Organisatsiooni RVL laul!?!

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Organisatsiooni RVL laul!?!

Postitus Postitas gruppen »

Kaugel külast keset metsa
Seisab metsameeste salk
Kalli kodu pinda ei saa jätta!
Puude vilus puhkepaik

Tihedaima metsa sisse
Ehitatud okstest onn
Sambla süli voodiks meile
Küllalt soe ja pehme

Taamalt kostab kisa-kära
Ivan end jälle lohutab
Tappa teisi nende komme
Süütuid külast vangista

Veri ihkab vere hinda
Selle juurde kindlaks jään
Kommudel siis pole pinda
Tibla varsti koju läeb

Siis on metsameeste elu
Ivanile küttida
Igast põõsast saavad säru
Nagu kapsad kukuvad

Üles poodaks iga Stalin
...
siit peaks edasi tulema veel kaks salmi... kahjuks ei suuda desifreerida ~1947. a. hariliku pliiatsiga kirjutatud kahte viimast salmi :(
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Mis huvitav allikas sul on?
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

allikaks ikka truu ERA PA ja fond 130SM. aga ausalt öeldes ei tahaks toimiku numbrit öelda sest kuigi ma tahaksin eeldada, et kõik siin foorumil viibijad on ausad inimesed on tõsiasi, et kõik ei kahjuks ei ole :( ning kuna nii mõnedki SUURE AJALOOLISE väärtusega asjad on toimikute vahelt "ära jalutanud" siis palun mõistvat suhtumist! kui mõnel tõsisel asjast huvitatul on soov toimiku numbrit teada saada või soovib, et ma saadaks maha pildistatud lehekülje sellest laulust siis palun, pommitage mind ps.-i kaudu!
Kasutaja avatar
divine
Veteran
Postitusi: 2819
Liitunud: K Juul 04, 2007 10:11 pm
Asukoht: Urwald

Postitus Postitas divine »

Ega ma toimikunummert tahagi teada. Mõtlesin lihtsalt, et äkki sulle sattus pihku mõni märkmik või muu autentne papier.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

oligi ühe preili kaustik mis esimese poole ulatuses sisaldas BBC uudiseid maailmas toimuva kohta (olid üles kirjutatud ilmselt metsavendadele ettelugemiseks) ning viimasel lehel oli siis eelpool toodud laul. Nii et autentne papier :D
Kasutaja avatar
nigga
Huviline
Postitusi: 163
Liitunud: R Juun 29, 2007 2:31 pm

Postitus Postitas nigga »

Kust sa võtad et R.V.L. laul? Ja kui numbrit ei saa avaldada ütle vähemalt, kelle toimik?
Õige küll, et toimikute vahelt asjad kaovad. Näiteks Hirmsa Antsu pilt on läinud.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

ma leidsin selle inimese toimikust kellel on seos RVL-iga täiesti selgelt olemas, nimelt ta varjas end ühel perioodil koos RVL-i liikmetega ning toimetas neile uudiseid ümbritsevast ja läänemaailmast. Eestis on metsavendadest palju vähemagi põhjal oletatud jumal teab mida. seetõttu minu arvates võiks laulu pidada RVL-i liikmete lauluks. või on kellegil võimalus kinnitada, et eelpool nimetatud laulu laulsid juba eesti panzergrenadierid?

kui sa soovid siis ma võin sulle saata nii pildid laulust kui ka viite toimikule, kuid selle jaoks võiksid sa mulle saata ps-i, et ma teaks kes sa selline oled, mis su mailikas on ning miks sind RVL huvitab.
nagu sa isegi kirjutasid, et Hirmsa Antsu pilt on ära virutatud toimiku vahelt... usu mind see pilt ei olegi eriti midagi väärt kui arvestada näiteks ära virutatud RVL-i liikmete täidetud ankeete... sellepärast ma ei taha avalikult siin nime ega toimiku numbrit välja öelda.
Kasutaja avatar
Zzirk
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: P Juul 23, 2006 9:03 pm
Asukoht: Liefland
Kontakt:

Postitus Postitas Zzirk »

Kust sa võtad et R.V.L. laul? Ja kui numbrit ei saa avaldada ütle vähemalt, kelle toimik?
Õige küll, et toimikute vahelt asjad kaovad. Näiteks Hirmsa Antsu pilt on läinud.
Mida? :evil: Kindlasti mõni "ajaloohuviline" sai nüüd õnnelikuks...
Endal õnnestus ilusti "värviline" koopia antud pildist teha.
Kurvad uudised igal juhul.
Kas peaks arhiivides igale külalisele pinginaabri panema, et seda vältida või mis?
Huvitavad Aegna Merekindluse ajateenistuse fotod 1930-1935.
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Sorry gruppenführer. Teema väliselt korraks küsik Zzirgilt kust too skandinaavialik uus lipuidee? Kes selle välja mõtles ja miks sellist vaja on? Vahepeal oli nagu kampaaniabänner üleval.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

Tegelikult oleks pinginaaber suhteliselt hea mõte.. a nende palkamine läheks väga kalliks.
Madaras on näiteks kaamerad üleval. Parteiarhiivis aga jälgitakse väga täpselt, et uurija ennast toimiku regamislehele kirja paneb ning samuti hoitakse võimaluse piires silma eriti teravalt peal ka senitundmatutel külalistel.
tegelikult saaks sõrmi väänates pärast ju teada kes virutaja oli sellisel juhul. samas keegi ei jõua üle kontrollida toimikuid mis tagasi antakse, et kas kõik mis peab on seal vahel..
ning ajani mil tuleb järgmine külaline kes võib puudumise avastada võib kuluda 13 aastat - see on toodud minu enda näite varal. tõsi, sealt toimikust polnud küll midagi puudu.
Kasutaja avatar
Zzirk
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: P Juul 23, 2006 9:03 pm
Asukoht: Liefland
Kontakt:

Postitus Postitas Zzirk »

Kassile...

Ideed on varemgi esitatud. Juba EW ajal, mil lippu valiti. Vaata siia: http://www.allstates-flag.com/fotw/images/e/ee_scx.jpg http://riigi.arhiiv.ee/naitus/lipp_all/index.htm

Tahtsin vaid inimesi mõtlema panna, et ehk oleks võinudki (võib) meil olla riigilipp ristilipp. Endale imponeerib eesti lahterdamine Skandinaavia riikide sekka. Ükskõik, kui ebaadekvaatne see ka poleks. me ju pole balti rahvas. Eesti keel pole balti murre jne.

Nii, et ainus soov oli inimesi veidi sellel teemal mõtlema panna, tähelepanu põõrata. Mis kampaaniat mul siin maal elades ikka teha on :lol:

Sorry, et mitte teemasse aga...vastasin.
Huvitavad Aegna Merekindluse ajateenistuse fotod 1930-1935.
Kasutaja avatar
nigga
Huviline
Postitusi: 163
Liitunud: R Juun 29, 2007 2:31 pm

Postitus Postitas nigga »

Kui trikoloor on juba nii kaua kasutusel olnud, ei tuleks seda küll enam muuta. Piisab, kui nimetada, et selle all võitlesime me Esimeses ja Teises Vabadussõjas ning Sissisõjas.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

ok, läheb juba täiskäigul teemast välja aga siiski ei saa ilma küsimata.
mida sa nigga nimetad sissisõjaks? sissist saan veel aru, et metsavend lühemalt tänapäevases žargoonis .... aga sõda???? :shock:
Kasutaja avatar
nigga
Huviline
Postitusi: 163
Liitunud: R Juun 29, 2007 2:31 pm

Postitus Postitas nigga »

Sissisõjaks nimetan Alfred Käärmanni järgi sõda, mida metsavennad pidasid Nõukogude okupatsiooni vastu 1944-1957: Eesti-Nõukogude sissisõda.
Kasutaja avatar
Frundsberg
Huviline
Postitusi: 754
Liitunud: P Juul 23, 2006 6:40 pm

Postitus Postitas Frundsberg »

Pigem tegemist siiski koolitüdruku enda luulekatsetuste kui mingi laiemalt levinud lauluga. Konarlikud riimid teevad sellise teose ettekandmise suhteliselt raskeks.
Palun alati pakkuda NSDAP varase perioodi parteimärke.
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”