imelik embleem ...

Autasud + kraenurgad, pagunid, käiselindid, varrukaembleemid jms.
Vasta
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8174
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

imelik embleem ...

Postitus Postitas uscha »

selline embleem mul juba mitu aastat ja keegi kunagi väitis, et see on 90'ndate algusaastate eesti piirivalve embleem - oskab keegi seda kinnitada?

Pilt

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8174
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

ja siin sarnane embleem ühe piirikaitserügemendi sõduri varrukal :roll:

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Embleem

Postitus Postitas kortik »

Tere Uscha.

Mul käib tööjuurest nädala jooksul piirikaid päris mitu läbi, valdavalt vanad olijad.Küsin nende käest.Ja usun, et kindlasti nad teavad.Eks neid embleeme valmistati algaastatel kus keegi ja kuidas sai. Mulle ka toodi paar nädalat tagasi üks imelik sini-must-valge.Sini-must-valge on riidele värvitud ja siis omakorda mingile karvasele (või villasele) materjalile õmmeldud??? Ja tooja ei osanud öelda-mis ja kus kohast.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

ja siin piirivalvurid aastast 1993 :roll:

Pilt

Kamraad Uscha embleemi äärepalistus tundub kahtlaselt tänapäevane...
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8174
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

kriuks ütles ...
embleemi äärepalistus tundub kahtlaselt tänapäevane...
täpsemalt öeldes äärepalistus puudub - embleem on lihtsalt välja lõigatud suuremast riide tükist :wink:

kellel on hiljuti ilmunud mart laari raamat "sinimäed 1944" siis võiks vaadata sealt neid pilte (lehtedel numbreid pole) - igastahes paremal lehel on suur pilt soomusautost ja mootorratturist ning vasakul lehel 3 pilti eesti sõduritest - ühel pildil väga hästi näha sarnast embleemi ... ega juhuslikult kamraad kriuksul või kortikul pole säilinud kuskil sahtlis seda 90'ndate piirivalvuri embleemi - saaks kõrvutada :wink:
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

Isegi sellist varianti vappi paaril pildil näinud. Üks, kui mälu ei peta, oli kellegi piirikaitse rügemendi koloneli varukal. Küll aga ei olnud need fotod piisavalt hea kvaliteediga, et lähemat vaatlust teostada.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8174
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

mõtlesid ehk 5. piirikaitserügemendi ülemat juhan raudmäed? temal on ka varrukal trükitud sini-must-valge embleem aga natuke teise kujuga ..

Pilt

ja siin veel ühel piirikaitserügemendi ohvitseri varrukal embleem, mis meenutab natuke seda, mis ma esimeses postituses postitasin ...

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Rändur
Huviline
Postitusi: 467
Liitunud: T Jaan 31, 2006 8:20 pm

Postitus Postitas Rändur »

Ei, pidasin silmas Paul Lillelehte, Kol.Ltn., 6.Piirikaitse rügement. Aga neil mõlemil vist seda teist tüüpi embleem koos Rebasega pildi peal kui nüüd vaadata.

http://img129.imageshack.us/img129/5002 ... ane8wv.jpg
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8174
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

neil on varrukal selline ...

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Kamraad Uscha kirjutas:
kellel on hiljuti ilmunud mart laari raamat "sinimäed 1944" siis võiks vaadata sealt neid pilte
Need on seal tõesti väga-väga sarnased Sinu embleemile. Kuidas aga oli nende trükkimisega :roll: . Üldjuhul tehti ju ikka õmblustööd.
Loodan väga, et järgmisel nädalal näen ehtsat 90'ndate sini-must-valget ja saan siis ka sellest pilti teha :wink:.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8174
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

trükitud kilpe oli küll (päris mitmeid erinevaid variante) ja olen ise ka neid näinud - lihtsalt sellise kujuga nagu ma ennem postitasin pole kohanud (va. fotodel) ... loodame, et saad pilte teha :wink:
foorum.rindeleht.ee
jõmm
Kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: N Dets 15, 2005 8:08 pm

Postitus Postitas jõmm »

Mul algusaastate piirivalve munder kodus ja põhimõtteliselt sama embleem peal, kuid sinine värv nagu ei klapi. Võibolla tehti neid mitmes firmas, sellega väike värvi erinevus.
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Varane Eesti piirivalve embleem oli tõesti trükitud ja halli õhukese vildi peal siksakiga kinni õmmeldud (oman seda oma kollektsioonis). Tundub mulle, et keegi hea inimene on lihtsalt vildi küljest ära harutanud ja sellest ka see ääre siksak õmbluse jälg.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Siin siis lubatud pildid 90'ndate alguse trükitud PV embleemist :roll:.

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8174
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

nüüd lõpuks õnnestus kõrvutada 90'ndate piirivalve embleem ja see embleem, millest teema alguse sai - päris palju erinevusi nende kahe vahel :roll:

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”