K-98

Kergerelvastus - püstolid, püssid, kuulipildujad, täägid, kaikad ja munad.
Vasta
heits
Huviline
Postitusi: 156
Liitunud: R Jaan 11, 2008 10:29 pm

K-98

Postitus Postitas heits »

Olen näinud kolme erineva kujuga esimest rõngast(täägi kinnitus).Kas erinevused tulevad mingitest aastakäikudest või millest?Hüva nõu kuluks ära.
Neti avarustes sai ka surfatud aga ega targemaks ei saanud.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Varasematel (ei tea mis aastani. vist kuni 42) on too pealmine plekk 2 suure ovaalse auguga. Hilisematel üleni kinnine plekk. Ja hilisematel on pleki külgedel veel 3 pindmist lühikest sälku. On vähemalt nii tundunud.
Siit vist saad täpsemalt infot:http://www.wehrmacht-awards.com/uniform ... 8index.htm
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväe ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased Punaarmees ja Lend-Lease temaatika). Otsin "Tartu" kolpa ja kotkast.
Kasutaja avatar
sigalahe
Huviline
Postitusi: 215
Liitunud: R Mär 07, 2008 7:49 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sigalahe »

Leidnud 44a mudeli jäänused,kus esirõngas kinnine.sälke külgedel pole.
www.ehitaja.page.tl
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Ei tea täpselt millal mingid mallid käiku tulid ja eks kui vanemaid osasi jätkus siis ikke kasutati need ära. Täh. enne 44 aastat vist sälkudega ei toodetud :roll: Muidugi võib sälkudega vast leida ka vanematelt torudelt ja vice versa, et toru uuem ja rõngas vana, kas siis hiljem vahetatud vai juba sõjaajal relvameistri poolt tuunitud või tehases kokkupandud erinevate osadega relvi. Ei jaga nii peenelt seda torundust. See vaid minu arvamus kuidas olen siiamaani seda adunud.
Paluks pakkuda kõike Vabadussõja, EW sõjaväe ja II M.s Punaarmeega seonduvat (eriti eestlased Punaarmees ja Lend-Lease temaatika). Otsin "Tartu" kolpa ja kotkast.
Kasutaja avatar
sigalahe
Huviline
Postitusi: 215
Liitunud: R Mär 07, 2008 7:49 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sigalahe »

see minu leitud seal igal pool 44 a markeering.
www.ehitaja.page.tl
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Re: K-98

Postitus Postitas speedsta »

Kas selline vidin tegi sihtimise mugavamaks? Eesmise sihiku kaitsega tegemist. Talvistes oludes tõenäoliselt mitte, kuna võis lund täis minna.

Pilt
Vasta

Mine “Relvastus/Armament”