kas tegu majasildiga.

Autasud + kraenurgad, pagunid, käiselindid, varrukaembleemid jms.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas ivalO »

Lammutustööde käigus Õismäe pööningult leitud sildid
Hr.jpg
https://www.osta.ee/emailitud-plaat-kii ... 38923.html
punkriehitaja
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:42 am

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas punkriehitaja »

see minu pildil parempoolne majasilt,millel emailikahjustused äärtel. minu oma ikka tutikas ja vigastusteta.endine omanik kas müüs maha väi andis kellelegi müüa,et paneks ostasse.
Kasutaja avatar
desert eagle
Huviline
Postitusi: 608
Liitunud: P Juul 16, 2006 2:28 pm
Asukoht: Tartu.

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas desert eagle »

Tundub et peab rohkem maju lammutama,silte tuleb nii mis mühiseb :D Eriti kõvad majade lammutajad on lätis.Neil seal vanakraami laadal kõiksugu emaileeritud silte juba mõnda aega laias valikus :D
grahv
Huviline
Postitusi: 671
Liitunud: N Mär 09, 2006 8:38 pm
Asukoht: Pärnu

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas grahv »

Ma kõll korra lammutasin enda maja ära nii, et vanast majast jäi alles ainult kolm seina aga krt ei leidnud ühtegi silti. Peaks vist uuesti ette võtma selle töö äkki nüüd leian :)
http://www.zone.ee/grahv
oliver
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: K Okt 05, 2011 2:54 pm

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas oliver »

Imelik, Sul ju küllalt vana maja? Kas kuskilt palgipraost Das Reich nuge/kahvleid ei pritsinud välja?
punkriehitaja
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:42 am

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas punkriehitaja »

nimetatud organisatsioon tegutses 1933-37a.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas ivalO »

punkriehitaja kirjutas:nimetatud organisatsioon tegutses 1933-37a.
Kas saad ka kaardil näidata, millises Lasnamäel asunud majas konkreetselt organisatsioon aastatel 1933-1937 tegutses.
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas labidamees »

Ja-jah,need valged laigud sel ajal Eestis tegutsenud organisatsioonide nimekirjas oleks viimane aeg täita,sest Lasnamäe vanemat puitasumit jääb aasta-aastalt järjest vähemaks.
punkriehitaja
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:42 am

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas punkriehitaja »

tean vaid niipalju,et minu sõbra sõber töötab mingis vanade puitmajade lammutusfirmas ja siis annab leitud esemed-pudelid,kindlustussildid jmseesugune kraam minu sõbrale,kellelt siiis mina ostan või viib linna antiigipoodidesse.no ühesõnaga igasugust nodi on välja tulnud.huvitavamad leiud on olnud Toompealt seia seest saksa mereväe lipp+dokumendid ja Koplist mint idamedal+dokument,mis asub Taavi kollektsioonis.DLV liikmetele anti need majasildid,kas seal majas elas mingi kapten või lennumehaanik ei tea. kolmest leitud sildist ühte oli kas maja või korteriuksel kasutatud. plaadi email kinnituskoha aukusest katki.
Manused
1_1_50286888.jpg
punkriehitaja
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:42 am

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas punkriehitaja »

ivalole,selle majas ei pidanud olema DLV kontor, See on DLV-i liikmete jaoks ukseplaat, kes võiksid seda kinni panna oma maja või korteri uksele, kui nad seda soovivad. Paljudel Kolmanda Reichi organisatsioonidel olid sellised laigud oma liikmete jaoks.
punkriehitaja
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:42 am

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas punkriehitaja »

sain spetsialistilt kinnitust sildi originaalsuses. Vabaeesti: Mulle tundub hea. Deutscher Luftsportverband (DLV) asutati 1933. aasta märtsis tsiviilorganisatsioonina, et pakkuda tulevastele Luftwaffe pilootidele pilootkoolitust. Oma tsiviiljoonis oli DLV-l esimees, Hermann Göring ja aseesimees Ernst Röhm. Deutscher Luftsportverband lahustati 1937. aastal ja asendati Hermann Göringi alluvusega Nationalsozialistisches Fliegerkorps (NSFK). NSFK jätkas tulevaste Luftwaffe pilootide koolitamist, kuid laiendas koolitust nii lennukite kui ka purilennukite hulka. DLV ja NSFK olid teatud määral sarnased Nationalsozialistisches Kraftfahrkorps'iga (NSKK). Põhiline lennuõpe, mida NSFK pakkus, oli mõnevõrra sarnane vähemalt mõiste USA sõjaväe õhuväe tsiviilpilootide koolitusprogrammile (1938-46). ja ma ei tea, kuidas see Eestisse jõudis. Loodan, et see on teile kasulik. Dwight
Kasutaja avatar
muhumetsad
Huviline
Postitusi: 804
Liitunud: P Sept 14, 2014 9:47 am

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas muhumetsad »

See ei ole kahjuks maja lammutuselt vaid sõbralikust vennasvabariigist , Poolast : https://www.osta.ee/emailitud-plaat-118928495.html
Pudelid ja kaardid on peamised
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas plekkpea »

Ja kuidas mütsid liiguvad kõrvadele.
10 ploomi=3 õuna, 1pirn. 6 ploomi, 1 õun= 1 pirn. Mitu ploomi kaalub 1 pirn?
punkriehitaja
Huviline
Postitusi: 879
Liitunud: L Mär 20, 2010 11:42 am

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas punkriehitaja »

Vabaeesti: Ma ei tea raamatut, mis räägib erinevatest ukseplaatidest, mida sakslastel oli NSDAPi perioodil. Mida ma nende kohta tean, on seal elanud. Need on täna haruldased. Minu vanematel oli meie uksel RLB (Reichsluftverband). Mul on see plaat. Mis täna ELis maksab, ei tea ma. Parim sulle, Dwight, ja ma kirjutasin vennale et las saadab oma RLB ukseplaadi pildi mulle,siis hea võrrelda.
Kasutaja avatar
muhumetsad
Huviline
Postitusi: 804
Liitunud: P Sept 14, 2014 9:47 am

Re: kas tegu majasildiga.

Postitus Postitas muhumetsad »

Ma polegi uurinud , kas sama maja lammutuselt pärit ja uuesti müügis või leitud mingist teisest majast : https://www.osta.ee/emailitud-plaat-118543757.html
1_1_50286888.jpg
Pudelid ja kaardid on peamised
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”