Mõõgakäega kraenurk

Autasud + kraenurgad, pagunid, käiselindid, varrukaembleemid jms.
Vasta
aksel90
Kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: N Jaan 17, 2013 8:58 am

Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas aksel90 »

oli müügil weize leheküljel, tegelikult veel siiani väljas (https://www.weitze.net/detail/56/Waffen ... 97756.html), aga osta üritades tuleb vastuseks, et juba läinud (ses mõttes see weize lehekülg on natuke laisavõitu, et võiks siis vähemalt märkida, et reserveeritud - see pole esimene kord, kus lõpuks, pärast aastaid otsimist satud millelegi "vältimatult vajalikule", teed tellimuse ära ja siis tuleb külma duššina kiri, et "Sorry...)

Aga mina isiklikult ei mäleta, et oleks varem sellisele klassikalist shnitti mõõgakäega embleemile võrgupoes sattunud. Eks minu otsingud (ja mitte liiga aktiivsed) on kestnud ka vaid 5-6 aastat. Ükskord läksin õnge ja ostsin lolli peaga Ameerikast ühe feigi, aga sellega läks õnneks - sai tagastada ja ka raha tagasi.

Igatahes usun, et see tuli Eestisse. Ja selle üle on hea meel. Et igaühe kogu on tema enda asi - tahab, näitab, tahab, ei näita, siis ei hakka siin ka pinnima, et kes ja mis ja kas siin foorumis. Aga igatahes... Palju õnne selle kraenurga uuele omanikule!

Ja ai kurat kui kade ma olen :)
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas Raudrist »

Peavad olema meeletud teadmised või siis need täielikult puuduma, et taolist eset netist osta. :wink:
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas divine »

No kui teemaalgataja WAF-i uuesti kiirelt üle vaatab, siis üks huviline andis asja paar päeva enne sind ekspertiisi ja sai kiitva hinnangu. Ju siis läks ka tehinguks tolle huvilisega, hilinesid vast vaid mõne päeva.
"Maakri ja Kuke nurgal puumajas elasid kaks õde litsi, väga soojad mälestused." (tundmatu klassik, 2013)
aksel90
Kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: N Jaan 17, 2013 8:58 am

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas aksel90 »

Seepärast ka see vihje Eestile :) Mis asja ehtsusesse puutub, siis sellega on alati see probleem, et päris kindel laks (ja see ka mitte ikkagi päris kindel) on osta selline asi asja sees olnu enda käest ja kindla legendiga. Ma isegi tean paari meest, kes ise seda kandnud ja kellel see alles (ei ela Eestis). Aga isegi siis ei saa sada % kindel olla, teame ju kõik neid vet-lugusid.

Samas - igasuguste minule teada olevate kriteeriumide alusel võiks selle lõkme autentsete hulka liigitada. Aga hea tehnoloogia ja piisava ressursi puhul on täna võimalik peaaegu kõike kvaliteetselt järgi teha.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas Kriuks »

E-d.jpg
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas funker »

Pildi järgi tundub nagu oleks eile masina alt tulnud...
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas Raudrist »

aksel90 kirjutas:Seepärast ka see vihje Eestile :) Mis asja ehtsusesse puutub, siis sellega on alati see probleem, et päris kindel laks (ja see ka mitte ikkagi päris kindel) on osta selline asi asja sees olnu enda käest ja kindla legendiga. Ma isegi tean paari meest, kes ise seda kandnud ja kellel see alles (ei ela Eestis). Aga isegi siis ei saa sada % kindel olla, teame ju kõik neid vet-lugusid.

Samas - igasuguste minule teada olevate kriteeriumide alusel võiks selle lõkme autentsete hulka liigitada. Aga hea tehnoloogia ja piisava ressursi puhul on täna võimalik peaaegu kõike kvaliteetselt järgi teha.

Just seepärast ei osta ma neid asju kunagi ja olen pigem ilma.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8156
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas uscha »

Minu arvates väga ilus originaal!
foorum.rindeleht.ee
aksel90
Kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: N Jaan 17, 2013 8:58 am

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas aksel90 »

Minu arvates ka, kindel originaal, iga kell ostaks. Ja selle uue välimuse kohta - enamik meie "tulpadega" varrukakilpe on nõelasilmast tulnud.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas Raudrist »

aksel90 kirjutas:Minu arvates ka, kindel originaal, iga kell ostaks. Ja selle uue välimuse kohta - enamik meie "tulpadega" varrukakilpe on nõelasilmast tulnud.


Eks kõige tähtsam ongi see, et asja omandaja oleks õnnelik ja rahul.
Paljude esemete puhul on praktiliselt võimatu tõestada, kas see on valmistatud sõja ajal või peale sõda. :wink:
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas Raudrist »

Selline komplekt liikvel.
Kes võiks olla pildil ja mida arvatakse lõkmest ja kilbist?
Manused
krae.jpg
krae1.jpg
krae2.jpg
krae3.jpg
krae4.jpg
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8156
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas uscha »

Sellise tikandiga kraenurka varem ka netis näidatud ja mina isiklikult arvan, et seda tüüpi nurgad on koopiad. Võimalik, et tehti midagi sarnast ka sõja ajal aga tõendeid selle kohta veel ei ole. Võltsingule viitavad ka must kangas ja liimriie, mis on mõlemad väga ebatüüpilised ega sarnane originaalidel kasutatud materjalidega.
Foto on lisatud komplekti, et asja ilmselt huvitavamaks teha (pildil ei ole sama nurk, mida pakutakse). Kilbi kohta raske öelda - neid väga lihtne võltsida ja kui on kasutatud vanu kangaid siis raske öelda, kas kilp kokku õmmeldud 1943. või 2010. aastal. Ühesõnaga - kogu komplekti eest võiks minu arvates välja käia selle foto hinna, mis seal hulgas on.
foorum.rindeleht.ee
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas Raudrist »

uscha kirjutas:Sellise tikandiga kraenurka varem ka netis näidatud ja mina isiklikult arvan, et seda tüüpi nurgad on koopiad. Võimalik, et tehti midagi sarnast ka sõja ajal aga tõendeid selle kohta veel ei ole. Võltsingule viitavad ka must kangas ja liimriie, mis on mõlemad väga ebatüüpilised ega sarnane originaalidel kasutatud materjalidega.
Foto on lisatud komplekti, et asja ilmselt huvitavamaks teha (pildil ei ole sama nurk, mida pakutakse). Kilbi kohta raske öelda - neid väga lihtne võltsida ja kui on kasutatud vanu kangaid siis raske öelda, kas kilp kokku õmmeldud 1943. või 2010. aastal. Ühesõnaga - kogu komplekti eest võiks minu arvates välja käia selle foto hinna, mis seal hulgas on.

Jah, olen sellega nõus:)
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
Plönn
Huviline
Postitusi: 721
Liitunud: E Dets 31, 2007 3:11 pm

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas Plönn »

Raudrist kirjutas:
aksel90 kirjutas:Minu arvates ka, kindel originaal, iga kell ostaks. Ja selle uue välimuse kohta - enamik meie "tulpadega" varrukakilpe on nõelasilmast tulnud.


Eks kõige tähtsam ongi see, et asja omandaja oleks õnnelik ja rahul.
Paljude esemete puhul on praktiliselt võimatu tõestada, kas see on valmistatud sõja ajal või peale sõda. :wink:
Vot seepärast on kindlam võtta väsinud ja ehk mitte kaubandusliku välimusega esemeid, kust näha ajahamba närimist :lol:
מוצר מדבקה חבר שעובד בחברה שמיבאים את המסך הנ'ל ממליץ בחום רב לא לגעת ?
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Mõõgakäega kraenurk

Postitus Postitas Raudrist »

Plönn kirjutas:
Raudrist kirjutas:
aksel90 kirjutas:Minu arvates ka, kindel originaal, iga kell ostaks. Ja selle uue välimuse kohta - enamik meie "tulpadega" varrukakilpe on nõelasilmast tulnud.


Eks kõige tähtsam ongi see, et asja omandaja oleks õnnelik ja rahul.
Paljude esemete puhul on praktiliselt võimatu tõestada, kas see on valmistatud sõja ajal või peale sõda. :wink:
Vot seepärast on kindlam võtta väsinud ja ehk mitte kaubandusliku välimusega esemeid, kust näha ajahamba närimist :lol:


Seda ajahamba närimist võltsitakse ka edukalt. Minu jaoks on (selles teemas) ainukesed kindlad asjad need, mille olen ise leidnud võis siis tean absoluutselt kindlalt leidmise asjaolusid.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”