II MS-aegsete Eesti vabadusvõitlejate mälestusristid.

Autasud + kraenurgad, pagunid, käiselindid, varrukaembleemid jms.
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: II MS-aegsete Eesti vabadusvõitlejate mälestusristid.

Postitus Postitas Borja »

Veel üks hea pilt (vabandan võõra foto ekspl-se eest) ühe veterani satsiga 8)

Keskmises reas rohelise lindiga on Idapataljonide (väeosa)rist aga mis on otse tema all musta lindiga :?: Ja mis on seal keskmises reas puna-valge lindiga :?:
Manused
EST WW2 veteran set.JPG
Viimati muutis Borja, L Apr 04, 2015 5:55 pm, muudetud 2 korda kokku.
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Teeneteristid/rinnamärgid tuvastada.

Postitus Postitas Raudrist »

Borja kirjutas: Samas ei ole mulle midagi selge ka keskmise märgiga - ons see siis Kirde-Eesti lahingute komplekt // kamapaaniamedal või mis? Pataljon NARVA märk ta ilmselt ju ei ole?
Raamatus on ju kirjas- Narva ruumi lahingutest osavõtja mälestusrist.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: II MS-aegsete Eesti vabadusvõitlejate mälestusristid.

Postitus Postitas Borja »

See tundmatu väeosarist läks siis eile osta-s hinnaga 31,50-
Manused
31.50-.jpg
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: II MS-aegsete Eesti vabadusvõitlejate mälestusristid.

Postitus Postitas Borja »

..ja see piirikaitserügementide rist oli nats odavam - läks hinnaga 25,50-
Manused
25.50-.jpg
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Teeneteristid/rinnamärgid tuvastada.

Postitus Postitas tonu »

Borja kirjutas:
Raudrist kirjutas:
tonu kirjutas:
funker kirjutas:Ühes varasemas teemas oli ka neid. Kaks kirjas, kõige parempoolsem on aga mis?
Parempoolsel kas on EMM ?????? mis see tähendab? Kas taustal on mingi maakonna vapp?
Taustal on ehk ikka trikolor varrukaembleem.
"MM" võib olla hoopis O või ka lihtsalt risti haru.
See on minu kolmene komplekt, mida ma ka varem siin foorumis näidanud olen.

Ka minu oletus on, et see vasakult kolmas on vist Eesti Omakaitse märk - kui risti püstpuu on selgelt E, siis rõhtpuu on ehk O.. ja tegelt vihjab ju ka lindi valge värv nagu Omakaitse käelindile?
Samas ei ole mulle midagi selge ka keskmise märgiga - ons see siis Kirde-Eesti lahingute komplekt // kamapaaniamedal või mis? Pataljon NARVA märk ta ilmselt ju ei ole?
Keskmisel ju selgelt kirjad peal, Auvere,Krivasoo, Narva 1943-1944, ehk siis seal ruumis lahingutes osalenute oma ma arvan :roll:
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1627
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: II MS-aegsete Eesti vabadusvõitlejate mälestusristid.

Postitus Postitas Borja »

Sain endale selle laheda risti - momendi turuhinnaks kujunes 36eur :P

Ühtlasi tabasin vist (kogemata) ka ühe nende veteranide mälestusristide seaduspärasuse: pöörake tähelepanu vahetükile, mis ühendab nendel ristidel ripatsit lindiga - "väeosa"-ristidel on see vahetükk lameda ristküliku kujuline ja "lahingu"-ristidel on ta nagu lame kolmnurk 8)
Et abiks seegi ka siin teemas olnud (ja veel lahtimõtestamata) ristide määramisel.....

Aga veel sellest Tšerkassõ ristist. Sealt kotist väljus eluga teatavasti plussmiinus 150 Narva pataljoni meest. Kõiki neid veteraniristikesi hakati kujundama-andma alles 70tel aastatel. Mis viib mind mõttele, et elusolevaid ja seda ristikest saama õigustet mehi oli siis kindlasti alla 100 (või napilt 50?). Minu ristikese taha on graveeritud number 45. Samas olen ma aga näinud fotosid sellest ristikesest, kus reversil pole üldse numbrit.. Et mis mõtteid on teistel foorumlastel selle Tšerkassõ ristikese numbrimajanduse kohta :?:

Veel tähelepanek - Hannes VALTERi raamatu pilditahvlil olev Tšerkassõ ristike erineb ikka väga sellest "päris" ristikesest..
Manused
36eur.jpg
36eur_2.jpg
36eur_3.jpg
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Vasta

Mine “Autasud & Embleemid/Awards & Insignias”