Aidake tuvastada

Teemad, mis puudutavad metsavendade tegevust peale saksa vägede lahkumist Eestist ...
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Aidake tuvastada

Postitus Postitas tipptund3 »

Sellel pildil paremal pool olev keha on kuuul, millega tapeti üks tuntuimaid metsavendi Pärnumaal ( mitte Hirmus-Ants). Kas keegi oskab öelda millise kuuliga võib tegemist olla ?
Manused
RINDELEHT.jpg
RINDELEHT.jpg (7.62 KiB) Vaadatud 22019 korda
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
viiking
Huviline
Postitusi: 155
Liitunud: L Aug 09, 2008 12:14 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas viiking »

Viktoriin...

V tead ise tegelt asju paremini...Jaga meilegi siis.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Tuvastaks äkki selle tuntud metsavenna ära? Siis võiks rääkida sellest ka ,millistel alustel pärineb väide,et see kuul kellegi eluküünla kustutas? Kust kohast see tähtis kuul välja urgitseti?.See oleks palju põnevam teada,kui see millest see lastud on.
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas tipptund3 »

Ma hiljaaegu käisin muuseumis ja seal oli metsavenna osakond. Käisin tuhnamas kuid ühel hetkel nägin ühe tuntud metsavenna kappi, kus oli tema pilt,elulugu, tema väärtusesemed, kirjad ja kuul millest ta surma sai. Ma häguselt mäletan kuhu see kuul sattus, aga see oli vist kõhupiirkond.
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
Kasutaja avatar
labidamees
Veteran
Postitusi: 1862
Liitunud: L Nov 24, 2007 5:40 pm

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas labidamees »

Metsavennal nimi ka oli?
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas tipptund3 »

Selles asi ongi, et ma ei mäleta nime :(
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
Kasutaja avatar
funker
Veteran
Postitusi: 4527
Liitunud: E Veebr 11, 2008 7:40 pm
Asukoht: Reval Estland

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas funker »

Seda ikka mäletad, kus muuseumis sa käisid?
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas tipptund3 »

See oli Pärnu uues muuseumis
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Kes selle kuuli sealt kõhust välja lõikas?. Tundub,et NKVD meeste sõjaväerelvad võib välistada.Kõhust oleks need vast ikka läbi võtnud ja siis oleks kuul ka kaduma läinud.Äkki siis musket või arkebuus?.
Kui hiljaaegu muuseumis käisid pead küll tõdema,et sul on mäluga miski häda.Mustikad pidid aitama.
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas tipptund3 »

Muuseumis oli kirjas, et teda oli püstolist tulistatud.
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Kui oli kirjas,et püstolist siis ilmselt tuleb musketi juurde pidama jääda.NKVD meeste tavarelv TT see kindlasti ei olnud,see reo kipub kuulivestist ka läbi lööma,mis siis veel kõhust rääkida,pärast otsi kuuli kust tahad,kui kõhust läbi lendab.
Ma arvan,et see muuseum paneb pada.Mõnedel muuseumitel kohe on selline komme.Usu,mul on suuri kogemusi :wink: Ühed sellised alles paar aastat tagasi proovisid mulle selgeks teha,et põllul olev lehm on tegelikult koer.Et nendel on nii kusagile kirja pandud.Tagatipuks seletas ka politsei,et ongi koer.Õnneks juhtus politseipeadirektor kaine olema.See oskas ikka lehma ja koera vahel vahet teha. Kogu selle vahetegemise maksin mina muidugi kinni,sest advokaat on teadagi kallis.Aga lehma lüpsid ikka tühjaks.Naha ja sarved sain tagasi.
Ma arvan,et ega sa siin seda tähtsat kuuli määratud ei saa.Aga ma võin sulle ühte kuulsat metsavennauurijat soovitada.Küll see sulle ütleb ,mis kuul see on.
Siit moraal: ära kõike usu,mis kusagil kirjas on!
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas tipptund3 »

Loogiliselt võtta, siis kui vaadata kuuli suurust ja läbimõõtu, siis saad ainult oletada, et tegemist on püstoli mitte vintpüssi või Schwerer Gustaviga :D
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
Hall Kardinal
Huviline
Postitusi: 641
Liitunud: T Apr 17, 2007 11:21 pm

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas Hall Kardinal »

Loogiliselt ei näe mina sellelt pildilt ei suurust ega läbimõõtu,seega ei saa määramisel aidata.Loobun vist.
Kasutaja avatar
gruppen
Huviline
Postitusi: 606
Liitunud: T Veebr 21, 2006 7:14 pm

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas gruppen »

Siis tuleb hakata lugema Aino Lepa "Vabaduse hinnaks on elu" ning selle osasid, mis puudutavad ümbermatmiseid. Puusalt tulistades pakun, et tegemist on osaga tema pärandist, mis seal väljas. Häbi küll aga ise pole uude muuseumisse Pärnus veel jõudnud. Kuigi igatepidi on meelitatud.. :|
Kasutaja avatar
tipptund3
Kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: T Dets 31, 2013 3:09 am

Re: Aidake tuvastada

Postitus Postitas tipptund3 »

Seal pole midagi erilist, lihtsalt tavaline muuseum :)
Väike rahvas nagu Eesti peab tundma oma ajalugu ja oma sangareid, sest need riigid kes ei tunne oma ajalugu on hävingu äärel.
Vasta

Mine “Teise Nõukogude Okupatsiooni Ajal/During the Second Russian Occupation”