aega seda kirja nuttes palub.
Kastidel kasutati minuteada DIN 1451 kirjatüüpi. Alljärgneval lingil on üks selle varajase versiooni font vabalt allalaetav.

A free implementation of Fette Engschrift, an early version of the DIN 1451 typeface

http://www.opendesktop.org/content/show ... ent=107153
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas divine »

majakavaht kirjutas:Alljärgneval lingil...
Link on muidugi aus, aga edasi ep oska ma selle allatiritud materjaliga ikka miskit teha.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas funker »

divine kirjutas:
majakavaht kirjutas:Alljärgneval lingil...
Link on muidugi aus, aga edasi ep oska ma selle allatiritud materjaliga ikka miskit teha.
Ma ise teeks nii - installiks fondi ära, prindiks paberile õiges suuruses kirjad, siis lõikaks žiletiteraga tähed välja, jättes õigetesse kohtadesse eraldusjooned ja edasi on juba tehnika küsimus värv läbi tehtud trafareti kastile kanda.

Google pildiotsing annab veel vabu DIN 1451 fonte, nagu see siin (maci oma on ka juures).

http://www.dailyfreefonts.com/fonts/inf ... hrift.html
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas divine »

Tänan näpunäidete eest!
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
endel
Huviline
Postitusi: 165
Liitunud: R Sept 16, 2005 10:28 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas endel »

majakavaht kirjutas:
divine kirjutas:Vaatan, et mitmel mehel nüüd žabloonid valmis, kas seda "Oben"-kirja kuidagi arvutisse ei annaks nikerdada? Mul siin üks pirakas kast, mis juba jupp aega seda kirja nuttes palub.
Kastidel kasutati minuteada DIN 1451 kirjatüüpi. Alljärgneval lingil on üks selle varajase versiooni font vabalt allalaetav.

A free implementation of Fette Engschrift, an early version of the DIN 1451 typeface

http://www.opendesktop.org/content/show ... ent=107153
Vaatasin kiirelt seda varase versiooni näidist, sellel tähed a,b, c, k ja t kindlalt erinevad enimkasutatava fondiga (kas siis hilisem?). Ei ole aega rohkemaks, et täpsustada, aga ei soovita kõike hakata selle pealt viksima. Vaadake originaalkirju ja andke minna.

E
Ostan 2. maailmasõja aegseid laskemoonakaste, -konteinereid, -korve ja -topse. Võivad olla puidust, metallist, papist, bakeliidist või punutud. Seisukord ei ole oluline.
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas speedsta »

Ma pakuks välja DIN 1451 Mittelschrift Alt või siis DIN Alternate Medium.
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas speedsta »

M40 enne...

Pilt

... ja pärast

Pilt

Kiivrit on korduvalt üle võõbatud, vahepeal ka talve camo näinud.
Kasutaja avatar
varing
Kasutaja
Postitusi: 80
Liitunud: K Jaan 14, 2009 11:33 pm

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas varing »

Keegi paha sõjard on kunagi kena kiivri üle võõbanud ja veel kaks korda :evil: :)
Sai vähe parem vist...
P1040494.JPG
P1040494.JPG (179.08 KiB) Vaadatud 12760 korda
P1040495.JPG
P1040495.JPG (174.05 KiB) Vaadatud 12760 korda
P1040506.JPG
P1040506.JPG (156.88 KiB) Vaadatud 12760 korda
P1040507.JPG
P1040507.JPG (158.48 KiB) Vaadatud 12760 korda
Kasutaja avatar
zenker
Huviline
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 25, 2006 9:33 pm
Asukoht: tallinn

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas zenker »

Ega ei taha rääkida ,kuidas sa selle värvi sealt pealt eemaldasin nii kenasti?
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8209
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Enne ja pärast.

Postitus Postitas ivalO »

Need mahavõetud värvikihid võisid väga hästi sõjaaegsed olla!
Mina oleks ehk välja kookinud ainult dekaalid.
35 pottidel ongi reeglina mitu kihti värvi seljas.
Vasta

Mine “Restaureerimine/Restoration”