Täägi nahk (Läti toodang)

Kergerelvastus - püstolid, püssid, kuulipildujad, täägid, kaikad ja munad.
Kasutaja avatar
Parabellum
Huviline
Postitusi: 696
Liitunud: L Sept 26, 2009 10:49 am
Asukoht: Reval

Re: Täägi nahk.

Postitus Postitas Parabellum »

On ka laia rihmaaasaga varjant.
Viimati muutis Parabellum, L Dets 17, 2011 8:10 pm, muudetud 1 kord kokku.
"Si vis pacem,para bellum."
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Täägi nahk.

Postitus Postitas ivalO »

Läti foorumis tunnistati nahad tõepoolest lätlasteks!
Kasutaja avatar
eestileegion
Huviline
Postitusi: 435
Liitunud: T Mär 11, 2008 1:52 pm
Asukoht: Järvamaa

Re: Täägi nahk.

Postitus Postitas eestileegion »

ivalO kirjutas:Läti foorumis tunnistati nahad tõepoolest lätlasteks!
Kui lisavarvastega mehed ise kinnitavad, siis peab küll vastuse lukku panema. Aitäh!
Muudan pealkirja ka ära, ehk on tulevikus kellegil lihtsam.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Re: Täägi nahk ( Läti toodang )

Postitus Postitas ivalO »

Minu küsimusele, milline nägi välja kogu Läti täägikomplekt, vastati sellise pildiga:
Pilt

:D Olen alati tahtnud ka nii suurt pilti üles panna, nüüd lõpuks õnnestus!
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1633
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Täägi nahk ( Läti toodang )

Postitus Postitas Borja »

Mnjahh - ilus inglise vindi m1907 tüüpi tääk lätakate tääginahaga :)

Too Vabadussõja-aegne 7,71mm inglise vint oli ju Läti armee standardrelv.
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Täägi nahk ( Läti toodang )

Postitus Postitas ppp »

Borja kirjutas:Mnjahh - ilus inglise vindi m1907 tüüpi tääk lätakate tääginahaga :)

Too Vabadussõja-aegne 7,71mm inglise vint oli ju Läti armee standardrelv.
Mina pole küll täägispets, aga kas pole ikkagi tegu M1913 täägiga ja Vabadussõja ajal kasutas seda pigem vene valgete Loodearmee vist, ütleks siis et Kodusõja - aegne inglise vint. :P
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Täägi nahk ( Läti toodang )

Postitus Postitas tonu »

Huvitav, panin oma arisaka selle lätaka kõrvale ja tera tundub olema 1/1 ja muidki sarnasusi ilmneb
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Täägi nahk ( Läti toodang )

Postitus Postitas ppp »

tonu kirjutas:Huvitav, panin oma arisaka selle lätaka kõrvale ja tera tundub olema 1/1 ja muidki sarnasusi ilmneb
Just, just! Pikk kitsas soonega tera, otsast terav, alumine külg teritatud, mustast metallist, lausa terasest - no on sarnased, peaaegu identsed! :shock:
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1633
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Täägi nahk ( Läti toodang )

Postitus Postitas Borja »

ppp kirjutas:Mina pole küll täägispets, aga kas pole ikkagi tegu M1913 täägiga ja Vabadussõja ajal kasutas seda pigem vene valgete Loodearmee vist, ütleks siis et Kodusõja - aegne inglise vint. :P
m1913 ongi USA kopi Briti m1907 täägist. Antud pildil on aga täägi tupe briti, mitte USA algupära - mis annab mulle alust väita, et tegemist võib olla brittide toodetud m1907-ga 8)
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1633
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Täägi nahk ( Läti toodang )

Postitus Postitas Borja »

tonu kirjutas:Huvitav, panin oma arisaka selle lätaka kõrvale ja tera tundub olema 1/1 ja muidki sarnasusi ilmneb
Nende tääkide terad ongi peaaegu üksühele - britt on vaid paar cm pikem 8)
Lähemalt vaata nende tääkide võrdluse kohta siit:

http://www.wehrmacht.pri.ee/foorum/phpB ... =34&t=4822
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1633
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Täägi nahk ( Läti toodang )

Postitus Postitas Borja »

ppp kirjutas:
tonu kirjutas:Huvitav, panin oma arisaka selle lätaka kõrvale ja tera tundub olema 1/1 ja muidki sarnasusi ilmneb
Just, just! Pikk kitsas soonega tera, otsast terav, alumine külg teritatud, mustast metallist, lausa terasest - no on sarnased, peaaegu identsed! :shock:
...lätlaste antud pildi paistavad täägi teralt mingid kirjed - mis meenutavad briti tääkide omi aga mitte kuidagi ei meenuta arisaka omi 8)
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Täägi nahk ( Läti toodang )

Postitus Postitas ppp »

Borja kirjutas:
ppp kirjutas:Mina pole küll täägispets, aga kas pole ikkagi tegu M1913 täägiga ja Vabadussõja ajal kasutas seda pigem vene valgete Loodearmee vist, ütleks siis et Kodusõja - aegne inglise vint. :P
m1913 ongi USA kopi Briti m1907 täägist. Antud pildil on aga täägi tupe briti, mitte USA algupära - mis annab mulle alust väita, et tegemist võib olla brittide toodetud m1907-ga 8)
Jah, mängleva kergusega nagu sageli, väidab ksf! Borja.... Veidi allpool juhib ta tähelapanu täägi teral olevatele märkidele (mida õpetatud mehed kutsuvad ladina tähtedeks ja araabia numbriteks), mis eristavad inglise toodangut jaapani omast.

Kui ajada silmad punni või pilukile, siis võiks neist märkidest lugeda, tegu oleks nagu Winchesteri tehase toodanguga, mis pole ei M1907 ega ka Inglismaa pinnal mitte.

http://www.usmilitaryknives.com/10-05.jpg


Üldse on M1907 nii segane teema, et mina ei julge seda üldse torkida....
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1633
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: Täägi nahk ( Läti toodang )

Postitus Postitas Borja »

ppp kirjutas:Jah, mängleva kergusega nagu sageli, väidab ksf! Borja.... Veidi allpool juhib ta tähelapanu täägi teral olevatele märkidele (mida õpetatud mehed kutsuvad ladina tähtedeks ja araabia numbriteks), mis eristavad inglise toodangut jaapani omast.

Kui ajada silmad punni või pilukile, siis võiks neist märkidest lugeda, tegu oleks nagu Winchesteri tehase toodanguga, mis pole ei M1907 ega ka Inglismaa pinnal mitte

1) 1MS ja vanemate briti tääkide teradele kantud sümboolika meenutabki teinekord rohkem araabia numbreid (vt ka Kulinski kaheköitelise kataloogi I köites eri riikide tootjamärkide osast briti tootjamärkide lehekülge)

2) kui ajad veelgi rohkem silmad punni, siis näed, et W on ilma ringita - s.t Wilkinson, Britistan... Kui oleks W ringiga, siis oleks Winchester, Jänkistan...

Ja kui ma sulle nüüd ausalt ütlen, ksf! ppp, siis ega ma igakord postidele vastates tõesti katalooge keerama ja netisaite traalima ei lähe... Lihtsalt mu isiklik täägikogu + erialane kirjandus ühes varasemalt läbikaevatud erialaste netiavarustega on niivõrd suured, et võin vahest neis tääke puudutavates küsimustes siin ka n-ö "mängleva kergusega" ja puusalt panna... :wink:
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Täägi nahk ( Läti toodang )

Postitus Postitas ppp »

Minul pole kogemusi ega kogu ja Sinuga vaielda või vasikaga võidu joosta... :)
Maailm pole staatiline vaid pidevas muutumises, ka numbrite ja tähtede kogumid leiavad uued kujundused.
Aga näiteks see allpool oleval pildil kujutatu sarnaneks ju selle läti asja teral olevaga või mis?
http://www.old-smithy.info/bayonets/ful ... 0MARKS.jpg
ppp
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: P Nov 29, 2009 3:27 pm

Re: Täägi nahk ( Läti toodang )

Postitus Postitas ppp »

Ja veel, lihtsalt, et puusalt tulistamisega ilmaasjata moona ei raiskaks... Ega need tähed ja numbrid polegi ju kõige olulisemad, kui ma ka natuke puusalt lasen, siis need 2 vertikaalset sälku käepideme paledel on väidetavalt ju just selleks tehtud, et neid tääke teiste, s. o. ka vanemate mudelite torude otsa ei püütaks toppida, vaid alates aastst 1914 (13).
Vasta

Mine “Relvastus/Armament”