Padrunikasti suurus

Kergerelvastus - püstolid, püssid, kuulipildujad, täägid, kaikad ja munad.
Vasta
Petz
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: E Nov 13, 2006 6:06 pm

Padrunikasti suurus

Postitus Postitas Petz »

kas keegi oskaks öelda, mitu MG 42 magasini mahtus ühte kasti ? Mu vana ütles enne surma, et tal oli Auvere lahingus ainult 2 kasti (kuulipilduja) padruneid. Ei tahaks uskuda, et ta mõtles kahte magasini - see oleks ikka liiga vähe. Kas olid olemas mingid standardsed kastid magasinide jaoks ?
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8180
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Mg käib ikka lintidega. Kilukarpe , ehk trummelmagasine (sisse käis 50-ne lint) kasutati ikka positsiooni vahetusel , et mitte tühja toruga ringi kablutada.
Lindikasti läks 250 matsu. Seega polnud tulekiiruse 1200 juures neist kahest kastist küll suurt abi.
Meil siin MG-3 mehi küll , eks valgustavad.
Petz
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: E Nov 13, 2006 6:06 pm

Postitus Postitas Petz »

Ma mõtlesin, et nende 250-liste lindikastide jaoks oli veel mingid suuremad kastid ?
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

need trumlid sai paigutada veel ka kahestesse raamidesse. Nii et, kui ta isegi neid raame mõtles siis oli neid padruneid kahe raami kohta ikkagi ainult 200 tükki. ma usun küll, et ta ikkagineid 250-seid kaste mõtles. Lahingu jaoks neid nagu vähe jah, kitsi olles jagub vast pooleks tunniks.
Aga mina olen Moskvas käinud!
Petz
Kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: E Nov 13, 2006 6:06 pm

Postitus Postitas Petz »

20 minutiks olevat jätkunud - aga siis tuli venelane juba niikuinii läbi
Kasutaja avatar
wolf
Kasutaja
Postitusi: 51
Liitunud: T Okt 11, 2005 10:25 am
Asukoht: tartu

Postitus Postitas wolf »

Ei tahaks küll tähenorija olla :oops: , a 1200 on mg3-e tehniline laskekiirus.
Mg42 tehniline laskekiirus on 1500 laksu minutis :D

Kui mõttekäiku arendada võib mg "magasiniks" olla ka üks lindijupp ehk 50 patti :idea: :lol:
Nagu öeldi juba, et 50-nesed trummelmagasinid käisid kahesesse kanderaami sisse.
250-nesed on tehtud nii, et ühte kätte saab mugavalt võtta 2 kasti ja siis lahingusse söösta...
Kui lindikasti kandesang üles tõsta siis see jääb kasti pikkiteljest ühele poole. Sangad kokku ja läks jooksuks :D
karla
Kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: E Aug 21, 2006 7:01 pm

Postitus Postitas karla »

kindlasti olid olemas ka puukastid kust m98 mehad endale moona said....arvan et eesti mees ei ootand kuna saksad neile lindis või trummlis mg tarbeks moona tarivad kusagilt tehasest...eks nendest kastidest kus lahtist moona ikka rohkem ,laeti ka lindid ja trummlid täis....selleks pidi mahti ikka jääma,muidu poleks raudasid jätkunud
karla
Kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: E Aug 21, 2006 7:01 pm

Postitus Postitas karla »

palun mitte tähenärijaks muutuda...raudade sulamisi oli küllaga...ja oli kohti kus ei olnud enam meestele midagi ette tuua...
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Ehh ei tia kust see nummer mul nüüd pähe praega kargas aga kas lindikasti mitte 300 ei läinud? pole ise küll mõõtnud. Ja mis sinna tehn. laskekiirusse puutub siis mängib seal palju rolli pilli yldine korrasolek-kui väsinud vedru on, kui puhas ja tont teab eks medagi veel lisandub.
napoleon
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: R Jaan 27, 2006 6:24 pm
Asukoht: Vasta küla
Kontakt:

Postitus Postitas napoleon »

Absoluutselt kindlasti läks kasti 250 tk. KUi suudad sinna kasti kolmsada koos lindiga suruda saad medali. Tingimus muidugi, et kaas ka sulgub ja põhi alt ei rebene. :twisted:
Aga mina olen Moskvas käinud!
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8180
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

No egas lindid tehasest tulnud! Sellejaoks olid ju ikke massinad ja muidugi eelmainitud kastist aga võtsid ja massinasse puistasid. Ontlikul relvuril oli punkris laua külge kruvitud hakklihamasina moodu lindilaadija ja metsakohinat rüübates anti ühe käega vänta. Eesliinil hakanud keegi padruneid linti toppima. Seal polnud ei 1500 kastidest ega väiksematest suurt kasu. Enne oli 100 kuuli peas ,kui jõudsid käsitsi 50-se jupi täis nokitseda.
Kasutaja avatar
brunner
Veteran
Postitusi: 2018
Liitunud: N Jaan 26, 2006 1:09 pm
Asukoht: NIFLHEIM Metsapoolel

Postitus Postitas brunner »

kas niimoodi vigurdades ei lähe ka 300 sisse?
Pilt

pilt vöetu veermaht kistenist-sääl jutlevad kah 300st ja 250st.
kahju ,et pöle padurisi!
Meine Ehre heisst Treue http://sojavaramuuseum.ee/
Vasta

Mine “Relvastus/Armament”