Binokkel

Sõduri individuaalne varustus - alates sidemepakikesest ja lõpetades seljakotiga ...
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

Tänud uscha, minu oma ei ole kumbagi moodi. Mul on ta palju suurem. Nüüd oli piltide pealt paremini näha alumist osa(mitte seda kust sisse vaatad) See on minu omal palju pikem. Mis ma ikka seletan, kui aega saan viskan pildid siia ülesse.
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

Muuseas nüüd, kus uscha nii Vene, kui Saksa oma kõrvuti pani saab kohe aru kumb on kumb. Peamine erinevus minuarvates seisneb selles, et Vene oma vasest.
Muuseas uscha, on neil vaadates mingit vahet ka. Kumb on võimsam, selgem jne...... :?:
Kas venelased õppisid ka midagi ja tegid parema kui sakslastel oli, või kukkus välja halvem :?: :?: :?:
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

kõige suurem vahe on minu arvates see, et vene oma vähemalt 2x raskem kui saksa oma :shock:
arvestades seda, et venelased selle maha kopeerisid siis võiks eeldada, et nad kasvõi natuke täiustasid seda või miskit - aga ei - tegid hoopis halvema variandi (minu arvates vähemalt)
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
hugo1
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: P Sept 25, 2005 9:00 pm

Postitus Postitas hugo1 »

Asi selles äkki, et vasest, või teine võimalus, et nad ei saanud optikaga hakkama. Saksa optika oli ju I maailmasõjast saati ülemaailma kuulus oma headuses. Raskusest, siis käis jutt
Üksik Hunt

Postitus Postitas Üksik Hunt »

Neid binokkleid on liikvel igasuguseid, müüsin ise mingi kuu tagasi binokkli, mis oli valmistatud Carl Zeissi tehases Peterburis 1916, nii et juba siis tegid venelased sakslastele alltöövõttu, sellest ka nende binokklite suur sarnasus.
Üksik Hunt

Postitus Postitas Üksik Hunt »

eelmises postituses mainitud binokli pildid:

http://www.pilt.ee/view/609786/
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8175
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

http://www.pilt.ee/view/624668/
siin ka paar sakslast
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Uscha kirjutas:
...2. maailmasõja aegsed saksa sõjaväe binoklid ei olnud vasest/pronksist!
Järgnevalt viidatud leheküljel on siiski eksponeeritud "vaskne" sakslane... :roll: http://www.mp44.nl/equipment.htm#pio
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Uscha kirjutas:
- 2. maailmasõja aegsed saksa sõjaväe binokklid ei olnud vasest/pronksist!
ja
lühidalt - kui peal ei ole sõna "dienstglas" siis tõenäoliselt pole tegu 2. maailmasõja aegse saksa sõjaväele toodetud binokkliga!
Müügilehele on tekkinud binokkel, millel väidetavalt markeering "Dienstglas 6x30": http://www.wehrmacht.pri.ee/myygiks/var ... v_698.html
Ja nagu meie vanad silmad näevad on tegemist siiski "vaskse" tootege :roll:.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

mnjah - mina sain binokkli pildid, kirjelduse ja hinna ning panin üles - ausalt öeldes ei näe ma seal pildil isegi kohta, kus oleks näha et mingid kirjad on ülevärvitud :roll:
aga ju seal tegelikkuses paremini näha kui pildilt!

aga mina eriti sellist ei ostaks :wink:
foorum.rindeleht.ee
Üksik Hunt

Postitus Postitas Üksik Hunt »

Pakuti mulle täna just saksas vasest binokkleid millel kiri dienstglas 6*30 NVA, järelikult olid sellised vasest binokklid ka peale sõda idasaksas varustuses. Ma arvan, et meil Eestis pole ühtki inimest kes oleks näinud kõiki erinevaid binokkleid. Samas arvan sellest binoklist millest eelnevalt juttu, et seal pole seda kirja olnudki.

Tervitusi Reichi südamest
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5349
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Samas arvan sellest binoklist millest eelnevalt juttu, et seal pole seda kirja olnudki.
Seda kaldun minagi arvama :wink:.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8115
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Postitus Postitas uscha »

panin selle igaks juhuks "koopia" alla kuna ei ole täpselt teada, mis "elukas" see selline on :wink:
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
kortik
Veteran
Postitusi: 4146
Liitunud: K Nov 23, 2005 1:03 pm
Asukoht: Muistne Läänemaa

binokkel

Postitus Postitas kortik »

NL valmistas binokleid juba enne II Maailmasõda Saksa patendi alusel oma tehastes.Ühesõnaga, algul valmistas loaga, hiljem mitte. Ja polegi mingi ime, et asjad vägagi sarnased on. Peale selle NL mitte ainult valmistas, vaid ka ostis Saksamaalt päris palju optikat.
ajalugu, ajalugu ja ajalugu...
Üksik Hunt

Postitus Postitas Üksik Hunt »

Kunagi keegi kamraadudest eravestluses mainis, et ei olnud sakslastel keskelt regureeritavaid binokkleid, leidsin ühe Zeissi reklaami, mis ilmunud ajakirjas Die Wehrmacht 16. september 1942 ja see tõestab vastupidist.

Pilt
Vasta

Mine “Varustus/Equipment”