kabuur

Kergerelvastus - püstolid, püssid, kuulipildujad, täägid, kaikad ja munad.
Vasta
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

kabuur

Postitus Postitas kass »

millele see kuulub? öeldi et Walther PP-le(või midaiganes) :?:
templeid sellel ei ole. Terve euroopa tegi patendialusel minuteade neid püstoleid. Kas keegi on näinud või teab kelle toodang see võib olla? Isiklikult kahtlen kas sakslaste tehtud, küll aga nende kasutuses olnud.
Ja veel pole ma näinud sellist "üleõla" rihmaga (ära lõigatud), mitte vööl kandmiseks.
http://www.album.ee/?o=316926075
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

võibolla kasutasid Lwaffe kotkad selliseid.?
neil olevat olnud pp ja cz27.
kas müügiks?
Üksik Hunt

Postitus Postitas Üksik Hunt »

Kass, võta makarov ja kohe märkad, kui ilusti see sinna sisse sobib :D
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

see makaron ju waltu järgi tehtu,venedel muutus viskerelvaks vist tänu kal. muutmisele.
või mis?
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

Makarov ja Walther

Postitus Postitas kortik »

Tere.Täiendaks natuke spetsialiste.Jah, Makarov on tehtud, nagu teate W.järgi.Kuid mis puudutab relvade maakeeles väljendudes relvade gabariite, siis W. on ikka oluliselt saledama figuuriga.Ja sellises kabuuris jääks logisema, eriti, kui Makari kabuur on näinud näguripäevi ja on ajapikku välja veninud.Aga nagu Üksik Hunt kirjutas, Makar istuks selles ideaalselt.Maitse üle muidugi ei vaielda aga mina olen nii ühe, kui ka teise relva omanik ja jutt sellest, et Makarov on viskerelv või muu tööriist, on natuke üksluine ja leierdatud.Selle jaoks kes on lasknud, kes oskab, pole Makarovil viga midagi.Ja ka vastupidi, kes ei oska, võid võtta ükskõik mis kuulsa-kalli relva, selle üle kullata, liimida paar briljanti külge, tulemus sama=OOO.Ja pole ka 9-mm kaliiber relva rikkunud.Mõlemad relvad piisavalt head ,kindlad ja alt ei vea.
Mis aga puudutab kamraad Kassi kabuuri, siis jään sellise arvamuse juurde, et kui pole tegemist NL (Venega),kuigi ise arvan, et seda see on, siis võib olla tegu mingi end.sotsmaa leiutisega.Katsun mõne teadja inimese üle kuulata ja loodan, et nad rahuldavad minu uudishimu.Ma ei mäleta, kas ma kunagi kirjutasin,et on samasuguse pika, üleõla rihmaga on tehtud nii nagaani, kui ka TT kabuure.Viskad üle õla, portupeerihma tõmbad peale ja väga mugav.Ise nuputan, et selline üleõla variant oleks väga mugav näituseks ratsaväelastele.Vene mõõgarihmad käisid samuti üle õla, need polnud portupee, või vöörihma küljes????
Viimati muutis kortik, R Jaan 27, 2006 7:34 pm, muudetud 1 kord kokku.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

vise

Postitus Postitas brunner »

krrt vöttis häbi pärast :oops:
see viskevärk peaks olema sellepärast,et venedel olid relvapariid väga erineva kvaliteediga.kunagi ammu nõuka ajal sai katsetada.....aga see jutt siia ei sobi. vabandust.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

müügiks see ei ole.
Mis makarovisse puutub siis eks ta jah sobi sinna aga
see saadud ühe vanema härra maakodust Tartu kandist ja sellel konkreetsel kabuuril pole Mak. pistmist.
(millal üldse venelaste poolt makarov, või vähemalt selle kabuur maha tehti?)
Ja pealegi kasutasid venelased vaskneete mitte metalseid või alum. (võib-olla oli ka erandeid :roll: )
Üksik Hunt

Postitus Postitas Üksik Hunt »

Mulle Kass väljastati täpselt samasugune kabuur needitud metallneetidega ja koos makaroviga aastal 1989, muidugi ma ei mäleta mis aastast oli makarov, sest vahetasin selle ruttu CZ 75 compakt´i vastu välja, kuid kabuuri jäänused vedelevad siiani kontoris.
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

kabuur

Postitus Postitas kortik »

tere.mis puudutab vask, või metallneete, siis pole küll tegemist erilise erandiga.minu kabuur, mis on minu käes alates 80-st on metallneetidega,vaatasin üle korrapidaja oma-ka metallneetidega.relvaruumi ei pole täna asja, aga kui see avatakse, saab huvipärast vaadata.ja seal ei saa olla juttu ühest partiist, sest kabuurid on tulnud eri kanaleid pidi.küll tsentraliseeritud korras,turult või otse kellegi käest.
Samas kõnelesin eile õhtul ühe vana sõjaväepensinäriga, kes alustas teenistust 1950-te alguses, Egiptuses, Kuubal jm.See suht mõistlik vana küll ei teadnud, et NL kroonus selliseid kabuure oleks olnud....
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Vasta

Mine “Relvastus/Armament”