k98 õlitaja

Kergerelvastus - püstolid, püssid, kuulipildujad, täägid, kaikad ja munad.
Vasta
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

k98 õlitaja

Postitus Postitas divine »

Tekkis küsimus, kas on võimalik vahet teha õigel ja päälesõjaaegsel õlitajal? Esimesel fotol (laenatud osta.ee-st) näha siis see nn. "vale aja" toode. Edasi parempoolne must plastikust junn tekitabki küsimuse. Ise olin seni kindel, et mõlemad õiged asjad, aga nüüd ei teagi. Raudsega on lihtne, sel markeering "MUNDLOS 1938", mustal pole midagi. Raudne tegumoelt ka kõvasti erinev: sisemine ava kitsam, käib lahti mõlemast otsast jne. Samas on kindel ainult see, et mõlemad on sihtotsatarbelist kasutamist leidnud- sees vägev õlilebra.
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
siss
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: P Aug 21, 2005 12:49 pm

Postitus Postitas siss »

vaatasin enda omad üle ,mul metallist nagu pildilgi, ja bakeliidist üleni ,,mustad,, nagu see parempoolne.
Viimati muutis siss, E Sept 22, 2008 9:35 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

siss kirjutas:mul bakeliididt üleni ,,mustad,,
Ilma markeeringuteta? Äkki keegi, kes teab endal olevat kindlalt nii sõjaaegset ja päälesõjaaegset õlitajat vaatab enda eksemplarid kriitilise pilguga üle ja üritaks siis koos mingeid järeldusi teha? Mul on jama selles, et see metallpulk on koos komplektiga, musta sain aga eraldi, nii et sellel pole ühtki pidepunkti seni.
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Sogaks siis veidi veel :lol: - kaks raudkindlalt "õiget"
Pilt
Pilt
(pildid varastasin 8) )
Esimesel pildil olev välimuselt 1:1 sarnane mu mustaga. Kui keegi nüüd enda omade vaatlemise järel ei ütle, et sel peaksid markeeringud seljas olema, läheb see müüki "genuiinina".
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas speedsta »

Mul on pruunist bakeliidist sõjaaegne õlitaja. See "vale" õlitaja paistab nii läikiv ja sile, sõjaaegne bakeliit oleks nagu mingist saepurust kokku pressitud, igasugu tükke sees näha.
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Re: k98 õlitaja

Postitus Postitas Kriuks »

divine kirjutas:kas on võimalik vahet teha õigel ja päälesõjaaegsel õlitajal?
Sõja eelsel/aegsel näikse alumise korgi küljes tihend olevat. Uuematel seda pole.
nemps
Huviline
Postitusi: 240
Liitunud: E Mai 26, 2008 11:03 pm

Postitus Postitas nemps »

Ma usun küll et must on sõjaaegne, ise kaevasin terve komplekti 41a lahingupaigast ja välja nägi täpselt samasugune.

Pilt

Pilt

sihuke tulemasin tuli ka samast august, ei tea kas ka saksa kraam ?

Pilt
Vasta

Mine “Relvastus/Armament”