Käiselintide, -kilpide & kraenurkade kandmisest ED's

Autasud + kraenurgad, pagunid, käiselindid, varrukaembleemid jms.
Vasta
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 6993
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Käiselintide, -kilpide & kraenurkade kandmisest ED's

Postitus Postitas uscha » K Veebr 03, 2016 11:28 pm

20. Relvagrenaderide diviisi tagavararügemendi päevakäsk nr. 31/44, välja antud Kloogal 23.07.1944.

Ärmelstreifen und Ärmelabzeichen

Ich verbiete das Tragen von Ärmelstreifen „Estland” und anderer Ärmelabzeichen (Wappenschild der Landes), ausser den, die von den Ausbildungs und Ersatz Einheiten 20 besw. von der 20. Waffen-Gren. Division-SS ausgegeben sind. Dasselbe gilt für selbst angefertigte Spiegel.

Ich werde jeden Angehörigen wegen Nichtausführung eines gegebenen Befehles bestrafen, bei dem ich unvorschriftsmässige Abzeichen an der Uniform finde. Dasselbe gilt auch für die Anbringung von Löwen oder ähnlichen Abzeichen an der Uniform.Käiselindid ja varrukaembleemid

Keelustatakse "Estland" käiselintide ja muude varrukaembleemide (rahvusvärvides kilpide) kandmine, välja arvatud nende, mis on välja antud 20. Relvagrenaderide diviisi väljaõppe ja tagavaraüksuste poolt. Sama kehtib ka omavalmistatud kraenurkade kohta.

Kõiki käsu mittetäitjaid karistatakse, kui nähakse endiselt kasutamas mitte eeskirjapäraseid embleeme. Sama kehtib ka lõvide ja sarnaste märkide kasutamise kohta.


Mainitud "Estland" käiselinte on näha olnud mõnel üksikul fotol aga kui rügemendiülem on andnud välja käskkirja nende keelustamise kohta siis pidi neid 1944. aasta suveks olema juba silmatorkavalt palju. Rügemendi poolt lubatud rahvusvärvides kilpide ja kraenurkade all peetakse üsna kindlasti silmas Dachau päritolu embleeme.
nurk.JPG
kilp.JPG
lint.JPG
foorum.rindeleht.ee

Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”