Leid Emexi hunnikust.

Masinad, millega Eesti mehed sõitsid, lendasid või ujusid ...
Vasta
Kasutaja avatar
ormsö
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: K Veebr 14, 2007 10:22 pm
Asukoht: Stockholm-Tallinn-Ormsö

Leid Emexi hunnikust.

Postitus Postitas ormsö »

Sai siis Emexisse minev koorem üle vaadatud ja päästetud selline paak. Tundub nagu vana olevat. Oskab keegi midagi selle kohta pajatada?
Pilt
Pilt
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Pakuks enne sõda, tsiviiltarbeks.
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Siin ka neist natuke juttu:

http://sdkfz7.free.fr/eancetre.htm
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

....

Postitus Postitas kortik »

Ikkagi igati tore, kui Emexi/Kuusakoski-meeste, või nende poole siirduvate meeste käest asi metallihinnaga kätte saadud. Aga muidu, Kuusakoski/Emexi vennikesed juba ammu spetsid, kes sõeluvad asjad läbi. Hiilgeajad, kus metallikokkuostust sai suurepäraseid asju, on kahjuks läbi :cry:
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
inkvisiitor
Kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: N Apr 06, 2006 2:05 am

Postitus Postitas inkvisiitor »

Tihtipeale inimesed ikka kipuvad asju viima tühipalja kopika eest metallikokkuostu,teadmata asja väärtust.Ja samas jälle mõnda vidinat vanakraami huvilisele müütama minnes arvatakse olevat tervet varandust väärt... Emexi avarustest võiks suisa lehekülgede kaupa kirjutada.Olen kuulnud uskumatuid asju mis üles sulatamisest päästetud on.
Kasutaja avatar
plekkpea
Veteran
Postitusi: 1450
Liitunud: P Mai 07, 2006 5:30 pm
Asukoht: Harju

Postitus Postitas plekkpea »

Eks panen lähiajal ka paar pilti, mis hunnikust välja kraapinud olen.
Kasutaja avatar
LoCo
Moderaator
Postitusi: 2136
Liitunud: L Aug 05, 2006 10:03 am
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

OT: Õpetage mulle ka, et mismoodi see metalliärikate käest kauba saamine käib.. mulle öeldi ükskord kuusakoskis, et ei müü! Aga võibolla mu nägu ei meeldinud :lol:
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Postitus Postitas labidamees »

See turg on juba ammu ära jagatud.Metallimeestel on juba ammu püsikunded,kes kogu militaar ja muu väärtkraami kokku ostavad.
Kasutaja avatar
ormsö
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: K Veebr 14, 2007 10:22 pm
Asukoht: Stockholm-Tallinn-Ormsö

Postitus Postitas ormsö »

See turg on juba ammu ära jagatud.Metallimeestel on juba ammu püsikunded,kes kogu militaar ja muu väärtkraami kokku ostavad.
Jah, just täpselt nii see kahuks on. Endal mõned tuttavad, kes aastaid seaduslikult metalli korjand, selleks lubadega vanasid hooneid lammutanud ja prügihunnikuid ära vedanud. Olen nii mõnigi kord nende saagist ise natuke osa saand just need koormad läbi vaadates. Samuti just pakuti üht vana põlenud maja lammutust, kust saab ühe ahju ja korstnajagu vanasid punaseid telliseid. Lähiajal hakkan töödega pihta, pööning vajab uut kaminat. Nendegi hind max 15 eek tk. Nii, et mine sa tea, alati võib midagi huvitavat välja tulla.
Kasutaja avatar
ggdag
Huviline
Postitusi: 171
Liitunud: T Jaan 03, 2006 9:55 pm
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas ggdag »

eee...minul oli kuusakoskis selline asi et kui platsilt midagi tahstis siis tuli vastu tuua rauda raudesemel jne...1,5 kordselt....

seega tahad 10kg asja viis 15kg sinna...

aga eks sellega ole ka et paremad asjad korjatakse jah ennem välja...
Kogun kiivreid ja roomikulülisid !
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

olenevalt kohast.. mina olen viinud pärnusse kas 2x rohkem metalli või siis topelt kilohind. väiksemate asjade puhul on kehtinud silmamõõde (10 või 25 krooni). ilma sissetöötand tutvusteta ei kipu jah kuusakoski platsile üldse sisse saama niisama, rääkimata ostmisest... muud platsid on liberaalsemad, kuid põhiliselt peab ikkagi tutvusi sees olema.
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas speedsta »

http://www.techmili.com/Index-usver.htm

Sellelt lehelt leidsin ka selle kanistri pildi, tekst oli järgmine (tõlkida ei oska, ise saan enamvähem aru):

Of triangular form, this model is the ancestor of the rectangular jerrycan. It was often installed on the level of the steps feet of the vehicles.

Pilt
faust
Veteran
Postitusi: 1126
Liitunud: T Mär 13, 2007 10:37 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas faust »

Kolmnurkse kujuga mudel, mis on eelkäijaks tüüpilisele saksa kanistrile. Oli tihti kinnitatud masinate astmelaudade külge (või siis samale tasandile).
Sõda on elujaatamise kõige aktiivsem vorm.
Parem olla kui näida.
Vasta

Mine “Tehnika/Technics”