Aidake tuvastada

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Kus ta siis tavaline muuseum on,kui selline tähtis kuul väljas on?.Aga Gruppeni jutul on jumet.Eks see kuul ekshumeerimistelt pärineb.Juhul,kui see ikka kuul on?
viiking
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: L Aug 09, 2008 12:14 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas viiking »

Varsti kujuneb ikka parajaks pasaks kogu see krempel 8) :lol:

Hr. Tipptund, ole hea ja võta kõne sinna kus muuseumis käisid ja viisakalt küsi üle, nii lihtne ongi. Vastused käes, valgusta meidki. Siis saab edasi liikuda ja kas kiita v ilkuda...
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas tipptund3 »

@ viiking : mul tuli see sama mõte kuid hetkel nad ei saa mind aidata, sest tulemas on mingi uus näitus ja nendel pole aega, et pikemalt rääkida sellest MÜSTILISEST kuulist.
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas funker »

tipptund3 kirjutas:See oli Pärnu uues muuseumis
Pärnu Uue Kunsti Muuseumis?
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas ppp »

tipptund3 kirjutas:@ viiking : mul tuli see sama mõte kuid hetkel nad ei saa mind aidata, sest tulemas on mingi uus näitus ja nendel pole aega, et pikemalt rääkida sellest MÜSTILISEST kuulist.
Pole hullu! Meie siin oleme valmis kuulama sm. kunstiteadlast Tiptoptundi tundide ja lehekülgede kaupa! 8)
uudishimulik
Veteran
Postitusi: 1191
Liitunud: T Nov 07, 2006 2:35 pm
Asukoht: Tartu

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas uudishimulik »

ppp kirjutas:
tipptund3 kirjutas:@ viiking : mul tuli see sama mõte kuid hetkel nad ei saa mind aidata, sest tulemas on mingi uus näitus ja nendel pole aega, et pikemalt rääkida sellest MÜSTILISEST kuulist.
Pole hullu! Meie siin oleme valmis kuulama sm. kunstiteadlast Tiptoptundi tundide ja lehekülgede kaupa! 8)
Kas ikka oleme? :mrgreen:
Kutsun kmr.-e korrale. Aitab lõbutsemisest. :D
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Mina olen küll nii viisakas inimene,et kuulan alati ära,kui tipptunnil midagi öelda on. Seda enam,et tegemist tundub olevat konkreetse tegelasega,kes pikka juttu ei aja-selline lühikese jutu mees.Konkreetne ka.
Ega tema viga pole,et muuseumist infi ei saanud.Tehakse see kiire näitus ära,küll siis infi ka saab.
Mina tahaks küll teada,mis kuul on ,seda enam,et ma ei ole kõhust välja võetud kuuli enne näinud.Rohkem huvitab,et kes see lurjus lasi?.Äkki tipptund saaks muuseumist järele küsida?
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas tipptund3 »

See pole kohe kindlasti kunsti muuseum. See muuseum, kus ma käisin, asub Aida tänaval, Pärnu Kontsertimaja juures. :D :D Niipalju kui ma sellest muuseumist tean, annavad tagasisidet alati siis, kui oled ära unustanud, et sa neilt midagi küsisid. Küsisin ka ühe küsimuse e-maili teel ja sain vastuse kuu aja pärast. Selleks ajaks olin ära unustanud ja mõtlesin, et muuseum ajas kellegiga segamini :D
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas tipptund3 »

Selle metsavenna nimi (kellest on niipalju juttu) on Heino Leesment (või Leesmend)
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas Hall Kardinal »

No,tore,et teadmisi meiega jagasid.Aga hakka nüüd homseks koolipäevaks õppima.Ja las see kuuli asi jääb nüüd siinkohal edasi lahkamata.Lepime sellega,mida teame.
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas tipptund3 »

Mina jonni ei jäta, mul juba muuseumiga kokku lepitud, et kui neil aega on siis räägivad kuuli loost.
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas ppp »

Ja kui aega on, siis vaata ka oma joonealune jutt üle, lisa komasid ja mõtle natuke selle üle, mis asi see "väike rahvas nagu Eesti" on! :wink: Ja kes need hävingu äärel olijad on, seda võid ka näidetega ilmestada...
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Ole kena mees ära muuseumi niisama tüüta.Neil on muudki teha ,kui määrata,mis relvast kuul lasti.Ega sellel ka mingit olulist tähtsust ajalooliselt ju pole.Tähtis on lugu ise.Seda saad ilma muuseumile pinda käimata selgeks teha.Enne,kui EK-d ostma hakkad ,osta raamat : Vabaduse hinnaks on elu. Autoriks Aino Lepp,Grenader kirjastus 2011. Juhul,kui muidugi nii mahuka raamatu läbi viitsid lugeda.
Kui läbi loed saad palju teadmisi ja siis saab muuseum ka aru mida sa küsid.
Joonealuse kohta niipaljukest,et ajalugu peaks rahvas tõesti tundma.Eks õpi see siis selgeks.
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas tipptund3 »

Sain asutuselt vastuse. Metsavendade ühishaua üleskaevamisel tuvastati see too metsavend ja ta kehast leiti ainult 1 kuul ja selle nähtusega väidetakse, et see kuul tappis tema. :roll:
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
Änis
Kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: P Aug 25, 2013 10:33 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas Änis »

Tered!
Lisan omalt poolt mõned fotod sellele teemale ehk on abiks selgusele jõudmisel...
https://imgur.com/a/Ldj85qR
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”