Tundmatu märk

Sõjaväe & Kaitseliidu teenetemärgid ning embleemid
Vasta
pelle
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: T Okt 14, 2008 11:28 am

Tundmatu märk

Postitus Postitas pelle »

Millega on tegemist?

Pilt
Kasutaja avatar
aleks
Huviline
Postitusi: 552
Liitunud: N Dets 06, 2007 10:07 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas aleks »

Poola ulaanide 16. polk. Olid tihedas läbikäimises meie ratsarügemendiga ja neid jagati palju meie meestele nagu ka ratsarügemendi märke poolakatele. Kui müügiks/vahetuseks siis oleks huvi.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Ei ole tundmatu :wink:
Üsna tuntud on. Kui vaadata vanu fotosid EW ratsaväe ohvitseridest, siis üks levinumaid märke.
16. Kindral Orlicz Dreszeri Wielkopolski ratsarügemendi märk.

Mutter on ilmselt vahetusse läinud. See märk on valmistatud W.GONTARCZYK, Warszawa töökojas ja peaks omama vastavate kirjadega mutrit.
Antud mutter on ilmselt eestimaist päritolu. Sarnased on näiteks ka EW Ratsarügemendi märkidel.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
pelle
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: T Okt 14, 2008 11:28 am

Postitus Postitas pelle »

Tänud kiire vastuse eest. Ega ma arvanudki, et tegemist on täiesti tundmatu märgiga. Tundmatu oli see siiani minu jaoks, kuid selle laiast levikust ratsaväelaste hulgas olin teadlik küll, sest ka see konkreetne märk pärineb minu vana-vanaisalt, kes pikka aega ratsarügemendi koosseisu kuulus.

Mutter võib küll olla vahetusse läinud, hetkel ei saa kontrollida.
Ratsarügemendi märgi taga on igatahes selline mutter, mis tundub eelnevale suht sarnane olevat:
Pilt

Müügist/vahetusest ei ole kahjuks huvitatud.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Ilus RR märk. Kas muid märke lisaks on? Dokumente, tunnistusi näidata?
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
pelle
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: T Okt 14, 2008 11:28 am

Postitus Postitas pelle »

Vana-vanaisa osales noore mehena Vabadussõjas ning seejärel teenis pea kogu EW aja ratsarügemendis allohvitserina.
Hiljem liitus tuletõrjega. Materjali on säilinud päris palju (nii fotosid, dokumente-tunnistusi, märke - medaleid, alles on ka mõõk).
Katsun lähiajal teha eraldi teema temast, kui olen materjali sisse skänninud / ülesse pildistanud.
Vasta

Mine “Autasud & Eraldusmärgid/Awards & Insignias”