Käiseembleemid - originaalsus?

Autasud + kraenurgad, pagunid, käiselindid, varrukaembleemid jms.
Kasutaja avatar
Noor
Veteran
Postitusi: 1206
Liitunud: R Nov 03, 2006 12:51 pm
Asukoht: Euroopa

Käiseembleemid - originaalsus?

Postitus Postitas Noor »

Tervitus,

Mis pädevamad kogujad arvavad, kas tegemist võib olla originaalidega?
Esimene variant:
Pilt
Teine:
Pilt
Pilt

Terv,

Noor
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Esimest ei komentaari, kuna kes neid olekski pädev paika panema?
Kõiksugu kodukootuid ju tollal valmistati. Siin peaks uurima juba materjale jne.
Teine aga saksas tehtud nn Dachau kilp. Tuu triibus ja formaadilt väiksem.
Kasutaja avatar
Noor
Veteran
Postitusi: 1206
Liitunud: R Nov 03, 2006 12:51 pm
Asukoht: Euroopa

Postitus Postitas Noor »

Tänud Ivalo!
Ise embleemide poolelt tume mis tume. Mis võiks olla selle teise umbkaudne turuväärtus või mis hinnaga neid on müüdud? Plaan omale vahetusse see muretseda aga ei soovi nagu üle kah väga maksta. :roll:
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Noor kirjutas:Mis võiks olla selle teise umbkaudne turuväärtus või mis hinnaga neid on müüdud?
http://www.wehrmacht.pri.ee/phpBB-2.0.1 ... php?t=1494
Kasutaja avatar
Noor
Veteran
Postitusi: 1206
Liitunud: R Nov 03, 2006 12:51 pm
Asukoht: Euroopa

Postitus Postitas Noor »

Tänud Kriuks! :idea:
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Vaata Sina oled ju maailmale lähemal ja nende kilpide toodud näide oli eesti maastikult. Mujal ilmas hinnad 100 taala ja 100 euriku kandis.
Meil Eestis lihtsalt rikkam rahvas, ära siit otsima hakka.
:wink:
Kasutaja avatar
Noor
Veteran
Postitusi: 1206
Liitunud: R Nov 03, 2006 12:51 pm
Asukoht: Euroopa

Postitus Postitas Noor »

Ei ma Eesti hindadega võistelda jõua :D ! Neid asju pakutakse aga ameerikamaalt ja sellisel juhul, kui Eestis on hind kuskil 2000.- kandis, siis antud viimast embleemi pakutakse päris mõistliku hinna eest, nii, et mõlgutan mõtteid edasi! :wink:
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Mõlemad näevad viisakad välja, aga see on ka kõik mida mina julgen öelda piltide järgi. Ise ei ostaks taolisi asju (sõltumata hinnast) ainult fotole tuginedes.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
Noor
Veteran
Postitusi: 1206
Liitunud: R Nov 03, 2006 12:51 pm
Asukoht: Euroopa

Postitus Postitas Noor »

Jah, ainult piltide järgi raske otsustada aga nende müüjal on vägagi arvestatavad soovitajad. St müüja on rahvusvahelises foorumis vägagi häid arvustusi saanud. Ma arvan, et see on parim garantii. Kui ta ühekorra selles ringkonnas mingit jama müüks, ta lihtsalt ei saaks enam tegutseda. :wink:
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

Nojah, aga nagu ivalo eespool ütles, vajaks 1. embleem tõsist materjali analüüsi, sest ainult tüübi järgi pole võimalik midagi öelda, kuna praktiliselt IGA käsitöökilp (ja neid oli TUHANDEID) on MILLEGI poolest KASVÕI PISUTKI ERINEV.
Samuti võidakse kasutada (ja kasutataksegi) vanu materjale võltsingute valmistamiseks.
Hingerahu maksab ka midagi :)
Oota ära, küll tuleb ka hetk, mil võid rahuliku südamega 10000% originaalkilbi kogusse panna. Osta-s on neid ikka paar tükki olnud.
Kas või see viimane plekk-kilp, mis müüdi suht odavalt ära ja lisaks ühes Tallinna antiigiäris hiljuti 1500 krooniga müüdud ideaalkorras samasugune kilp :cry: :cry: :cry: :cry:
Kõiki tüüpe ei ole võimalik kokku saada, seega endale ühe või paari näidise saamiseks tuleks teha panus kindla peale.
Võltsingute müügid on tihti üles ehitatud inimliku ahnuse peale :?
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

selle teise kilbi julgeksin mina küll õigeks tunnistada - tegemist siis viimase dachau's valmistatud variandiga, mis erineb teisest hõredama tikandi poolest ja kogu mustal riidel olev tikand on natukene kitsam kui eelnevatel sama tüüpi kilpidel.

siin üks sama tüüpi kilp minu kollektsioonist ...

Pilt

ning siin kaks samalaadset kilpi, mis erinevad peamiselt tikandi mõõtude poolest ...

Pilt

Pilt
Kas või see viimane plekk-kilp, mis müüdi suht odavalt ära
arvan, et see pole küll kilp, mida kollektsioonis eksponeerida tahaks - see oli ikka väga halvas seisus ja parem olgu natuke vähem asju aga korralikud :wink:
foorum.rindeleht.ee
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Postitus Postitas Raudrist »

uscha kirjutas:arvan, et see pole küll kilp, mida kollektsioonis eksponeerida tahaks - see oli ikka väga halvas seisus ja parem olgu natuke vähem asju aga korralikud :wink:


Seda küll, et korralikum on parem, aga kõige tähtsam on originaalsus.
Vana asi on vana asi- tollel kilbil oli ajahammas oma tööd tasapisi teinud, mis on omast küljest isegi kena ja asjakohane :) ning lisab vaid esemele "iseloomu". Ja pealegi polnud ta sugugi nii hull :)

Ega ma väidagi, et kilbid valed on, lihtsalt selle Dachau kilbi leiad ikka Eestist ka ja kui maksadki rohkem, siis emotsioon kaalub asja üles.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
Noor
Veteran
Postitusi: 1206
Liitunud: R Nov 03, 2006 12:51 pm
Asukoht: Euroopa

Postitus Postitas Noor »

Selle esimese ma jätan arvatavasti mängust välja ainuüksi hinna pärast. Liialt palju küsitakse. Teine aga sobiks nii säilivuse ning hinna pärast (võileiva raha eest teda nüüd kah ei pakuta). Arvan, et selle viimase üritan omale saada ja nagu mainisin, ei taha ma seda omale kogusse vaid vahetusse, et tulevikus millegi muu huvipakkuvama vastu ümber pista. Paljud kogujad on selle tee valinud, et ei taha mitte müüa vaid vahetada, seepärast arvan, et ongi hea, kui midagi sellist olemas oleks. Pealegi ameerikamaalt tagasi eestisse muretseda selline embleem... see on kah omamoodi tore tegevus! :wink:
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

Ega ma väidagi, et kilbid valed on, lihtsalt selle Dachau kilbi leiad ikka Eestist ka ja kui maksadki rohkem, siis emotsioon kaalub asja üles.
see on küll tõsi, et ikka siit kohapealt leitud asjad need kõige paremad - eriti kui on teada veel näiteks kilbi puhul omanik ja foto ka kõrval, kus konkreetselt sama kilp varrukal :wink:

aga nii palju või vähe kui mina tean siis seda viimast hõreda tikandiga dachau kilpi eesti pinnal üldse sõduritele ei jagatud ja kes selliseid erimeid oma kollektsiooni otsib siis tuleb tahestahtmata vahepeal pilk läände suunata :wink:
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

kui jutt juba kilpide peale läks siis siin 2 kilpi, mis leiti nädalapäevad tagasi tallinnast - koos kilpidega oli veel hunnik fotosid sõdurist ja tema rindelt koju saadetud kirjad (võitles jätkusõjas) :wink:

Pilt

Pilt
foorum.rindeleht.ee
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”