Lootuspael

Autasud + kraenurgad, pagunid, käiselindid, varrukaembleemid jms.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Lootuspael

Postitus Postitas Kriuks »

Lugesin eile unerohuks Kalju Pähklamets'a "Ühe leegionäri päevikut II maailmasõja päevilt", kus autor mainib korduvalt allohvitseri lootuspaela, mis omistati võitlejale Sturmann'iks ülendamise puhul. Ehk oskab keegi kamraadidest lisada selle paela kohta midagi enamat ja/või linkida mõne pildi, kus see vigur kenasti näha oleks :roll: :?:
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Pilt küll praega ohvitseri kandidaadist (2 lootusepaela pagunitel). Allohvekandidaadil (Unterführerarwärter) siis ainult üks pael.
Pilt
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Tänud kamraad Kass'ile!
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Veel üks küsimus seoses nende paelakestega :roll:. Kas uus lootus ( st pael ) järgmisele ülendusele anti igale ülendatule või jäi osa seltskonda sellest siiski ilma :?:
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Pole mul kindlat kinnitust aga isiklikult kahtlen, et igaühele. Vaada Rent ka oma raamatus rääkis, et valiti neil seal välja näo järgi kes allohveks läävad õppima. Küll ikka mingid eelistused olid. Kes silma paistis jne :roll: Pole ju piltidelgi kõikidel sturmanidel ja rottidel näha lootuspaelu peal.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Seda meelt olen ma ka ise. Näiteks mingid eksami hinded võisid ju vabalt määravaks osutuda :roll: ...
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”