Pususoo punker

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: Pususoo punker

Postitus Postitas labidamees »

Magamisasemete arvu järgi võiks eeldada,et punkris elasid kaks meest,kuid piltidel on erinevaid nägusid rohkem näha.Samas hea,et nimed teada on.Teeb võibolla võimalikuks ''Kaitse kodu'' stoorile kinnitust leida.Ei suuda kuidagi uskuda,et vindi moon peale sõda defka oli ja seepärast 16 kaliibrisega ulukeid kärtsutati nii,et isegi vallamajas aknaklaasid värisesid.
Tegelikult ärge pange tähele,mul on praegu eitamise periood.Peenemas keeles kutsutakse allikakriitiliseks suhtumiseks.
Aga jah,eks igal pool võis olla isemoodi see metsavenna värk.Mõnel pool tehti vast ka krutskeid,puhuti pilli,tantsiti hommikuni ning flirditi kikilipsustatult fotokaameraga.
viiking
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: L Aug 09, 2008 12:14 am

Re: Pususoo punker

Postitus Postitas viiking »

...ma lisaks ei saa silmi neilt kenadelt ja kogukatelt sulelistelt, krt hää smoorungi saaks! Aastaid tagasi üks säherdune nö. hull kukk metsas olles ümberringi tiirutas ja tahtis kallale tulla, tegi meile ühe kena tantsuvideo aga lasime tal olla ja oma tempe edasi teha. Pärast teadjamad jahilised ütlesid et krt oleks pidanud ikka kotti toppima. Aga noh, vanaisa kah omal ajal rabas säherduse vabaks lasi, sõbra soovitusel et noh ikkagi kena ja suur lind.
Igatahes järgmisel korral vist küll patta läheb :roll:
Ja veelkord, ikka seesama krdi piirkond kus omal ajal 1980ndatel vana oma vanaga mind kaasa lohistas krdi jõhvikatele ja pohladele, krt küll siis tundus tüütu see teema ja neid põdrakärblasi söötmas käia :mrgreen:
Takkajärgi siis on aimata eks mida muude mammude sekka üritati leida...ikka jälgi metsavendlusest. Saueaugul mingi kollektsionäärgi pesitses, pidevalt kohvi joomas sai käidud, pärast vanaisal jälle täiendust postkaartide ja müntide näol, mida ma küll ei seosta metsavendadega rabast aga eks üks huvi viib teiseni jne., seda me ju teame siin kõik 8)
Sinnakanti peaks minema mälu nö. värskendama :shock:
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Pususoo punker

Postitus Postitas Raudrist »

viiking kirjutas:...ma lisaks ei saa silmi neilt kenadelt ja kogukatelt sulelistelt, krt hää smoorungi saaks! Aastaid tagasi üks säherdune nö. hull kukk metsas olles ümberringi tiirutas ja tahtis kallale tulla, tegi meile ühe kena tantsuvideo aga lasime tal olla ja oma tempe edasi teha. Pärast teadjamad jahilised ütlesid et krt oleks pidanud ikka kotti toppima. Aga noh, vanaisa kah omal ajal rabas säherduse vabaks lasi, sõbra soovitusel et noh ikkagi kena ja suur lind.
Igatahes järgmisel korral vist küll patta läheb :roll:

Eestis on nii tedre, kui metsisejaht KEELATUD!!
Ja Inimesele poleks inimlikuks käitumiseks ka seadusega seatud keeldu tarvis.
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
viiking
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: L Aug 09, 2008 12:14 am

Re: Pususoo punker

Postitus Postitas viiking »

Teame teame neid keelustusi!
Vene ajal oli vist isegi looduskaitse all, punases raamatus krt kui ei eksi. Täna siis vist ainult keelatud jaht, ma ei viitsi täpseid andmeid googeldada, kaitse all pole lind küll aga nende mängualad...ja nende tegevuse häirimine. Eks teadjamad kommivad! Ise jahindusega hetkel ei tegele, aga kui hull kukk ikkagi kallale tuleb ma teps ei tea mida teistkordsel kohtumisel temaga teen. Minupärast kui teada saate et linnuga maiustasin, pange siis vangi :mrgreen:
Soomes vist jahtki lubatud.
Raudrist
Veteran
Postitusi: 2549
Liitunud: L Apr 22, 2006 8:48 pm

Re: Pususoo punker

Postitus Postitas Raudrist »

Metsis on II ja teder III kategooria kaitsealused liigid.
Mingit põhjendatud vajadust neid jahtida pole, nii et vaid verejanu on siin põhjuseks.
Enesekaitse? :D :D :D
PALUN PAKKUDA EW JA TSAARI-VENE MÄRKE , MEDALEID , VORMIELEMENTE , POSTKAARTE , FOTOSID, DOKUMENTE JA MUUD.
5223353
viiking
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: L Aug 09, 2008 12:14 am

Re: Pususoo punker

Postitus Postitas viiking »

Mis on siin nii väga pistmist Inimlikkusega ja seaduste seadustega, omal ajal söödi luiki kah... :? krt ma ei seedi sellist padurohelisust ja kõige tähenärimist! Nagu oleksin juba maiustanud seda lindu, siin paar mõttekäiku lihtsalt heietades.
viiking
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: L Aug 09, 2008 12:14 am

Re: Pususoo punker

Postitus Postitas viiking »

Ja eks sommid siis nõnda verejanulised on, mõned kütivad vaalu, teised hülgeid siinsamas rannarahvaste seas tahavad saada erandlube, jube verejanu.
Kasutaja avatar
tonu
Veteran
Postitusi: 1104
Liitunud: T Juul 05, 2011 12:29 pm
Asukoht: Läänemaa

Re: Pususoo punker

Postitus Postitas tonu »

Vanaonu ütles, et tuvilihal pole ka häda midagi. Seda ikka Saksamaal olles sai proovitud :)
viiking
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: L Aug 09, 2008 12:14 am

Re: Pususoo punker

Postitus Postitas viiking »

Tonu, loomulikult...kuid mitte linnatuvi, see ikka viimane kui madin juba käima peaks ja külma a 30, pikalt, siis hea kui mõne isendi saad. Hetkel ikka linnatuvi linnaprügikasti saasta täis, pakun ja nojah, mis gurmaanlus v siis maitse :|
Mine aga metsa ja põllu veerde siis lase sealt, hm, teised tuvid kuigi koondnimetus on sama. Bon Apetit, lühidalt, tõeline maitseelamus ja sest saab aru ainult kes oskab smoorida ja katsetada ja julgeb üldse!! On nähtuid naisi ja mehi kes koprateemal ja mida iganes, oih ja aih jne., hullem kui pirts mõisapreili. Aga paku talle mida iganes ja sa ei ütle talle millega tegu vaid tee ära, serveeri jne., jne., ta krt kiidab su taevani.
Rohekraami sööjad söögu oma ja putuktoidulised oma, ärge tulge kommima seda mida pole proovinud ja ei julge v SEADUS ei luba. Mina maitsen vägagi paljut ja kõik sõltub hetkest, tujust, kõhutundest...Lihtne.
1 Rock Summeri ajal vist pidevalt muideks kasse saslõkina pakuti, rohkem v vähem. Kiidan!! Maitse OK!

Ja et teema punkri käsitluselt juba kokandusele läinud, eks haldajad ise vaatavad kaugele asja seedivad, just nimelt, seedivad!?
viiking
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: L Aug 09, 2008 12:14 am

Re: Pususoo punker

Postitus Postitas viiking »

Ja hr. sir Raudristile kah, loomulikult ei taha ma siin propageerida ja noortele halba eeskuju anda metsise-tedre küttimiseks, ja küll saan aru kergest pahameelest ehk... Aga räägin seda mis omal nahal kogetud ja krt keegi mulle sõnu suhu panema ei hakka, see on ka lihtne. J
Kui seltskonda kunagi ehk satume siin kellegagi, vaadake mida sööte ja kiitke. Laitke ainult siis kui maitseaineid ja soola ja viina vähe! Mõne asja puhul aitab kohalik pood, mõne puhul mitte. Väljapääs on ikkagi.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Pususoo punker

Postitus Postitas funker »

gruppen kirjutas:Mis inforuumis te elate, kui AK uudiseid õhtuti ei vaata ja KaitseKodu! ei loe.... :roll: :mrgreen:

Või ajab segadusse see, et teema pealkirjas on vale nimi?

http://uudised.err.ee/v/eesti/15c03342- ... 70616743e3

Jah, nimed on teada. Täiendavat infot on nii, et tapab.
Jah, kõik pildid on sama grupi omad ja varjamise ajast. Ka kontserdipildid, fotostuudio lavastused punkri seina ääres ja punkris sees.

Kuna sellist kogust materjali uurimistööks. Noh olgem ausad, keegi ei kujutagi seda mahtu ette, sest see on lihtsalt täiesti esmakordne asi - siis ei saa lubada, millal seda kõike näeb ja kuuleb ning lugeda saab. Töö käib.
Seda ma ootasingi, et sa ka sõna sekka ütleksid. Jaga seda täiendavat infot, niipalju kui saad. See on ikkagi väga harukordne
leid. Kui päris avalikult ei taha, teeme poolkinnise? Kas pilte on veel? Muide, mismõttes on teema pealkirjas vale nimi?
Ma linkisin täpselt sama ERR artikli mis sinagi.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: Pususoo punker

Postitus Postitas gruppen »

Vabandust jah - ajaga surub väga tugevasti. Punkri nimi tegelikult ja mida igalpool ettekannetel ja kirjatükkides kasutada on saanud - ikkagi Saarnakõrve punker.
Või noh, ilmselt on see uurijategrupi nimetada aga erris on jah Pususoo.

Pilte on tegelikult kümnetes. Inimesi piltidel on muidugi rohkem, kui ühes punkris korraga elas. See punker, mida läbi kaevati oli tegelikult natukene erilisem ehitis ilmselt aga seda infot peab veel võrdlema ja kõrvutama. Tõenäoliselt elasid seal enamuse ajast siiski üks naine ja laps(lapsed). Ehitusmeistriteks aga piltidel näha olevad metsavennad.

Ka Uschaga oli juttu eraldi teemast ja see on ka seda väärt. Raamistik tervel sellel lool on tegelikult küll olemas aga seal on vägapalju lahtisi niidiotsasid, mis vajavad veel uurimist ja osad asjad ka ülesleidmist...

Panen esimesel vabamal hetkel mingi ülevaate kokku ja siia üles - niipalju kui seda on mõistlik hetkel teha. Arvestades hilisemat pole mõtet iga kontrollimata väidet ka kuhugi kirja panna. Need kipuvad pärast oma elu elama hakkama nagu ka juba kuulda on olnud selle punkriloo juures.
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”