Mingi anum?

Masinad, millega Eesti mehed sõitsid, lendasid või ujusid ...
Vasta
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Mingi anum?

Postitus Postitas divine »

Kuna seda peeti I MS aegseks välipudeliks, siis toodi see muidugi mulle. Imelik asi on, jätab kahtlemata mulje militaarriistast, seda enam, et sees ohtralt püssirohu jääke (mitte neid "laaste", nagu padrunites, pigem nagu umbes 1mm läbimõõduga "makaroni" jupikesed). Külgedel näha ka ilmselt kanderihma tarvis kinnituskohad. Kes teab, millega tegemist?
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
kolekoll
Kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: P Nov 18, 2007 2:33 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas kolekoll »

ma võin sulle neid ilusamaid ka näidata, ilusti laki all ja puha kuid.... , pead nyyd pettuma, kuna see ei ole ei pyssirohu tuutu, ega miski muu lõhkeasjandus, vaid tavaline akuhoidja, sees oli aku ja keskel oli spetspesa, millesse kais pistik sisse ja ta on täiesti tavaline venemeeste miski akujunn, ma pean otsima, ehk on mul neid veel vedelemas, loopisin neid ikka vanametalli... kui huvi on, anna teada ja ma hakkan otsima... muidugi , ma ei välista et vene Fjoodor on selle Hansu pealt maha vehkinud peale sõda... minu omadel igatahes vene kirjad peal.
http://public.fotki.com/myyk
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

kolekoll kirjutas:ma võin sulle neid ilusamaid ka näidata, ilusti laki all ja puha kuid.... , pead nyyd pettuma, kuna see ei ole ei pyssirohu tuutu, ega miski muu lõhkeasjandus, vaid tavaline akuhoidja, sees oli aku ja keskel oli spetspesa, millesse kais pistik sisse ja ta on täiesti tavaline venemeeste miski akujunn, ma pean otsima, ehk on mul neid veel vedelemas, loopisin neid ikka vanametalli... kui huvi on, anna teada ja ma hakkan otsima... muidugi , ma ei välista et vene Fjoodor on selle Hansu pealt maha vehkinud peale sõda... minu omadel igatahes vene kirjad peal.
No mis pettunud ma ikke olen. Kas kirjad peale maalitud ja mis seal seisab kah? Ja mille aku seal sees käis?
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Kas äkki võis sellises olla aku nendele nõuka-aegsetele autoraadiosaatjatele, millisega iga agronoom ja karjabrigadir omal ajal villises latras?
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Postitus Postitas funker »

kolekoll kirjutas:ma võin sulle neid ilusamaid ka näidata, ilusti laki all ja puha kuid.... ,
näita igal juhul pilte, tahaks ka näha. villiste oma see vast polnud, disaini järgi tundub vööl kandev asjandus olevat.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

majakavaht kirjutas:disaini järgi tundub vööl kandev asjandus olevat.
Ehk pärineb ese kaevurite ampluaast? :roll:
Vasta

Mine “Tehnika/Technics”