Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Teemad, mis seotud eestlastega Esimeses maailmasõjas
Vasta
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Wiking-Estland »

ellotshka kirjutas:
ellotshka kirjutas: ??? 434813 ЛЕПНЯ Эдуард Густавович — Балтийский флот. Дивизия траления. - Kas tegelt Lepni Käsmust?
Selline mees oli Käsmus täiesti olemas, lõpetas hiljem Käsmu merekooli, pikk lugu temast Käsmu meremuuseumis, aga Georgi ristist nad vaikivad.

Jah, arvan küll. Kuidas ees ja isanimega on?
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

http://www.geni.com/people/Eduard-Lepni ... b/overview
Eduard Lepni, Kustavi poeg 1883-1942
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8181
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas uscha »

Kasutaja Ben saatis järgneva nimekirja.

Ihukaardiväe Pauli (Pavlovski) polgu Georgi risti kavalerid 1914-1918

47285 Пауль, Иван 4 рота, рядовои
За бои у Ивангорода 12 октября 1914 года.

47349 Эббемегге, Йоган 9 рота, рядовой
За отличие в бою под Ивангородом 12 октября 1914 года

195948 Сеин, Валтер 3 рота, рядовой
В бою 9 февраля 1915 года у фольварка Каштаново, будучи ранен в голову остался в строю.

353789 Герниксон, Иван 4 рота, рядовои
Награжден за отличие в боях у Мунцевура, Рейговца и Красностава в июне-июле 1915 года.

353826 Микивер, Лонгард 14 рота, ефрейтор
Награжден за отличие в боях у Мунцевура, Рейговца и Красностава в июне-июле 1915 года.

653036 Маас, Эмйль 8 рота, рядовой
За отличие, проявленное в боях под Холмом и Вильной, а именно за отличие в бою 10 июля 1915 года под фольварком Добрыневым.

653112 Эйглиндт, Август 11 рота, рядовой
За отличие, проявленное в боях под Холмом и Вильной, а именно за отличие в бою 19 июля 1915 года под фольварком Седмице.

653153 Тийс, Александр 13 рота, рядовой
За отличие, проявленное в боях под Холмом и Вильной, а именно за отличие в бою 1 августа 1915 года у деревни Грабовка.

653332 Юргенфельд, Карл 1 Е.И.В. рота, рядовой
За отличие, проявленное в боях под Холмом и Вильной, а именно за отличие в бою 1 августа 1915 года у деревни Грабовка.

756035 Мазинг, Генпих Генрихович 1 Е.И.В. рота, рядовой
В бою в ночь на 18 июля 1915 года у деревни Витонеж под сильным огнем противника вызвался охотником на разведку, которую выполнил с полным успехом и доставил ротному командиру важные сведения о противнике. Житель Эстляндскoй губернии, Гапсальского уезда, Вeнской волости, деревни Валок.

756047 Оргу, Яков Адольфович 3 рота, рядовой
В бою 19 сентября 1916 года у деревни Бубново вызвался охотником на разведку, которую выполнил с полным успехом, доставив ценные сведения о расположения противника. Житель Эстляндскoй губернии, Везенбергского уезда, Вайварской волости, деревни Смломяки.

756116 Удрис, Петр Гансанович 14 рота, рядовой
В бою 17 июля 1916 года у дер. Витонеж, будучи выслан разведчиком с явной опасностю для жизни доставил важные сведения о расположений противника занимавшего сильно укрепленную позицию на высоте 85,9, чем способствовал успеху. Причем при этом был ранен. Житель Лифляндскoй губернии, Фелинского уезда, Фелинской волости.

756734 Пельдема, Михаил Карлович 13 рота, рядовой
В бою 16 июля 1916 года у дер. Витонеж вызвался охотником разведать окопы противника, под сильным огнем неприятелья выполнил это предприятие с полным успехом, доставив ротному командиру точные сведения о расположений и численности противнике. Житель Лифляндскoй губернии, Эзельского уезда, Кокульской волости, деревни Мильт.

1005850 Эге, Юган 15 рота, рядовой
За отличие в боях с 13 июля по 11 ноября 1916 года, а именно за бои 21 августа 1916 года.

1005889 Арен, Август 1 Е.И.В. рота, рядовой
За отличие в боях с 13 июля по 11 ноября 1916 года, а именно за бои 15 июля 1916 года.
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Wiking-Estland »

Enamus on ju "vanad sõbrad" :)
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Ma ei julgenud sisse panna
uscha kirjutas: 47285 Пауль, Иван 4 рота, рядовои
353789 Герниксон, Иван 4 рота, рядовои
653036 Маас, Эмйль 8 рота, рядовой
Eiglindt, Udris ja Jürgendfeld on sellised kahtlasevõitu, st nimekuju järgi ei saa midagi väita.
Tähendab, Udris nagu oli rohkem lätlane, aga jumal teab mis ta nimekuju tegelikult võib olla.
Millegipärast mul Hõbemäe numbrit ja polku polnud, see sai kirja.
Ja Tiis osutus Tiitsuks Rae vallast, kes oli siiani numbrita kirjas.
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Wiking-Estland »

ellotshka kirjutas:http://www.geni.com/people/Eduard-Lepni ... b/overview
Eduard Lepni, Kustavi poeg 1883-1942

Siis on ikka küll:)
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Wiking-Estland »

ellotshka kirjutas:Ma ei julgenud sisse panna
uscha kirjutas: 47285 Пауль, Иван 4 рота, рядовои
353789 Герниксон, Иван 4 рота, рядовои
653036 Маас, Эмйль 8 рота, рядовой
Eiglindt, Udris ja Jürgendfeld on sellised kahtlasevõitu, st nimekuju järgi ei saa midagi väita.
Tähendab, Udris nagu oli rohkem lätlane, aga jumal teab mis ta nimekuju tegelikult võib olla.
Millegipärast mul Hõbemäe numbrit ja polku polnud, see sai kirja.
Ja Tiis osutus Tiitsuks Rae vallast, kes oli siiani numbrita kirjas.

Et tegelikult suurem töö on alles ees. See tuvastamise töö! Neid sarnaseid nimesid võib nimekirjadest virutada nii et vähe pole, aga tõestada on ju ka vaja. ( Nojah, muidugi see virutamine nõuab ka püsivust, kannatlikust ja AEGA). Ja iial ei või teada. Ma ise Valga posina (ja isa poolt sealt Mõniste kandist Läti piiri äärest), et vähemalt seal kandis on vered nii segamini, et võta kinni! Stražds'id, Paeglised, Eglitid - Puhtad eesti poisid tegelikult! (kultuurilises mõttes siis).
Samas sattudes nimekirjas läti kütipolkude peale, siis neid nimesid lugedes, kui neid mujal vene nimede seas kohata üksikutena, siis 1/3 võiks vabalt eestlasteks arvata!
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Jah, mul on sama tunne.
Sattusin eile nime Kirik otsima, ilus eesti perekonnanimi. Aga kõik, kes risti said, olid vähemalt Varfolomeid.
Siis tuli Kirikal (Kirikol), Dmitri, selline mees oli Tõstamaal täiesti olemas. Aga vallaraamatus on väikeste tähtedega juurde kirjutatud, et on kaugesõidulaeva peal ja hoiab mobilisatsioonist kõrvale. Äkki nad püüdsid ta kuskil sadamas kinni ja sundisid kangelastegu sooritama, aga pigem langeb nimi lihtsalt kokku.
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Wiking-Estland »

ellotshka kirjutas:Jah, mul on sama tunne.
Sattusin eile nime Kirik otsima, ilus eesti perekonnanimi. Aga kõik, kes risti said, olid vähemalt Varfolomeid.
Siis tuli Kirikal (Kirikol), Dmitri, selline mees oli Tõstamaal täiesti olemas. Aga vallaraamatus on väikeste tähtedega juurde kirjutatud, et on kaugesõidulaeva peal ja hoiab mobilisatsioonist kõrvale. Äkki nad püüdsid ta kuskil sadamas kinni ja sundisid kangelastegu sooritama, aga pigem langeb nimi lihtsalt kokku.
:))
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Wiking-Estland »

Vaatasin ellotscka väljapraagitute ( ajutiselt siiski, mitte lõplikult, loodan) nimekirja veelkord ülikriitiliselt ja praktiliselt ilma fantaasiata ja arvan, et neid mõningaid nimesid võiks veel koos arutada. (Kuigi siin vist on meid aktiivselt ainult 4: ellotscka, usha, Venepoeg ja mina). Õige, Ben ka!


314232 ОРМАН Христиан — 89 пех. Беломорский Его Императорского / on olemas
Sirje Orman

177362 РЕЙСКА Федор — 146 пех. Царицынский полк, ефрейтор./ Priit Reiska , Margo Reiska

81589 МУТИК Александр Иванович — 146 пех. Царицынский полк, Sinna tuleb vist sisse logida, aga on näha, et on selle nimeline sõdur.( http://nimed.ee/p%C3%A4ring?perekonnani ... 3E%3C%3E--)


81596 ЭГЛЁ Альберт Рейнович — 18 мортирный арт. дивизион, (Kas isanimi Rein on veel kellegil rahvusel?) See perekonnanimi võib Jumal teab mis olla, omast vene kroonu kogemusest tean. Ühes väeosa nimekirjas oli minu nimes 4 viga!

79863 ЛАУРИН Александр Михкелевич — 91 пех. Двинский полк, рядовой / See Laurin võib vabalt olla ka Laurik, mille nimelisi tuttavaid mul on. K ja N on väga sarnased vene käsikirjas. Eesnimi Mihkel ju ka!


434996 ТОФФЕР Александр Иванович — эскадренный миноносец «Новик
Isanimi tal ka Jaan (venkudele tihtipeale Ivan) http://www.geni.com/people/Aleksander-T ... 7617287557

Või siis siin : http://www.ra.ee/ilmasoda/index.php/sol ... ame&page=8

559276 РЕММЕРТ Густав Христофорович — тральщик №5, машинист,
вольнонаемный. За то, что после взрыва тральщика на мине заграждения,
остался на своем месте в машине, пытаясь спасти корабль
и погиб вместе с ним.
http://www.geni.com/people/Gustav-Remme ... 4915075298
Siin kirjas, et surnud 1915 21aasta vanuselt, hukkumine on kirjas ka GR määratluses!
Vene järgi isanimi Hristofor, Geni järgi Hindrik (trükikurat pole jällegi välistatud).
Peab uurima lähemalt ühesõnaga!


СКРЕЙТУЛЬ Тенис Тенисович — 15 Сибирский стр. полк,
Perekonnanimi on jah imelik, siuke lätlaslik, aga mis kultuuriruumis veel on Tõniseid?


Muidugi oli seal veel „kahtlaseid“, aga need nagu vähem, või nii.
Kasutaja avatar
Wiking-Estland
Huviline
Postitusi: 915
Liitunud: K Juul 18, 2007 2:40 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Wiking-Estland »

Veel mõned arutlemise kohad sellest nimekirjast, mis välja jäi, arutlegem sõbrad!

637482 ВЕЙНБЕРГ Роберт — пароход «Венера».
Robert Veinberg’isid oli ja on praegugi Eestis, peaks siis ikka uurima! (Google andmetel).



901053 ЛЯДЮРЕЛЬ Владимир — сторожевой катер №315, комендор,
Huvitav, mis nimi see võiks olla, ä ja ü sees! Venelane vist ikka mitte, aga kes?

1101732 РЕЙНЕН Карл Юганович (Лифляндская губерния)—2Морской
полк, доброволец.
Pigem eestlane, kui lätlane! Liivimaa kubermang ka, või arvate baltisakslaseks?


237910 ЭККЕ Ян-Эрнст Андреевич — 68 маршевый запасный батальон
http://nimed.ee/p%C3%A4ring?perekonnani ... 3E%3C-%3C-
Siin samanimeline, ka isanimi klapib. Saab ehk keegi sinna sisse?)

435290 УДРАС Еким Иванович — 434 пех. Череповецкий полк
Võib-olla on ta Joakim? No UDRAS on ikka nii eestikas, kui veel saab! Venelastel pole ka sellist eesnime levinud!
Näide:
http://www.geni.com/people/Joakim-Udras ... 7272648764
(sünniajaliselt võiks ju klappida, aga isanimi... suguvõsas ka puhta vene nimed)

770405 ТОЙВИЛЯНС Иоган — 138 пех. дивизия, батальон смерти,
Selline nimi vene Google’sse lüüa, ei leia ühtegi vastet. Vb on midagi TÕEVÄLJA(S) suunas mõelda tarvis?



250103 ПРОИМАН Рудольф —18 саперный батальон, сапер
http://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=w ... 200216.1.4#
Siin on üks sõdur Proiman täitsa olemas


281287 ВЕЙСБАХ Владимир Михайлович — Отряд Балтийского флота, вольноопределяющийся, прик. Кавк. Туземной конной дивизии. За то, что за убылью офицера, удержал порядок во взводе. 18 лет. Представлен к кресту 1 ст. и к производству в прапорщики.
SELLEGA ON VIST korras – ne naš  http://rosgenea.ru/?alf=3&serchcatal=%C ... %E0%F5&r=4


567090 БАНТЕРСОН Август Петрович — 15 Сибирский стр. полк,
http://www.geni.com/people/Augusts-Bant ... 5326233020

Temaga on nüüd selge, lätlane!
Nüüd tuleb lihtsalt aega leida, et neid nimesid vaagida põhjalikult. (kõiki ma mõtlen, no mõnda vähem, mõnda rohkem). Usun, et iga mees on seda ju väärt!
Võib-olla saab seda tööd veel kadelegeerida, või jagada oma ala asjatundjatega?
Või aitavad kaasfoorumlased?
Sest olgem ausad, materjali jagub.
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas Venepoeg »

Wiking-Estland kirjutas:Veel mõned arutlemise kohad sellest nimekirjast, mis välja jäi, arutlegem sõbrad!
901053 ЛЯДЮРЕЛЬ Владимир — сторожевой катер №315, комендор,
Huvitav, mis nimi see võiks olla, ä ja ü sees! Venelane vist ikka mitte, aga kes?
Arvan et algusel see oli prantsuuse perekonnanimi La Durelle.
Olen Venelane, pole Nõukogude.
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Ma panin neid veel juurde, isegi Skretuli panin, sest Tallinnas tegutses Läänemaalt pärit Juula Skreitul, kelle haare oli küll väga lai: Rio de Janeirost tuli ja Vladivastokki läks. Tenise nime ma olen veel näinud lätlaste nimekirjades, aga need võisid ka eesti päritolu lätlased olla.
Rein on lätlastel ka isanimena olemas, vähemalt nimeklirjades ja harva.

Veinberge on Eestis palju, aga Lätis ka meeletult. Panin küsimärgiga sisse.
Seda prantsuse nime ei pannud. Reineni panin.
Ekket googeldasin. Sain ebameeldiva vastuse: http://www.ra.ee/aadresslehed/index.php ... %253D%253D
Ehk siis lätlasest Nõukogude Vene saatkonnatöötaja.
Udrase puhul see Jekim ehmatas, a ma tõesti ei tunne lõunapoolt kandi nimetraditsioone.
770405 ТОЙВИЛЯНС
- mina mõtlesin Toivilaineni peale. Ingerlastel (või ka soomlastel) jäetakse millegipärast sageli vene keeles see viimane n ära. See on imelik nimi, aga ma ei oska Eestiga seostada. Tõevälja oleks Tje-evelja vms. Väljamäe muutus kirillitsas Viljamiks näiteks.

Jah, sellepärast ma nad välja kirjutasingi, et saaks edasi mõelda.

Siin on 300 kahtlast nime, keda ma pole nimekirjadesse pannud, aga vajavad juurdlemist: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1148381115

Hetekl on põhinimekirjas 976 nime. Aga ma ikka kurdan Krasnoselski, Krasnojarski (Tartu kant) ja Novorževi (Viljandi ja Pärnu) polkude vähese esindatuse pärast.
nublu
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: T Juun 12, 2007 7:07 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas nublu »

ellotshka kirjutas:Ma ei julgenud sisse panna
Tähendab, Udris nagu oli rohkem lätlane, aga jumal teab mis ta nimekuju tegelikult võib olla.
Ei julge väita, et Udris ei võiks olla ka lätlane. kuid kindlasti on ka eesti nimi.

Venna lapsepõlvesõber on perenimi pidi Udris. Tema isa oli veel 2 m-s ajal Eesti diviisis. Lahkus üsna hiljuti. Siin foorumiski vist mingi märkimine sel puhul.

Georgi risti olemasolu perekonnas siinkohal ma ei tunnista, ega lükka ka ümber.
ellotshka
Huviline
Postitusi: 356
Liitunud: L Veebr 21, 2015 12:25 pm

Re: Eestlastest Georgi risti kavalerid ...

Postitus Postitas ellotshka »

Ei, mitte et see Udrise nimi nii tähtis oleks, aga ma kõigun kahe seisukoha vahel, et kas panna vähem kahtlased sisse ja pärast klattida või panna ainult peaaegu kindlad sisse. Praegu on vist variant 1.
Läti küttide hulgas oli 3 Udrist, neis 2 sündisid kuskil Lätis ja ühe sünnikoht pole teada:
http://latviesustrelniekusaraksts.lv/Saraksts/UU.html
ma lihtsalt mõtlesin, et kust mul tuli see veendumus, et Udris ei pruugi olla eesti nimi.
Vasta

Mine “Esimene Maailmasõda 1914 - 1918/First World War 1914 - 1918”