Alfred Käärmann - kas elab veel?

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Kasutaja avatar
speedsta
Veteran
Postitusi: 1489
Liitunud: N Mär 23, 2006 5:37 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas speedsta »

Nagu ma aru saan siis tegemist oli siis Saikapalu lahinguga? Vastseliina kandis kohalikud KL mehed on viimasel ajal tegelenud aktiivselt vanade metsavennapunkri kohtade otsimisega (mitte musta arheoloogia eesmärgil). Antud punker (koht) on nüüd taasavastatu, vahepeal läks selle asukoht nö. kaotsi, kuna metsaraie oli maastikut muutnund.
Kasutaja avatar
Wolfenstein
Huviline
Postitusi: 132
Liitunud: N Veebr 08, 2007 9:41 pm
Asukoht: Võru

Postitus Postitas Wolfenstein »

Homme on Alfred Käärmannil 85. aasta juubel :wink:
Rynno
Kasutaja
Postitusi: 72
Liitunud: K Jaan 21, 2009 9:14 pm
Asukoht: Pärnu

Alfred Käärmann

Postitus Postitas Rynno »

Juhtusin täna vaatama Google Videos alt Filmi Läti metsavendadest. http://video.google.com/videosearch?q=F ... mb=0&aq=f# ja seal rääkis ka Alfred Käärmann, koos oma Läti kamraadidega, kellega ta ka koos oli ennast varjanud. Üks mees rääkis isegi, et ta oli Alfredi käe ühte aeda matnud.
Rynno
Kasutaja
Postitusi: 72
Liitunud: K Jaan 21, 2009 9:14 pm
Asukoht: Pärnu

Otsin infot

Postitus Postitas Rynno »

Oskab keegi öelda kas sellised inimesed nagu Karl Pihhen ja Nelli Altmäe elavad veel?
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

Aga proovi helistada ja vaata kas on sama inimene :wink:
http://www.telemedia.ee/telemedia.php?l ... 4e&region=
Või siis helista Aiaots Hillarile ja küsi number üle.

Mis Pihhen'isse puutub, siis usun ma, et see mees on küll juba ammu surnud. Aga kindel küll ei ole, ise pole teda taga otsinud ja kuulda pole ka olnud, et keegi peale Pinni(oli ikka Pinni raamatus? asjad on juba segamini peas) temaga asjatanud oleks.
Mis puutub nüüd Käntumetsa lahingu jälgedes kõmpimist siis- kiirusta. Kui soojaks pöörab siis läheb sul seal metsas madistamise tahe väga kiirelt üle. Punkri juures, tõsi küll on kuivem kui kaugemal. Kui sa nüüd neid haudu taga ajad siis, millegipärast on mul selline loll veendumus, et kunagi kui ma sealt ühte head asja 8) otsisin (aga ei leidnud sest Pärnu poolt mehed olid selle juba välja sikutanud ja teisaldanud) siis ma nagu nägin ristiga mändi mida ma pidasin piirimärgiks vms. Võib olla oli see, võib-olla aga oli too haua-mänd hoopis. Umbkaudselt seda kohta tean kui omad "missiooni kaardid ja aerokad" välja otsin. Aga siis ja peale seda on seal metsa ka omajagu tehtud :?
Rynno
Kasutaja
Postitusi: 72
Liitunud: K Jaan 21, 2009 9:14 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Rynno »

Gruppen kirjutas:
Mis puutub nüüd Käntumetsa lahingu jälgedes kõmpimist siis- kiirusta. Kui soojaks pöörab siis läheb sul seal metsas madistamise tahe väga kiirelt üle. Punkri juures, tõsi küll on kuivem kui kaugemal. Kui sa nüüd neid haudu taga ajad siis, millegipärast on mul selline loll veendumus, et kunagi kui ma sealt ühte head asja otsisin (aga ei leidnud sest Pärnu poolt mehed olid selle juba välja sikutanud ja teisaldanud) siis ma nagu nägin ristiga mändi mida ma pidasin piirimärgiks vms. Võib olla oli see, võib-olla aga oli too haua-mänd hoopis. Umbkaudselt seda kohta tean kui omad "missiooni kaardid ja aerokad" välja otsin. Aga siis ja peale seda on seal metsa ka omajagu tehtud

Käntu lahing hakkas mind tõesti huvitama, lugesin selle kohta nii Voldemar Pinni, Aino Lepa raamatust ja Vigala vallalehe artiklist. Mind huvitab eriti see hauakoht, sest sinna maetud ka üks minu kandist pärit mees, RVL liige Mihkel Soosalu.
Lähiajal plaanis minna vaatama seda Tõnne talu, mille venelased vihaga maha põletasid. Kuna endal sõidumassinat pole, siis pean selle 20 kilomeetrit jalkuga väntama. :) Punkrikohta ei tea ise lolli peaga otsima minna, sest see Käntu metsamassiiv on üsna suur.
Äkki saad need kaardid üles kuskile panna ja enamvähem need kohad ära märkida, kus punker oli ja kus sinu arvates see hauamänd on.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

Käntu punkri leidmisel abiks maaamet-i kaardiserver ja selline tore lahendus nagu pärandkultuuri rakendus vms. (kahjuks ei kata tervet kodumaad). Seal see punker ka märgitud.
Männi värki ma vaata ka kohe.
Edit: vaatasin ja umbkaudne territoorium on ~120 hektari kus ma seda mändi nägin või ka kaugemal. Kuna mina otsisin silmad krõllis peas kuuske siis ma seda täpselt ei fikseerinud kus see mänd oli. Ei pidanud ütleme ausalt ka oluliseks sellel ajal. Hauast polnud keegi veel rääkinud ja see lätimetsa punkri Huntaugu punkriks nimetamine ajas kah naerma. Huntaugu peab ikka Huntaugu talu heina/karjamaal olema ja seda Uhja küla ligiduses. Seepärast pidasin seda tervelt mingiks fantaasiaks või liialduseks :roll:
Rynno
Kasutaja
Postitusi: 72
Liitunud: K Jaan 21, 2009 9:14 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Rynno »

Mulle meeldivad need maa-ameti kaardid väga(Eriti vene ja eestiaegsed topod), aga ma loll ei tulnud selle peale, et pärandkultuurist üle kaeda.
:)
Kas see ristimänd ei ole sama, mis jääb Teenuse ja Vana-Vigala teeäärsesse metsatukka?
kui ma 4 aastat tagasi soometsades mütates suurt kaske otsisin, mis kasvas(b) Mihkel Havi jt. punkrikoha juures. Üks naine, kes oli punkrisse noorena toitu viinud, ütles, et see kask võib veel alles olla ja võib heaks orientiiriks osutada. Palju sai seal tühja tuult taga aetud, kuni läksin ühe mehe juurde, kes oli metsameeste üleskaevamise juures olnud. Ta joonistas mulle detailse kaardi, mille abiga polnud punkri otsimine enam raske. Selgus, et otsitud kask oli küll konkreetselt alles, aga hulga lühem, kui ta kunagi oma hiilgeaegadel oli olnud. :)
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

Ma vaatasin ka sealt pärandkultuurist seda ristimändi aga mina küll ei tea miks sellel selline nimi on või miks ta eriline on. Metsavennad ju suundusid nagu just teiselepoole. Samas tundub üldse, et pärandkultuuri objektiks pannakse väga imelikke asju, pinnavorme, veskeid millest pole isegi kõrgemat kohta alles või surnuaedasid mis nimetatakse täiesti võrra talu lehistetukaks. Kohapeal, tundub, ei ole küll keegi eriti vaeva näinud erinevate inimeste küsitlemisega. Nii, et miks see ristimänd on- ausalt, ei tea. Ju ma üritan sellele männile see nädalalõpp pilgu peale visata.

Mina sumpasin ringi punkrist läänepool, 1,5 kilomeetri (ilmselt rohkemgi) kaugusel.
Rynno
Kasutaja
Postitusi: 72
Liitunud: K Jaan 21, 2009 9:14 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Rynno »

Njh, ma ise ka arvan, et see ristimänd seal tee ääres on ebausutav, sest see oleks olnud üsna riskantne koht, kuhu matta.
Järelikult jääb see mänd siis samasse katastrisse(Märjamaa metskonda), kuhu punker, kui ta oli 1,5-2kilomeetri kaugusel?
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

Kataster? Märjamaa metskond? Selliste keeruliste ja kohalike poolt mittekasutatavate mõistete peale ei oska ma midagi kosta.
Ikka jah Lätimetsas.
Rynno
Kasutaja
Postitusi: 72
Liitunud: K Jaan 21, 2009 9:14 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Rynno »

Vabandust kui ennast keeruliselt väljendasin. Ma vaatasin maa-ameti aadressiandmete rakenduse alt seda metsamassiivi osa, kus punker asus.
Seal oli kirjas, et see osa(Läti mets) kuulub Märjamaa metskonna alla, aga mis seal ikka.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Postitus Postitas gruppen »

Ei olnud seal ju keerulist midagi, mis sa vabandad :wink:
Lihtsalt seal see orienteerumine ei käi ametlike metsandusterminite järgi (kohalikel vähemalt). Ma katsun sulle lähima paari päeva jooksul ära märkida aerofotol kus ma seal umbes ringi kondasin ja panen siis privasse sulle! Koos mõne soovitusega mis seal lätimetsas kaasas peab olema.
Rynno
Kasutaja
Postitusi: 72
Liitunud: K Jaan 21, 2009 9:14 pm
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Rynno »

Viisakas inimene ikka vabandab.
Oleks hea küll kui sa kaardil need kohad ära näitad, siis vähemalt kindlam ja huvitavam seal ringi uudistada.
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”