Vinged tukid

Kergerelvastus - püstolid, püssid, kuulipildujad, täägid, kaikad ja munad.
Vasta
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8179
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Vinged tukid

Postitus Postitas ivalO »

Uno Andrusson kirjutab oma memuaarides : "Minu onu, dr. Heinrich Multer ,, kes varjas ennast 13. juunist saadik küüditamise eest , oli peitnud oma Mauser parabellumi meie Jahu tänava aeda. Leidsin peidukohast heas korras Mauseri üles , aga kahjuks ilma laskemoonata.
................
Mul oli jälle õnne - sain karbi 9- mm padruneid. Mauseril on padrunikamber tehtud 9- millimeetrisele padrunikestale , aga toru 7,56 millimeetrisele kuulile. Kuna Mauseri toru oli aastate jooksul roostetanud ja vint ära kulunud, siis arvestasin ja lootsin , et 9 - millimeetrine kuul peaks kuidagi 7,56 mm. torust läbi minema.
..................
Kuna ma ei olnud kindel , et Mauser tulistamisel ei lõhke , siis sidusin ettevaatuse mõttes käe ümber froteerätiku ja panin käe Mauseriga praokil oleva ukse vahelt teise tuppa. Sihtisin relva toruga seinaäärset põrandalauda ja kõige suurema kahurimürina ajal tõmbasin triklit. Käis kohutav pauk , kuul läbis väiksema toru ja jättis põrandasse suure augu. Mauser oli töötanud suurepäraselt ja nüüd olin kindel , et juhul , kui satun täbarasse olukorda , siis tulen sealt puhtalt välja."


Vot nii lihtne see oligi.
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

:shock: MIS RAAMAT SEEEEE ON- KUS IMERELVADEST RÄÄGITAKS :shock:
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8179
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Uno Andrusson

Poliitilises Politseis ja Rahvuslikus Vastupanuliikumises
1941 - 1944

Kirjastus GRENADER Tallinn 2006
Sarjast - AJA/LOOD

Maksis Raamatukois 175 - EEK
Vasta

Mine “Relvastus/Armament”