Saksa talveriietus.

Kõik, mis puudutab Saksa sõdurite riietust - frentsid, püksid, mütsid, kindad, sokid jne.
gryynwald
Kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: R Sept 16, 2005 6:43 pm

Postitus Postitas gryynwald »

Sain pükstele lisa. Antud parka valge osa on samuti üle värvitud.
Loodan, et saan varsti ühe korraliku idavõitleja kokku.


Pilt
kass
Veteran
Postitusi: 3239
Liitunud: K Aug 24, 2005 2:07 pm

Postitus Postitas kass »

Kena jopp tõest. Ja veel samamoodi trehvanud, et värv peal. Värvitud rõivaid minuteada eriti palju ei liigu.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8180
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Õnnitlen! Tõesti Sul nüüd komplekt kenasti koos. Kas on sees mingeid suurusemarkeeringuid ja kui mitte , siis millisele suurusele võiks vastata?
Kasutaja avatar
Kriuks
Moderaator
Postitusi: 5351
Liitunud: T Aug 09, 2005 5:09 pm

Postitus Postitas Kriuks »

Oskab keegi sellest hall-valgest rohkemat pajatada? Millal tootmisse tuli, kaua kasutuses oli ja kes kandsid?
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

S8bra vanaisal.Samasugune ei t8i mitte seda 8ra andma.Tema h88 sellega juba 60 aasta jahil k8ima.
Kasutaja avatar
ivalO
Moderaator
Postitusi: 8180
Liitunud: E Aug 08, 2005 12:04 am
Asukoht: Lilleküla

Postitus Postitas ivalO »

Minu teada tulid need talveriided 1942 välja ja esimesed mudelid olidki valge ja halli või sinakashalli kombinatsioonid. Kasutas nii WH , kui SS. Lapiülikondi hakati tootma 1943 aastal.
Enne kasutati ikka sineleid , aga esimene vene talv pani asjad paika.

PS! Ja ma ei saa aru , mida Sa Soadf magad - vii kohe vanainimesele soe metsajopp ja saad tagasiteel juba parka omale õlgadele visata! :shock:
gryynwald
Kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: R Sept 16, 2005 6:43 pm

Postitus Postitas gryynwald »

Suurus võib olla XL ja sobib umbes kuni 1,9 m pikkusele, laiust on piisavalt, nii et munder mahub veel alla, mingi mitteloetav tempel on ka olemas.
Minuteada kanti neid laialdaselt 42/43 aasta talvel.

Soovitus soadf'ile, et mine suvalisse jahipoodi ja osta vanale kõige kallim joppe, maksa natuke raha peale ja sa oled veel kasumis.
soadf
Veteran
Postitusi: 1064
Liitunud: N Aug 11, 2005 9:21 pm

Postitus Postitas soadf »

Asi on ikka mehe pöhimöttes.Ta annaks mulle selle tasuta aga siis pole enam vanad head jopet.
gryynwald
Kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: R Sept 16, 2005 6:43 pm

Postitus Postitas gryynwald »

olen isegi kohanud selliseid ja kahjuks mitte vähe. Kunagi krooni alguses külastasin üht vana, kel oli tangi generaator, pakusin raha ja püüdsin kuidagi pehmeks rääkida, aga ei midagi lõpuks küsisn, et milleks sul teda vaja läheb. Vana vastas, et mine tea kuidas ilmaelu läheb: kõik läheb aina kallimaks ja võibolla ei jõua ma varsti enam elektrit osta, siis vean geneka mäeotsa, panen propelleri külge ja saan natuke valgust elutuppa.
Naer tuli peale aga vastu ei osanud ma midagi öelda.
Vasta

Mine “Riietus/Clothing”