Kas keegi oskab aidata?

Kõik, mis puudutab Saksa sõdurite riietust - frentsid, püksid, mütsid, kindad, sokid jne.
Condor30
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: L Mär 12, 2016 5:12 pm

Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas Condor30 »

Tere! Sain hiljaaegu sellise isendi omanikuks. Tean (arvatavalt) niipalju, et tegu olevat natsisaksa politsei nahkmantliga. Sildil on M. edasise puhul võin eksida kas Grabs või midagi sellist. Kust leida infot omanikust? Äkki on elus :) Ehk oskab mõni rääkida ka selle väärtusest või muud infot. Igasugune teave on teretulnud!
Manused
Valmistaja ja initsiaalid
Valmistaja ja initsiaalid
Nööp
Nööp
Eestvaade
Eestvaade
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas Raudrist »

Pilt

Pilt

Kes seda oskab öelda, kas palitu omanik oli nats või mitte ja kas see on õmmeldud 1940-l või 1950-l aastal.

Väärtusest . Üks küsimishind näiteks selline:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 25-306-622
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas ivalO »

Minu arust on see tavaline meeste nahkmantel ja mõistmatuks jääb selle pidev sidumine igatsorti sala- ja eriteenistustega.
See vene filmidest levinud arusaam, et nahkmantel oli gestapo vormirõivas.
Condor30
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: L Mär 12, 2016 5:12 pm

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas Condor30 »

ivalO kirjutas:Minu arust on see tavaline meeste nahkmantel ja mõistmatuks jääb selle pidev sidumine igatsorti sala- ja eriteenistustega.
See vene filmidest levinud arusaam, et nahkmantel oli gestapo vormirõivas.
Kahjuks eksite. Minu oma on identne müüdavast esemest. Esiteks on selle eritunnuseks nööbid, millel sisselõiked haakristist. :Tavalistel: nahkmantlitel see puudub. Niipalju sai selle kohta ikka uuritud ka. Nimetus ongi natsisaksa politsei nahkmantel Sõjaväe oma on praktiliselt sama, kuid halli värvi ja nööpidega (metalsed) küljel. Politsei oma on aga rohekas.
Condor30
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: L Mär 12, 2016 5:12 pm

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas Condor30 »

Condor30 kirjutas:
ivalO kirjutas:Minu arust on see tavaline meeste nahkmantel ja mõistmatuks jääb selle pidev sidumine igatsorti sala- ja eriteenistustega.
See vene filmidest levinud arusaam, et nahkmantel oli gestapo vormirõivas.
Kahjuks eksite. Minu oma on identne müüdavast esemest. Esiteks on selle eritunnuseks nööbid, millel sisselõiked haakristist. :Tavalistel: nahkmantlitel see puudub. Niipalju sai selle kohta ikka uuritud ka. Nimetus ongi natsisaksa politsei nahkmantel Sõjaväe oma on praktiliselt sama, kuid halli värvi ja nööpidega (metalsed) küljel. Politsei oma on aga rohekas.
http://snyderstreasures.com/pages/germanuniforms.htm
Condor30
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: L Mär 12, 2016 5:12 pm

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas Condor30 »

Raudrist kirjutas: Kes seda oskab öelda, kas palitu omanik oli nats või mitte ja kas see on õmmeldud 1940-l või 1950-l aastal.

Väärtusest . Üks küsimishind näiteks selline:

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 25-306-622
Kahjuks pole teil õigus. Eritunnuseks on juba nööbid, ülejäänu osas ei hakka kirjutama. http://snyderstreasures.com/pages/germanuniforms.htm
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas funker »

Palun tee otsing foorumis. snyderstreasures on tuntud igasuguse saasta ja võltsingu müüjana.
See firma nüüd küll mingi referents pole!
Condor30
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: L Mär 12, 2016 5:12 pm

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas Condor30 »

Pilte on sellisest mantlist palju nt: http://mulpix.com/post/1025813278858794123.html
Condor30
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: L Mär 12, 2016 5:12 pm

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas Condor30 »

ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas ppp »

Nööbid on tõesti tugev argument ja ka kõige kallim osa mantlist! Neid hoia hoolega, nööpidega on juhtunud palju õnnetusi, näiteks Jorh Aadniel Kiire natsisaksa politseinööpsaabastel viisid punased rotid nööbid minema ega toonudki tagasi! :cry:
Antud mantel võib olla isegi natsisaksa SALApolitseiniku ametikuub, stiliseeritud svastikanööbid "pöörlevad" konspiratsiooni mõttes "tagurpidi", kui ma ei eksi? :roll:
Condor30
Kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: L Mär 12, 2016 5:12 pm

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas Condor30 »

ppp kirjutas:Nööbid on tõesti tugev argument ja ka kõige kallim osa mantlist! Neid hoia hoolega, nööpidega on juhtunud palju õnnetusi, näiteks Jorh Aadniel Kiire natsisaksa politseinööpsaabastel viisid punased rotid nööbid minema ega toonudki tagasi! :cry:
Antud mantel võib olla isegi natsisaksa SALApolitseiniku ametikuub, stiliseeritud svastikanööbid "pöörlevad" konspiratsiooni mõttes "tagurpidi", kui ma ei eksi? :roll:
Ja-jaaa, vaat kui kapsarauagi minema viisid, siis nööbid on köömes selle kõrval :shock: ja need tekitavad illusioone- seda rutem hakati rääkima. Sellest ka selline stiil
Kasutaja avatar
Baldhur88
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: L Dets 12, 2009 1:50 pm
Asukoht: Pernau

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas Baldhur88 »

No ma es tea Condor. Pole küll nahkmantlite spetsialist, aga nagu ma aru olen saanud, siis sõjaväele, gestaapole jne riik mantleid ei andnud. Tegelased ise neid ostsid või lasivad õmmelda. Nii, et mingit armee nahkmantlit pole olemas. 17 kevadist hetke ja sm Stirlits on muidugi hea film.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas Raudrist »

Noh, taas algab trall...
Kui esimeses postituses on veel mingi kõhklus, siis edasisest järeldub, et asi on enda jaoks selgeks mõeldud ja paika pandud.
Milleks siis üldse küsida abi?
Mitte keegi ei oska seda mantlit kandnud mehe parteilise kuuluvuse kohta midagi öelda. Võis olla endine nats, võis olla marksist, võis olla ükskõik kes.
See pole vormielement.
Snyderstreasures- teadaolevalt fantaasiate ja võltsingute müüja.
PS. Äriidee- osta minu toodud lingilt samasugune 60-eurone mantel ära ja pane müüki 1000 euroga, nagu Sinu poolt toodud linkidel. Muutma ei pea midagi. Lisad vaid oma teadmised oksjonikirjeldusse ja 940 eurot puhast nagu nipsti.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
desert eagle
Huviline
Postitusi: 608
Liitunud: P Juul 16, 2006 2:28 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas desert eagle »

Kunagi küttis kirgi Inglise tootja katuseplekk kus tootja kasutas logona teistpidi haakristi.Loomulikult leidus ikka ja jälle inimesi kes rääkisid kuidas nad on näinud või omavad saksa haakristiga plekki.Sama lugu on sinu nööpidega kus on haakrist vastupidi sellega mis oli kasutusel natsidel.
Manused
pilt.jpg
pilt.jpg (8.39 KiB) Vaadatud 19956 korda
A-ruudus
Huviline
Postitusi: 465
Liitunud: P Jaan 29, 2006 12:08 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Kas keegi oskab aidata?

Postitus Postitas A-ruudus »

Suvaline tsiviilürp tõesti - 20. sajandi esimese poole meestemoes küllaltki levinud asi.
"Eritunnused" imiteerivad (nt. briti tviidkuubede juures laialt levinud) põimitud nahknööpe ning nende sarnasus päikesemärgiga on pelgalt kokkusattumus.
Nahknööbid.jpg
Viimati muutis A-ruudus, E Mär 14, 2016 10:05 pm, muudetud 1 kord kokku.
Mulle võite alati väärtusetut ida-saksa kraami pakkuda.
Vasta

Mine “Riietus/Clothing”