200 liitrine vaat.

Masinad, millega Eesti mehed sõitsid, lendasid või ujusid ...
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Pildilt ei saa aru, et kui suur see su piltidel vaat on. Kas umbes alumiiniumist õllevaadi suurune?
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
RVO
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: T Aug 15, 2006 10:54 pm
Asukoht: Pärnumaa

Postitus Postitas RVO »

Jäi jalgu eelpool ebatulemusrikkalt lahatud WL markeeringuga 200l tünn ja nagu needus - rohkem selgust toovaid kirjeid otstel pole :?:

Pilt

Pilt
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Eks need vaadid ole jah suht ebaloogiliselt markeeritud. Tavaliselt peal kogu kupatus--tuleohtlik, kütus wehrmacht/heer, 200L. Kuid on ka vaate, kus sissepressitud ainut teatud kirjad---nagu kaasfoorumlase poolt maaseest sikutatud vaadi puhul, kus pressitud ainult aastaarv ning kirjad tuleohtlik ja kütus vaid peale värvitud. Oli ju ka vaate, millel otsas kiri Kiviõli.

Aga siit targematele ka küsimus, et kas sellist tüüpi vaate tootsid ainult sakslased või on ka teiste riikide omi (nt vanad võltsijad venelased). Ja kas on olemas ka täiesti ilma markeeringuta vaate, mille puhul võiks lihtsalt välimuse järgi öelda, et on sakslane.
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

"Kiviõli" ja teoorias peaks ka osadel olema "mittemüüdav" sisse pressitud, peaks olema eesti aegne vaat. Samuti on olemas " E.T.K" vaat täpselt sama malli järgi.
Isiklikus kogus on ka üks "Shell" kirjega vaat. Sellel, erinevalt sakslastest aga ka otsa peal väikene punn.
Venelaste kopeerimis meetodite kohta ei oska mina midagi öelda..
Maaseest välja sikutatud vaat on ilmselt tehtud ehk tsiviiltarbeks ja hiljem pealevärvitud nii tuleohtlik, jõuaine ja konkreetsel juhul ka siis "heer". See vaat on ka kõige vanem mida mina näinud olen sakslastest.
Ah jaa, ka soome vaadid sama malli järgi toodetud. Kirje on otstele pressitud (soome keeles) kaitseministeerium ( puolostus ministeeri vms. ei puhu kahjuks soome keeles :oops: )
Suurim erinevus tundub eri riikide (võib-olla ka eri tootjate vahel, pole niimoodi kontrollinud senini) toodangus olevat vaatide punn. Täpsemalt selle suurus ja keerme samm.
Kasutaja avatar
seiu
Kasutaja
Postitusi: 52
Liitunud: E Okt 22, 2007 11:38 pm
Asukoht: Ösel

Postitus Postitas seiu »

On ka vene vaat täpselt sama malli järgi, ainult vitsad teistsugused, plekist keeratud.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

vene vaat pole ju tsingitud. ja otsa kinnitus ei ole selline keevise moodi vaid on minu meelest valtsitud. kahjuks ei ole ma praegu kodumail nii, et ei saa võrdlevaid pilte panna.
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas speedsta »

Vene vaat peaks olema üks ühele saksa vaadiga, puuduvad ainult stantsitud kirjad otstel. Endalgi kodus üks vene vaat olemas, võimaluse tuleb ehk piltki.
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Netis ringi vaadates jäi ka selline saksa vaat silma. Otsal kirjas--SCHMIERSTOFF. Samasugune nagu kütuse vaat aga peaks olema õli (või mingi muu määrde) jaoks.

Sealt lingilt vaadata Logistics ja Oil alla:

http://www.techmili.com/Index-usver.htm
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
seiu
Kasutaja
Postitusi: 52
Liitunud: E Okt 22, 2007 11:38 pm
Asukoht: Ösel

Postitus Postitas seiu »

Oli venelasel nii tsingitud kui tsinkimata vaate, avaga küljel ja ka otsas. Saxa omaga kujult ja suuruselt väga sarnane. Mul ühel vaadil ka otsale midagi stantsitud, aga nii viletsalt, et välja ei loe midagi peale 200, mis peax liitreid tähendama. Saxa ilusa stantsiga ei anna võrreldagi:)
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Mõni pilt ka!
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Ma olen vaadanud, et naabrimehel ka aias täpselt samasugune herr Seiu poolt pildistatud vaat. Algul mõtlesin, et tegu saksa vaadiga, kuid kahtlust tekitasidki need hoopis testsugused vitsad ümber ja otsas olev pressitud ring. Nüüd vähemalt selle asjaga selge ja ei pea naabrimehelt seda endale kauplema.
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
seiu
Kasutaja
Postitusi: 52
Liitunud: E Okt 22, 2007 11:38 pm
Asukoht: Ösel

Postitus Postitas seiu »

No mõni venelane võib ju ka saxte seas ehk olla :)
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Niipalju kui ma nüüd olen aru saanud siis saksa tüüpi vaate oli peale Saksamaa veel kasutusel Eestis (Kiviõli omad), Prantsusmaal (tuttaval üks selline kirjadega--POUDRES CRE 3 1936) ja Soomes http://www.mil.hiiumaa.ee/leiud.html
Eks seda tüüpi vaate toodeti ka veel teistes riikides.
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
Kriegsmarine
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: P Jaan 20, 2008 4:16 pm
Asukoht: Mohn / Öesel

Postitus Postitas Kriegsmarine »

Tere, ma ka väike kanku-tünni vänn, ettekujutus nagu olemas. ega kellelgi midagi vahetada pole?
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Teretulemast foorumisse.
Ehk näitad teistele ka oma kanistreid -vaate!
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

Ikalduse näidatud vaati nägin ka Virus, arvasi ka ,et ehk ikkagi lufti oma.
Seniks aga kui kupplis tuhat mötet ,näitan ühte pilti mereveevaadist!
Pilt
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Vasta

Mine “Tehnika/Technics”