Kalmud ja kalmistud
Re: Kalmud ja kalmistud
Neiukesed hooldavad Eesti Rahva Ühisabi poolt korraldatud suvelaagris Haapsalus Saksa sõdurite haudu. Suvi 1942. Foto: Oskar Viikholm. Eesti Filmiarhiiv ...
Re: Kalmud ja kalmistud
Tallinna Vabastamise esimesel aastapäeval Kangelaskalmistul. Aastal 1942.
https://www.muis.ee/museaalview/2845952
https://www.muis.ee/museaalview/2845952
http://sakala.ee/kogume-pärandit
Re: Kalmud ja kalmistud
Tea millal need Kriuksu Haapsalu pildil olevad sakslased mulda sängitati, 1941 aasta suvel? Vaatan et esiplaanil olevate aialippide naelaaugud eritavad korralikult roostet, kas ühe sügise ja talvega nii hullud triibud ikka tekivad?
Re: Kalmud ja kalmistud
Fotod: Elmar Kald / Tartu Ülikooli muuseum ÜAMF498
http://sakala.ee/kogume-pärandit
Re: Kalmud ja kalmistud.
freiwilliger kirjutas: ↑P Mär 27, 2011 5:41 pm Idrizas asus keskne sakslaste välihaigla- Feldlazarett 188. Ühes sakslase surmateates on näha, et seal surnud sõjamees on maetud Sebeshis.
Viimane näide tekitab minus küsimuse, et kuhu on siis maetud Osvald Jürna, Aleksander Telk, Evald Türk ja Edgar Pajuste (Koppel, lk.100) kui sissekanne ütleb "maetud sõjaväesurnuaial- haua nr.204- 207- maetud või surmasaamiskoht Idriza?
Kõike eelnevat arvesse võttes julgen väita, et ka meie mehed (Jürna, Telk, Türk ja Pajuste) on maetud Sebeshi kalmistul. Viimaste fakti kinnitab ka see, et need mehed on langenud oktoobris 1943 ning maetud suurte nr.haudadesse. Esimese loetelu mehed aga novembris 1943 ja maetud väikeste nr.haudaesse. Tundub, et Stanislavovos maetud eestlased on selle surnuaia esimesed, sest haua nr. neil 1-4.
NB! Kuskil sealkandis asus ka vene sõjavangide kalmistu, jällegi koondnimetusega Idriza.
foorum.rindeleht.ee