Sensatsioon!

Sõjaajalooga seotud teemad, mis muude kategooriate alla ei sobi ...
Suletud
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Sensatsioon!

Postitus Postitas labidamees »

Kasutaja avatar
valloon
Huviline
Postitusi: 469
Liitunud: K Juun 13, 2007 1:24 pm
Asukoht: Laisholm

Postitus Postitas valloon »

Võimas leid :)
Arbeit Macht Frei
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Aga kus sensatsioon on?
Viimati muutis Raudrist, E Dets 17, 2007 11:08 pm, muudetud 1 kord kokku.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
suurpomm
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: P Nov 13, 2005 7:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suurpomm »

Raudrist kirjutas:Aga kus tsentsatsioon on?
Rahu! Rahu!
Ühtegi tukki koju ei viidud. Kohe kui esimene maxim välja tuli otsustati see Põltsamaa muuseumile kinkida. Kõik relvad leiavad oma koha muuseumides.
http://detektorist.pro-forums.com/
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

suurpomm kirjutas:
Raudrist kirjutas:Aga kus tsentsatsioon on?
Rahu! Rahu!
Ühtegi tukki koju ei viidud. Kohe kui esimene maxim välja tuli otsustati see Põltsamaa muuseumile kinkida. Kõik relvad leiavad oma koha muuseumides.

Ma olen vana rahu ise:)
Teema pealkiri oli paljutõotav- jäin lihtsalt ootele, millal sensatsioon saabub.
Aga võib-olla mina ja teema autor mõistame selle sõna tähendust erinevalt :wink:
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Postitus Postitas labidamees »

Võibolla pingutasin pealkirjaga veitsa üle.Meie kodumaal on ju nii tavaline, et leitakse suures koguses automaat ja poolautomaatrelvi.Ja miinipilduja taha on kah kindlasti iga militaarhuvilise jalg metsamatkal takerdunud.Näikse,et sensatsiooni skaala hakkab Eestis pihta kuskilt saksa tiigri juures ja lõpeb merevaigutoa leidmisega suvalisest mülkast.Kui nii arutleda siis jäämegi me oma sensatsiooni ootama.Niikaua aga kui ajakirjade esilehtedel on suures punases kirjasTOMMI PANI PAMMIT taolised kõigi meeli erutavad teemad siis selle valguses on see leid ikkagi väikestki tähelepanu väärt.
Viimati muutis labidamees, E Dets 17, 2007 10:02 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Muidugi on see maitseasi. Mõnda erutaks pangetäis aurahasid (keda ei erutaks!), teist üksainus gaasimaskitorbik. Sellise relvaleiu kohta pole sensatsioon sugugi palju öeldud.
ivar64
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: T Juul 18, 2006 3:53 pm

s

Postitus Postitas ivar64 »

Sellise relvahunniku leid on kindlasti sensatsiooni nime väärt!
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

sensatsioon (pr< hilislad sensatus `arukas, taiplik`), erakordse uudise väärtusega sündmus või selle tekitatud mulje.

Eks võib ju arutleda erakordsuse üle, millest arusaam saab samuti erinev olla :)
Tegelikult on muidugi sõnadel kujunenud välja üldaksepteeritavad tähendused ja nende liialdustega kasutamine võib mõnikord pisut naljakas tunduda. (Ehk siis minu isikupära viga?) :wink:

Meie kaasfoorumlase Hall Kardinal võiks siis õigusega nimetada lausa sensatsiooni produtsendiks, kuna temal tuleb taolisi ja veel vingemaid hunnikuid üsna tihti välja :)

Kahjuks ei ole ma selle osa moderaator, muidu parandaksin pealkirjas oleva õigekirja vea ka ära. See lajatab otse silmade vahele :wink:
Viimati muutis Raudrist, E Dets 17, 2007 9:53 pm, muudetud 3 korda kokku.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
punker
Kasutaja
Postitusi: 97
Liitunud: K Jaan 18, 2006 10:35 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas punker »

Vaimusilmas näen juba ajakirjanduses pealkirja: Mustad arheoloogid leidsid hävituspataljoni relvapeidiku.
Kasutaja avatar
Kessel
Huviline
Postitusi: 258
Liitunud: T Nov 08, 2005 9:05 am
Asukoht: Viljandi ja harva ka Palivere

Postitus Postitas Kessel »

Peidik peidikuks, kuid relvad kõik kahjuks mehaaniliselt rikutud olid.
Sõda on riigi eksistentsi küsimus, elu või surma rajajoon, tee säilimisele või hukule. Selle hoolikas uurimine on paratamatu.
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Postitus Postitas labidamees »

Antud sõna kasutamine näiteks mõne Eesti suurema päevalehe esikaanel oleks tundunud tõesti naljakana.Erinevate huvidega inimestele oleks teema jäänud kaugeks ja võõraks.Selles osas sinuga täiesti nõus.Kuna aga tegu on militaarhuvidega inimeste foorumiga siis selles kontekstis on antud sõna kasutamine minu arust õigustatud.Vabandan kirjavea pärast.Olin ise üks leidjatest ja ju sai emotsioon õigekirjaoskusest võitu. :)
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

labidamees kirjutas:Antud sõna kasutamine näiteks mõne Eesti suurema päevalehe esikaanel oleks tundunud tõesti naljakana.Erinevate huvidega inimestele oleks teema jäänud kaugeks ja võõraks.Selles osas sinuga täiesti nõus.Kuna aga tegu on militaarhuvidega inimeste foorumiga siis selles kontekstis on antud sõna kasutamine minu arust õigustatud.Vabandan kirjavea pärast.Olin ise üks leidjatest ja ju sai emotsioon õigekirjaoskusest võitu. :)


Saan aru :wink:
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
masin
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: T Jaan 09, 2007 6:45 pm

Postitus Postitas masin »

Mis Eestimaa osast need välja tulid? Ega mitte Ida-Virust?
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Postitus Postitas labidamees »

Põltsamaa külje alt Rutikverest.
Suletud

Mine “Kasarmu Ees Tänaval/Varia”