Parim relv mida Eesti üksused Saksa poolel kasutasid

Kergerelvastus - püstolid, püssid, kuulipildujad, täägid, kaikad ja munad.

Parim relv?

MP 38/40
26
14%
Stg44
43
22%
Kar98k
34
18%
MG 34
11
6%
MG 42
75
39%
G 41
0
Pole hääli
G 43
3
2%
 
Hääli kokku: 192

Art
Huviline
Postitusi: 331
Liitunud: E Aug 08, 2005 2:04 pm
Asukoht: Tartu

Parim relv mida Eesti üksused Saksa poolel kasutasid

Postitus Postitas Art »

Tere,

Avan küsitluse Saksa armee põhirelvade kohta, jätan välja volksturmid ja fallschirmjägerid ja muud, sest neid ei kasutatud Eesti pinnal sõdides. Samuti ei lisa ma Vene relvastust ega püstoleid.

Võiksite valida küsimustikust oma lemmikrelva ja iseloomustada nende relvade häid ja halbu külgi ning samuti võite tuua sisse huvitavaid seiku nende relvadega.
:roll:

Kõike head,

Art
Art
Huviline
Postitusi: 331
Liitunud: E Aug 08, 2005 2:04 pm
Asukoht: Tartu

relvad

Postitus Postitas Art »

10 häält, aga mitte ühtegi põhjendust.. :cry:
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

hm hääletasin k98 poolt kuna on üks kena ja igati asjalik relv...nagu veteranidki on öelnud et kui matsu paned siis ikka mees kukub mitte ei plärista tühja nagu mp-iga 8)
.... aga samas vaadelda II maailmasõja lahingute toimumispaiku ja iseärasusi...linnalahingud...sõdimine lühidistantsilt ... eks siis jah teeb oma tööd automaatrelv paremini.

mg vääga hea ja õigelt käsitledes vaenlasele peavalu valmistav pill...

sturmgewehr on minuarust üleshaibitud relv... kuigi kokkupuudet pole mul temaga olnud, olen kuulnud, et relv pidi olema tundlik mustuse ja "tolmu" suhtes...kui kellelgi on kogemusi ja teadmisi mp 44st täpsemalt, siis harige mind :)
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8110
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

sturmgewehr'i kohta väidetakse jah, et isegi liivatera võis kogu masinavärgi toppama panna - oli väga palju igasuguseid väikeseid detaile, kuhu sodi ei tohtinud sattuda :roll:
foorum.rindeleht.ee
Art
Huviline
Postitusi: 331
Liitunud: E Aug 08, 2005 2:04 pm
Asukoht: Tartu

44

Postitus Postitas Art »

Sturmgewehri kasuks räägib jällegi tema täpsus, mida andis võrrelda isegi kar98-ga ja see, et selle relvaga sõdivad üksused ei sõltunud enam nii palju kuulipilduja kattetulest.

Töökindluse kohta olen kuulnud üpris häid sõnu, kuid võib uskuda, et relv oli kindlasti kapriissem, kui seda karabiinid, aga kas ta MP-st tundlikum oli, selles ma veidi kahtleks. Eks tuleb asjameeste käest uurida..
Kasutaja avatar
wolf
Kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: T Okt 11, 2005 10:25 am
Asukoht: tartu

Postitus Postitas wolf »

ak4 ja ak47 on välja arendatud mp43-st. Räägiti, et liivaterad kiiluvad ak4-ja kinni. Ise olen nädal aega metsas ak4-ga tuld ja tina andnud ning see tõõtas korralikult. Mp-43 kohta ei oska täpsemalt õelda
tlpWFG
Kasutaja
Postitusi: 59
Liitunud: E Dets 05, 2005 1:17 pm
Asukoht: Virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Ise valisin MG 42. :wink: See oli ikka väga suure tulejõuga relv. ilma selleta oleks vist tol ajal juhtunud rohkem taganemisi ja kaotusi.
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
Kasutaja avatar
oberst
Huviline
Postitusi: 145
Liitunud: E Okt 17, 2005 6:25 pm
Asukoht: Jõgeva

Postitus Postitas oberst »

mg42- üüratu laskemoona kulu- vea laskemoona hobusega kaasas, kaitselahingus muidugi tõhus pill.olen ise päev otsa KSP-58 -st uhtnud- isegi sellega läheb moona kastide viisi! STG-44/sturmgefer/ omal ajal hüva pill- kiire tuli ja hea täpsus, täpsust võrreldi isegi k98 -ga. -vana metsavenna memuaaridest.
Kasutaja avatar
kapral
Huviline
Postitusi: 227
Liitunud: N Jaan 26, 2006 4:00 pm
Asukoht: Lääne-Virumaa

Postitus Postitas kapral »

ma hääletasin k98 poolt suht hea relv
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

panin kurat G43 punti.
pauk ja puusärk-igati kokkuhoidlik ja kasutegur 99%.
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Arvamus

Postitus Postitas kortik »

Igatahes K98.Aegade jooksul kontrollitud, laitmatult töötav, lihtne,täpne....jne, jne.Ei kirjuta seda teiste memuaaride alusel, vaid kui praktik, kes on testinud paljusid nimekirjas/küsitluses äratoodud relvasid.Samas küsitlus ei ole päris objektiivne.Effektiivsus effektiivsuseks, kuid raske on võrrelda vintpüssi, erinevaid kuulipildujaid, püstolkuulipildujat.....
Võib olla peaks tegema küsitluse liikide järgi:....püssid,.........pildujad, ......kõik see, mis kabuuri pisteti..........???
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
wehrmacht

Postitus Postitas wehrmacht »

mulle lihtsalt meeldib K98.
Kasutaja avatar
BR00M
Huviline
Postitusi: 172
Liitunud: E Juul 03, 2006 6:23 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas BR00M »

MG42, Kui oled just kaitsvas rollis aga muidu jahh.. tärista ja küll nad kukuvad :D
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

???

Postitus Postitas kortik »

Mp 38/40???

Kiire?
Täpne?
Võimas?

Kamraad Goebbels! Kas kirjutad seda sellest, et antud relv sulle lihtsalt visuaalselt meeldib. Praktiliselt kõikide parameetrite jääb alla Soome Konele, Vene PPŠ-le ja teistele (kaal, kuuli algkiirus, laskekiirus, valmistamise hind, jne).Enam-vähem ühed näitajad Inglise Sten-ga. Kuid siingi viimasel plussid võrreldes Mp 38/40.

Kui rääkida täpsusest ja võimsusest, siis selleks on vaieldamatult "Sturmgewehr".
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
20.SS Divisioon
Kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: T Jaan 30, 2007 7:58 pm

Postitus Postitas 20.SS Divisioon »

Mina hääletasin Kar98k poolt, kuna olen sellest ise lasknud ning ikka päris täpne relv - laseb enam-vähem sinna, kuhu sihid. :D
fänn
Vasta

Mine “Relvastus/Armament”