Medal "Za Userdie"

Teemad, mis seotud eestlaste teenimisega Vene Keisririigi sõjaväes - üksused, isikud, fotod, varustus, aumärgid jne.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8107
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas uscha »

Venepoeg kirjutas:Recipient of the award doesn't just change the ribbons, he must wear all medals he got with different ribbons, and same rules for neck medals.
Thanks, that was exactly the information I was looking for.
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas Venepoeg »

Bit more information: silver chest medal with St. Anna's ribbon at first granted to nurses.
Here is rules of 1898, Nikolas II reign.
Manused
medal1.jpg
medal1.jpg (119.02 KiB) Vaadatud 23516 korda
medal2.jpg
medal2.jpg (110.28 KiB) Vaadatud 23516 korda
Olen Venelane, pole Nõukogude.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8107
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas uscha »

Before a person would have been awarded with silver chest medal with St. Anna's ribbon he or she should have already been awarded with silver chest medal with St. Stanislaus ribbon - do I understand it right? Or was it possible that he/she was being awarded only silver chest medal with St. Anna's ribbon or for example gold chest medal with St. Stanislaus ribbon?
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas Venepoeg »

By the 1898 rules:
Normal men - 1st step - Silver chest Stas (for nurses - with Anna's ribbon), 2nd step - Gold chest Anna, 3rd step - Silver neck Vlad, 4th step - Gold neck Alexander, 5th step - Gold neck Andrew.
Persons, granted as "Personal Honorary citizen" could start from Silver neck Vladimir, if they didn't have a higher level
Persons granted as "Hereditary Honorary citizen" could start from Gold neck Alexander
Military lower ranks (retired as well) - same as normal, but if they have Decoration of the Military Order of St. George or St. George cross 3th or 4th ranks - could granted directly by Silver neck Vlad. If they have Military Order of St. George or St. George cross 1th or 2th ranks - Gold neck Alexander. If they have St. George medal (Bravery medal) 3th or 4th ranks - could start from the medal for one level higher than normal, If they have St. George medal (Bravery medal) 1th or 2th ranks - could start from medal for two levels higher than usually.
For example - if soldier already has a Silver chest Stas, and after awarded by St. George Cross 4th rank, his next step for "Userdie" medal is not Gold chest Anna's, but for one level higher - Silver neck Vladimir.
Women of nobility(gentry) started from Gold chest Anna's ribbon.
Olen Venelane, pole Nõukogude.
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas Venepoeg »

Obviously there was a changes in that rules, because I don't see neck medal with a Stas ribbon, for example. But anyway, answering to your question: women could be awarded by silver chest medal with St. Anna ribbon if they was a nurses, and they didn't have to be awarded by silver medal with a Stas's ribbon. Women could be awarded by gold chest Anna's ribbon as well, but if they belonged to gentry. About men I don't know.
Olen Venelane, pole Nõukogude.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8107
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas uscha »

Thanks for the information!
It is still a bit confusing for me - Normal men - 1st step - Silver chest Stas (for nurses - with Anna's ribbon), 2nd step - Gold chest Anna - if the 1st step is silver chest medal with St. Stanislaus ribbon then why is the 2nd step gold chest medal with St. Anna ribbon? Shouldn't the 2nd step be silver chest medal with St. Anna ribbon?

Et asi väga võõrkeelseks ei läheks siis eesti keeles samuti küsimus nende lintide kohta. Nagu ma aru saan siis hõbedane rinnas kantav Za Userdie Stanislavi lindiga oli kõige madalam järk, sealt edasi järgmine oli täpselt sama medal aga Anna lindiga? Ning järgmised kaks siis kullast medalid - alguses Stanislavi ja siis Anna lindiga. On see osa siiani õige? Siia eelnevalt postitatud inglise keelsest jutust saan aru, et oli võimalik ka mõned astmed vahele jätta (kui sõdur omas näiteks Georgi risti või mõnda muud aumärki). Aga KUI sõjaväelane ei olnud autasustatud teiste aumärkidega siis kas järjekord oli selline nagu ma siin paar rida eespool kirjeldasin?

Ehk oskab/viitsib keegi seletada? Teema minu jaoks väga segane ja netis on suurem osa informatsioonist vene keelne ning kuna see on äärmiselt spetsiifiline info siis tõlkeprogrammide abiga üpris raske millestki aru saada.
foorum.rindeleht.ee
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas Venepoeg »

Because silver chest medal with St. Anna ribbon for nurses :D
Olen Venelane, pole Nõukogude.
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8107
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas uscha »

Venepoeg kirjutas:Because silver chest medal with St. Anna ribbon for nurses :D
That silver chest medal with St. Anna ribbon I posted here couple days ago belonged to a man (navy officer) - how to explain this?
foorum.rindeleht.ee
Ben
Huviline
Postitusi: 545
Liitunud: K Okt 08, 2008 11:52 am
Asukoht: Tallinn

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas Ben »

siin ühest vene foorumist sisse vehitud muljetavaldav foto.
Manused
medalimees.JPG
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas Venepoeg »

uscha kirjutas:
Venepoeg kirjutas:Because silver chest medal with St. Anna ribbon for nurses :D
That silver chest medal with St. Anna ribbon I posted here couple days ago belonged to a man (navy officer) - how to explain this?
I 'will explain as that man wasn't Russian imperial navy officer, but estonian one. And he was a non-comission officer of the Russian imperial fleet in the period of WWI when was awarded.
Before the Great War there was a strict order of awarding by this medal, but since war begun rules was bit changed, so some military ranks could be awarded directly by silver chest medal with a Anna's ribbon.
Here is some information about that, but in russian, kahjuks :D
http://sammler.ru/index.php?showtopic=8836&st=0
Viimati muutis Venepoeg, N Veebr 07, 2013 7:04 pm, muudetud 1 kord kokku.
Olen Venelane, pole Nõukogude.
Kasutaja avatar
wessel
Huviline
Postitusi: 414
Liitunud: L Sept 05, 2009 10:16 am
Asukoht: Estland

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas wessel »

Huvitava värvikombinatsiooniga lindiliist medalil.
Manused
LL.png.jpg
Kasutaja avatar
Venepoeg
Huviline
Postitusi: 607
Liitunud: E Veebr 04, 2013 1:11 am

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas Venepoeg »

Here is the last rules
Manused
rules.JPG
Olen Venelane, pole Nõukogude.
VILKIN
Kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: T Nov 05, 2013 5:44 pm

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas VILKIN »

uscha kirjutas:Veel mõned Za Userdie medalid.
Ülemised kaks tunduvad olema ühe meistri tööd.
All vasakul Aleksander III näolapiga Za Userdie.
Tere! Kas on nende haruldus ka võrreldav?.( 1 ja 3 vas-par ). Pean silmas mida rohkem liigub? Tänan
Kasutaja avatar
uscha
Administraator
Postitusi: 8107
Liitunud: P Aug 07, 2005 6:03 pm
Kontakt:

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas uscha »

Need minu pildil olevad Nikolai II aegsed Za Userdie medalid peaksid kõik olema vist ühtviisi levinud ja tegu ei ole haruldaste medalitega.
See Aleksander III näolapiga medal on ülejäänud kolmega võrreldes muidugi kordades haruldasem.

Mõned kuud tagasi sain sellise Hiiumaalt leitud lindiriba omanikuks ja täna sättisin lõpuks mõned medalid ka sinna külge rippuma.
Manused
tsaari_plönnid.jpg
foorum.rindeleht.ee
VILKIN
Kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: T Nov 05, 2013 5:44 pm

Re: Medal "Za Userdie"

Postitus Postitas VILKIN »

VILKIN kirjutas:
uscha kirjutas:Veel mõned Za Userdie medalid.
Ülemised kaks tunduvad olema ühe meistri tööd.
All vasakul Aleksander III näolapiga Za Userdie.
Tere! Kas on nende haruldus ka võrreldav?.( 1 ja 3 vas-par ). Pean silmas mida rohkem liigub? Tänan
Selge. Ma mõtlesin, et kas erinevate meistrite vahel on hinnavahe aga tänan. Eelnev vastus oli hea.
Vasta

Mine “Eestlased Vene Keisririigi Sõjaväes/Estonians in the Imperial Russian Army”