M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Osta, müü ja vaheta ...
Vasta
Kasutaja avatar
aleks
Huviline
Postitusi: 549
Liitunud: N Dets 06, 2007 10:07 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas aleks »

Võib alati lahkesti pakkuda vanu märke, diplomeid, tunnistusi, fotosid jmt. 5092935
Kasutaja avatar
Ave
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: N Apr 26, 2012 10:09 am

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas Ave »

Tegemist on Naiskodukaitse hõberistiga.
Hõberisti antakse välja Naiskodukaitsesse mittekuuluvatele Eesti ja välisriigi kodanikele või Naiskodukaitse toetaja- ja auliikmetele organisatsioonile osutatud väljapaistvate teenete eest. Hõberisti võib anda erilise austuse märgiks ka isikule, kelle silmapaistev isiklik tegevus on vastavuses Naiskodukaitse poolt järgitavate aadetega.

Tegelikult on mul küsimus, et kuidas sellised asjad osta.ee-s müüki satuvad? Kuna praegused hõberistid on nummerdatud minu teada alates 2006. aastast, siis peab olema tegu kas enne seda saadud ristiga või on keegi lasknud kollektsiooni mõttes selle eraldi teha. Ma väga loodan, et keegi oma teenete eest saadud märki lihtsalt turul maha ei parselda, see poleks küll ilus...me ei anna neid suvaliselt igaühele, vaid ikka pikaajaliste teenete eest! :(
Minu kohus!
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas labidamees »

Piinlik jah.Tegelikult oleks mul sama küsimus ka Erika Salumäele.
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1633
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas Borja »

Rahune maha, kulla AVE :wink:

Kõigi maade antiigipoed ja militaarfoorumid on täis riiklikke ja ühiskondlike organisatsioonide aumärke - ütleks isegi, et just selle staffi äri ongi kõikvõimaliku antiigi valdkonnast kõige käiberikkam... Nii et ära põe oma "püha" ristikese pärast (ja ära mängi usklikumat kui Rooma paavst ise) vaid katsu lihtsalt aru saada, et oligi vaid aja küsimus, millal ka need naiskodukaitse liiliaristikesed vabaturule ilmuvad...

Ja tule alla oma elevandiluust tornikesest - alla selle patuse kogujate maa peale :mrgreen:
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
lauri
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: P Okt 27, 2013 6:53 pm

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas lauri »

Ei tohiks inimesi hukka mõista kes oma medaleid ja aumärke müüvad, teadmata nende kogu tausta. Võib-olla päästab see müük nende elu ja tervise.
Kasutaja avatar
Ave
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: N Apr 26, 2012 10:09 am

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas Ave »

Ma olen äärmiselt rahulik, esitasin lihtsalt küsimuse ja näen, et olen sattunud karmide meeste karmi ja patusesse maailma! ;) Meil ongi ilmselt põhjust hakata nende väljaandmist piirama, ehk siis ka hind tõuseb kunagi ja keegi saab endale selle müümise eest ka midagi asjalikku lubada! Eks ma sellepärast ju siin olengi, et parimatelt õppida! Näed, täna juba sain targemaks!

PS! See tornike kukkus mul puruks juba aastaid tagasi! :)
Minu kohus!
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas labidamees »

Bachi sõnul ei tohiks sellised ajaloolised esemed oksjonile sattuda, kuna need võviad sattuda kollektsionääride kätte ehk tavalised spordihuvilised ei pruugi neid medaleid enam kunagi näha, kirjutab AP.
:mrgreen:
http://sport.postimees.ee/2597722/roki- ... de-muumist
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas divine »

Ave kirjutas: olen sattunud karmide meeste karmi
Komistasid lihtsalt meie foorumi Karmi Mehe otsa 8)
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1633
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas Borja »

labidamees kirjutas:Bachi sõnul ei tohiks sellised ajaloolised esemed oksjonile sattuda, kuna need võviad sattuda kollektsionääride kätte ehk tavalised spordihuvilised ei pruugi neid medaleid enam kunagi näha, kirjutab AP.
:mrgreen:
http://sport.postimees.ee/2597722/roki- ... de-muumist
Selle BACH´i nimelise tegelase jutt on tavaline poliitkorrektselt sisutühi ja eluvõõras mula - vastutuult pissimine ühesõnaga :lol:
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
grahv
Huviline
Postitusi: 671
Liitunud: N Mär 09, 2006 8:38 pm
Asukoht: Pärnu

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas grahv »

Läheb küll juba täiesti algsest teemast välja ja vabandan sellepärast austet teema algataja ees aga ... Borja, kogu austusest sinu kui terade spetsialisti vastu, tekib mul aegajalt küsimus, et saad sa nagu mingitmoodi rahulduse sellest kui valgustad maailma oma püha ja karmi tõega. Jah, nii riiklike kui ka teisi autasusid müüdi verem, müüakse praegu ja jäädaksegi müüma. Kui keegi avaldab imestust, et temajoks mingit tähendust omav aumärk on müügis siis on see minu arvates normaalne. Kui sulle antud "ristikesed" sulle midagi ei tähenda siis tee nendest lante ja mine kalala kui tahad, sügavalt sinu sisetunde küsimus.
minu pika ja ilmselt ka tavalise poliitkorrektselt sisutühja ja eluvõõra mula lühike mõte on selles, et ära targuta koguaeg. Asju saab õelda ka lihtsamalt ilma kedagi maha tegemata - a la elevandiluust tornike ja "püha" liiliaristike jne.
http://www.zone.ee/grahv
Kasutaja avatar
aleks
Huviline
Postitusi: 549
Liitunud: N Dets 06, 2007 10:07 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas aleks »

Ave kirjutas: Tegelikult on mul küsimus, et kuidas sellised asjad osta.ee-s müüki satuvad? Kuna praegused hõberistid on nummerdatud minu teada alates 2006. aastast, siis peab olema tegu kas enne seda saadud ristiga või on keegi lasknud kollektsiooni mõttes selle eraldi teha. Ma väga loodan, et keegi oma teenete eest saadud märki lihtsalt turul maha ei parselda, see poleks küll ilus...me ei anna neid suvaliselt igaühele, vaid ikka pikaajaliste teenete eest! :(
Müüki satuvad nagu kõik teisedki märgid ja medalid. Antud teeneteristi kohta kahjuks mingit täpsemat inffi mulle kaasa ei antud. Paraku on nende müümistega ikka nii, et kui üks inimene võib ju omi teenetemärke hinnata ja hoida siis teisel mehel/naisel või pärijatel on sellest juba suva. Nii on ka minu kogus KL teeneteriste ja numbrilisi märke mida on müünud omanik ise ja sugulased, üks neist isegi numbriga 1!!! Müüakse ka solvumisest, aasta paar tagasi pakuti ühe altkäemaksu võtnud liikluspolitseniku komplekti koos dokumentidega! See, et igasuguseid ametkondlikke teenetemärke praegu veel vähe müügis on, on lihtsalt aja küsimus. Arvestades seda, kui palju neid erinevaid variante on tehtud ja jagatud siis 10 - 20 aasta pärast, ennustan, on turg nendega üleujutatud.
Võib alati lahkesti pakkuda vanu märke, diplomeid, tunnistusi, fotosid jmt. 5092935
grahv
Huviline
Postitusi: 671
Liitunud: N Mär 09, 2006 8:38 pm
Asukoht: Pärnu

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas grahv »

Nii ongi nagu aleks kirjutab. Seletus lihtne, üheselt mõistetav ja mitte kellelgi ära tegev. Borja katseta ka mõnikord nii :)
http://www.zone.ee/grahv
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1633
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas Borja »

grahv kirjutas:Nii ongi nagu aleks kirjutab. Seletus lihtne, üheselt mõistetav ja mitte kellelgi ära tegev. Borja katseta ka mõnikord nii :)
See, et igasuguseid ametkondlikke teenetemärke praegu veel vähe müügis on, on lihtsalt aja küsimus. Arvestades seda, kui palju neid erinevaid variante on tehtud ja jagatud siis 10 - 20 aasta pärast, ennustan, on turg nendega üleujutatud.
Kui aatemees grahv viitsib mu varasemad postid uuesti üle lugida, siis ta näeb, et tema poolt kiidetud aleks ainult kordas üle minu sõnumit.
Aga kui nüüd kristalselt aus olla, siis minu arust juba liiga palju tähelepanu siin militaarantiigi foorumis ühele suht mõttetule liiliaristikesele.
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: M. NAISKODUKAITSE TEENETERIST

Postitus Postitas ppp »

Borja kirjutas:Aga kui nüüd kristalselt aus olla, siis minu arust juba liiga palju tähelepanu siin militaarantiigi foorumis ühele suht mõttetule liiliaristikesele.
Kes on teemasse kõige rohkem postitanud? :wink:
Vasta

Mine “Ost & Müük/Buy & Sell”