vene ekspeditsoonikorpus

Teemad, mis seotud eestlaste teenimisega Vene Keisririigi sõjaväes - üksused, isikud, fotod, varustus, aumärgid jne.
Vasta
Ben
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: K Okt 08, 2008 11:52 am
Asukoht: Tallinn

vene ekspeditsoonikorpus

Postitus Postitas Ben »

tere
venelased saatsid I MS ajal terve hulga sõdureid Läänerindele. Nagi ikka sattus nende hulka ka eestlasi. Allpool pilt mille tagaküljel ligikaudu järgmine tekst (hetkel kahjuks mälu järgi. Kui koju jõuan siis kirjutan maha):
tervitusi kodustele. Siin pildil on kõik minu sõbrad eestlased välja arvatud keskmine mütsiga mees kes venelane on. Ees istuvad meie sõbrad Senegali neegrid - väga metsikud mehed keda kardetakse hirmsasti.
Manused
ekspeditsioonikorpus12_10_1916.jpg
Kasutaja avatar
Borja
Veteran
Postitusi: 1636
Liitunud: R Dets 21, 2007 10:00 am
Asukoht: Siilis

Re: vene ekspeditsoonikorpus

Postitus Postitas Borja »

...igavesti vinge pilt :P :P
Otsin Tallinn ARSENAL-i varianti Mossini täägist..
Vahipataljoni auvahtkonna M14-automaatvindi M6-tüüpi kroomitud paraadtääki tahan ka..

Võib pakkuda kõiki eksootilisi tääke..
Kasutaja avatar
Noor
Veteran
Postitusi: 1208
Liitunud: R Nov 03, 2006 12:51 pm
Asukoht: Euroopa

Re: vene ekspeditsoonikorpus

Postitus Postitas Noor »

Supper!!!

Kas on ka aimu kus pilt tehtud? Balkanil sõdisid Vene, Prantsuse ja Inglise üksused koos. Järsku seal?
Ostan või vahetan kõike, mis puudutab EW lennundusega seonduvat.
Ben
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: K Okt 08, 2008 11:52 am
Asukoht: Tallinn

Re: vene ekspeditsoonikorpus

Postitus Postitas Ben »

pildil selgelt kirjas et Prantsusmaal :D

aga küsin vastu- eestlastest Prantsusmaal ja nende tegemistest Bordeaux's on siin-seal lugeda. Eestlastest Saloniki rindel pole mina kuulnud. Kas sina oled? Kui jah siis ehk saaks viite ka.

PS tegelikult on pildil vastuolu ka. Esiküljel on aastaarv 1917 ja tagaküljel dateering 12.10.1916. Usuks pigem viimast.
Ben
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: K Okt 08, 2008 11:52 am
Asukoht: Tallinn

Re: vene ekspeditsoonikorpus

Postitus Postitas Ben »

aeg vanu võlgu likvideerida. Kaardi tagakülje tekst käis nii:

Prantsusmaal 12/X/16
Kallid kodused
saadan Teile oma pildi. Pildi peal olejad on kõik minu sõbrad eesti vabatahtlikud, peale ühe, mütsiga, kes venelane on. -
Istujad on minu sõbrad Senegalli neegrid ehk turkossid, kelledega terve suve sakslaste vastu võitlesime. Mõlemad on toredad poisid, räägivad prantsuse keelt, aga võitluses on nad liiga metsikud. Minule lähemal istuja nimi on Thiam Demba ja kaugemal istuja nimi on Ba Masane. - Elan toredasti. Olen lõuna Prantsusmaal puhkusel, kuhu kauemaks ajaks jään. Ootan Teilt kirjasid. Terviseid Teile mõlemale ja Corallule /?/
Hans
Kasutaja avatar
Anonymus
Kasutaja
Postitusi: 76
Liitunud: E Mai 29, 2006 7:58 pm
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Kontakt:

Re: vene ekspeditsoonikorpus

Postitus Postitas Anonymus »

Kel inglise keel suus ;) siis soovitan lugeda seda raamatuthttps://www.kirkusreviews.com/book-revi ... eir-boots/
Siim Õismaa, siim.oismaa@esm.ee, Viimsi, Mõisa tee 1. Harjumaa.
Vasta

Mine “Eestlased Vene Keisririigi Sõjaväes/Estonians in the Imperial Russian Army”